• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium bútor

Ezen a vizes problémán én is agyaltam sokat, mivel nekem is forgácslapból van a szekrény. Ami eddig legépkézláb ötletnek tűnt, hogy vigyázok rá, mint a szemem fényére.
A következő scapenél leveszem róla az akit, leellenőrzöm körbe, majd minden illesztést valamilyen tömítőanyaggal, elsősorban valamilyen gittanyaggal kikenem, száradás után csiszolás, alapozás, és lefújom géppel, majd polírozom. Ezáltal megóvva az alázástól, felpuklisodástól, s talán olyan lesz mint egy prémium bútor. :)
jah és a bútoromról a kép hogy ne csak a leevegőbe beszéljek :)
21039707123_6411075a34_c-jpg.3428.jpg
 
Hát óhatatlan, hogy ne pancsoljon az ember mellé, de na kéznél van egy törölköző akkor nincs nagy gond :)

Mai fejjel, ha lett volna több időm, akkor tömör fából csináltam volna a bútort az tuti., lehet torzul ha megázik, viszont kisebb az esélye hogy megadja magát elázás hatására, mint a forgácslapok.

Kicsit olyan érzésem van a forgácslapokkal, mintha a ragasztót egye jobban kispórolnák belőlük; ezt az elmúlt évek alatt épített bútorokból érzem. egyre silányabb a minőségük. :(
 
Hát óhatatlan, hogy ne pancsoljon az ember mellé, de na kéznél van egy törölköző akkor nincs nagy gond :)

Mai fejjel, ha lett volna több időm, akkor tömör fából csináltam volna a bútort az tuti., lehet torzul ha megázik, viszont kisebb az esélye hogy megadja magát elázás hatására, mint a forgácslapok.

Kicsit olyan érzésem van a forgácslapokkal, mintha a ragasztót egye jobban kispórolnák belőlük; ezt az elmúlt évek alatt épített bútorokból érzem. egyre silányabb a minőségük. :(
Én csináltam már tömör fából szekrényt, s "öröm" volt nézni, amikor a szobában tovább száradt, az évek óta a műhelyben tárolt anyag. Főleg az ajtókon lehetett látni a változást. Ahogy az ablakon besütött a nap, a felület meghajlott.
A véleményed igaz. úgy tíz évvel ezelőtt szikrát vetett a forgács lap olykor-olykor, amikor vágtam, ma ez a jelenség elmarad.
 
Senkinek sincs tapasztalata erről a bizonyos nedvesség tűrő forgácslapról?
Egyébként nyilván én is vigyázok, hogy ne pancsoljam ki a vizet, de néha óhatatlanul kimegy néhány csepp. Ha pont a szélére megy akkor már hiába is törlöm le, biztos hogy nyoma marad.
 
Utoljára módosított:
Én csináltam már tömör fából szekrényt, s "öröm" volt nézni, amikor a szobában tovább száradt, az évek óta a műhelyben tárolt anyag. Főleg az ajtókon lehetett látni a változást. Ahogy az ablakon besütött a nap, a felület meghajlott.
A véleményed igaz. úgy tíz évvel ezelőtt szikrát vetett a forgács lap olykor-olykor, amikor vágtam, ma ez a jelenség elmarad.
Jó-jó, de ha a tömör fa is kezelve van tartós és alaktartó. Ha beereszted rendesen, és utána kap egy patent zárófestést-lakkozást akkor csak nem hajlik zsugorodik, reped stb. Nemígyvan? :nailbiting:
 
Talán OSB lapból van vízálló, de azzal macerás finom dolgokat készíteni.
MDF lapnak nézzél utána, hogyan lehet vízhatlanná tenni.
 
Jó-jó, de ha a tömör fa is kezelve van tartós és alaktartó. Ha beereszted rendesen, és utána kap egy patent zárófestést-lakkozást akkor csak nem hajlik zsugorodik, reped stb. Nemígyvan? :nailbiting:
Apám csinált nekünk egyszer egy vitrint (buszmegállós házban laktunk, és a kertben jó ötletnek tűnt reklámozni különféle dolgokat). Ez fából készült, lenolajjal be lett eresztve rendesen, aztán úgy 8-10 hét múlva, amikor már nem ragadt, be lett festve. Évekig kint volt, sütötte a nap, esett rá eső, hó, de jól bírta. Viszont a lenolaj szagát évekig lehetett érezni rajta.
 
