• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akril szűrőcsövek [Nem adok-veszek]

Hát ez remek dolog!

Na én is megyek venni akrilcsövet :) Csak találjak olyat, ami a szűrőcsövezéshez jó lesz...

Nesze neked ADA... Majd hülye leszek 20-30 ezer forintokat kiadni egy-egy szívó, vagy lilly csőért... plusz mivel akril, el se töröm :)
Amúgy is elszállt állatságnak tartom az ADA árait...
 
nato said:
Nesze neked ADA... Majd hülye leszek 20-30 ezer forintokat kiadni egy-egy szívó, vagy lilly csőért... plusz mivel akril, el se töröm Amúgy is elszállt állatságnak tartom az ADA árait...

Azért ne keverjük össze az üveg árakat és a kézi gyártás költségeit egy házilag megfújt akrillal ahol a cső is filléres dolog.
Üveg esetén az anyagköltségek is magasak erre jön rá az eszement forma, amit a mesternek még meg kell csinálnia.

A megnyilvánulásod alapján nem te vagy a célcsoport, nincs ezzel baj :geek:
 
A Bugatti Veyron ára is ezzel a szemlélettel "elszállt állatság", mégis, ha lenne annyi pénzem, egy biztos lenne a garázsban! ;) Bár én is egy vagyont költöttem már el az akvakertészet oltárán, de sajnos az én pénztárcám sem engedi meg, hogy full ADA rendszerem legyen. Mégis azt mondom, hogy azért a minőség, az minőség! ;)
 
attibva said:
A Bugatti Veyron ára is ezzel a szemlélettel "elszállt állatság", mégis, ha lenne annyi pénzem, egy biztos lenne a garázsban! ;) Bár én is egy vagyont költöttem már el az akvakertészet oltárán, de sajnos az én pénztárcám sem engedi meg, hogy full ADA rendszerem legyen. Mégis azt mondom, hogy azért a minőség, az minőség! ;)

A fura az, hogy ha jó minőségű üvegből megcsinálsz egy korrekt szettet az annyiban lesz mint a Do! üvegei és akkor még becsomizva sincs meg semmi.
Egyszerűen más technológia más költségek.... meg Bugatti de ez már csak a hab a tortán. :lol:
 
Nem akarom szétoffolni a topicot (és várom, hogy a fórumtársak majd tegyék fel az újonnan kreált beömlőket!!), de amikor megvettem az ADA kiscsipeszem és elkezdtem használni, nah akkor jöttem rá a minőségbeli különbségekre. ÉS ugyan ez igazolódott be az új Do Aqua ollómnál is... Pedig költséghatékonyság miatt annó én is a Papilont vettem meg, de idővel rájöttem, ha nem akarom a saját életem keseríteni, akkor be kell ruháznom.. Csak a riccia és a rotala nyírásánál igazolódott be, hogy mennyire is jó egy minőségi szerszám... ON
 
Értelek én benneteket. :)
Veyront nem vennék, még ha tehetném se... másrészt meg valóban nem én vagyok az ADA célcsoportja, pedig szeretem az igényes dolgokat. Nem tudom mennyibe kerül nagy tételben az üvegcsöveket legyártani, de nem ez az egyetlen termék aminek sokallom az árát az ADA-nál. Sőt, talán még ez a legenyhébb "rablásuk", de kitudja, talán nem csak egy darab üvegcsövet kapunk a pénzünkért, hanem autós hasonlattal egy márkát veszünk meg, mint pl. egy Ferrari esetében. Talán mondhatjuk, hogy az ADA a növényes akvarisztika Ferrarija...
 
Nem is értem ,miért kell ennek vitát szülnie. Aki megteheti és tetszik neki ,egyértelműen válassza az ADA cuccait. Azt hiszem minőségbeli kifogásai nem igen akadhatnak. Akinek pedig a pénztárcája nem engedi, vagy kisebbek az ilyen szintű igényei ,azok barkácsoljanak és elégedjenek meg az esetleges hiányosságokkal. Én is ezt a tábort gyarapítom ,de azért szerintem nincs igazán közöttünk olyan ,akinek ne fájna a foga az elit kategóriás termékekre :p .
 
nato said:
Hát ez remek dolog!

Na én is megyek venni akrilcsövet :) Csak találjak olyat, ami a szűrőcsövezéshez jó lesz...

Nesze neked ADA... Majd hülye leszek 20-30 ezer forintokat kiadni egy-egy szívó, vagy lilly csőért... plusz mivel akril, el se töröm :)
Amúgy is elszállt állatságnak tartom az ADA árait...

Én ehhez még annyit tennék hozzá hogy a Lillynek a formája azért meg lett tervezve nem áám csak főőfúttak egy csővet oszt kettévágták attán kész! :D
Ezzel a megoldással sosem fogsz olyan áramlást elérni, csak úgy néz ki! Valószínű hogy még nem használtad a termékeiket, akkor értenéd az áraikat is!
Jaa és én az első tisztításnál kettétörtem az akril szívócsöveim!
Úgyhogy tovább álmodozom hogy egyszer majd ada lilly-k díszítik az akimat!
 
talachi said:
Lillynek a formája azért meg lett tervezve nem áám csak főőfúttak egy csővet oszt kettévágták attán kész! :D

Ezzel egy kicsit vitatkoznék. :ugeek:
De igen,csak felfújták és kettévágták,sőt egyből kettőt is tudnak csinálni.
Ha jól megnézitek a Lilly