Apám csinált nekünk egyszer egy vitrint (buszmegállós házban laktunk, és a kertben jó ötletnek tűnt reklámozni különféle dolgokat). Ez fából készült, lenolajjal be lett eresztve rendesen, aztán úgy 8-10 hét múlva, amikor már nem ragadt, be lett festve. Évekig kint volt, sütötte a nap, esett rá eső, hó, de jól bírta. Viszont a lenolaj szagát évekig lehetett érezni rajta.
az tuti, hogy van szaga. sokan egyébként higított lakkal eresztik be, vagy az öregek nálunk pl étolajjal.
 
Jó-jó, de ha a tömör fa is kezelve van tartós és alaktartó. Ha beereszted rendesen, és utána kap egy patent zárófestést-lakkozást akkor csak nem hajlik zsugorodik, reped stb. Nemígyvan? :nailbiting:
Tömör anyagból nem igazán alkalmas bútort építeni. Inkább a tömbösített. Ilyet csináltam én is. Irtó macerás. A kezelés nem maradt el, de közember nem tud hozzájutni a nagyiparban alkalmazott szerekhez, marad a csónaklakk vagy a gemini, ugye?
Én lenolaj és viasz kombót használtam. A faanyagok dinamikáját nem ismerem, de az általad említett záró-lakkozást még nem sikerült hibátlanul megcsinálni.
Olcsó kísérlet: Véy egy fenyő lapot, s itasd be az egyik oldalát. Mire megszárad, szépen vetemedik. Megfordítod, s kened a másik oldalát, valamelyest kiegyenlítődik, de hót egyenes nem lesz már. A dekkor lakk elvileg csak külső oldalra szokás, na ez borítja a rendszert, mivel kemencés pácoló kamrám nincs.
 
S
Senkinek sincs tapasztalata erről a bizonyos nedvesség tűrő forgácslapról?
Egyébként nyilván én is vigyázok, hogy ne pancsoljam ki a vizet, de néha óhatatlanul kimegy néhány csepp. Ha pont a szélére megy akkor már hiába is törlöm le, biztos hogy nyoma marad.

Szia nem biztos, ha a szélére rácseppen a víz nyoma marad. Van olyan műanyag élzáró fólia, ami vastagabb az átlagnál és ha azt jól rárakják neked, akkor ha az élére cseppen a víz akkor sem szívja fel. Nekem ilyen van igaz én csináltattam (asztalos létemre) :) de aki csinálta garanciát vállalt, hogy nem ázik fel ha ottmarad néhány csepp víz.
 
S


Szia nem biztos, ha a szélére rácseppen a víz nyoma marad. Van olyan műanyag élzáró fólia, ami vastagabb az átlagnál és ha azt jól rárakják neked, akkor ha az élére cseppen a víz akkor sem szívja fel. Nekem ilyen van igaz én csináltattam (asztalos létemre) :) de aki csinálta garanciát vállalt, hogy nem ázik fel ha ottmarad néhány csepp víz.
Nekem is ilyen van rajta, de hidd el felázik.[emoji17]
 
Én sosem foglalkoztam a felázással, persze direkt nem locsolgatom a bútort, de volt már olyan, hogy állt rajta egy darabig a víz, mire észrevettem. Még egyben van, a fólia sem jött le róla.
 
Én sosem foglalkoztam a felázással, persze direkt nem locsolgatom a bútort, de volt már olyan, hogy állt rajta egy darabig a víz, mire észrevettem. Még egyben van, a fólia sem jött le róla.
Nem a lap közepén álló vízzel van a baj, hanem a szélére folyt vagy cseppent vízzel.
 
Nálam akkora az akvárium, mint a bútor. A szűrő egy kis kihúzható lapon van, na az párszor elázott már, de annak sincs látványos baja, pedig azon még élfólia sincs. Vagy csak nem látom :)
Következő szekrényedet csináld mdf lapokból, és fessed le.
 
Nálam akkora az akvárium, mint a bútor. A szűrő egy kis kihúzható lapon van, na az párszor elázott már, de annak sincs látványos baja, pedig azon még élfólia sincs. Vagy csak nem látom :)
Következő szekrényedet csináld mdf lapokból, és fessed le.
Sajnos a festés nem megoldás, mert házilag nem kivitelezhető jó minőségben. Nem tudnám szépen megcsinálni.[emoji17]

Ha nincs a lapon élfólia, akkor kevésbé látványos az ázás.
 
Back
Oldal tetejére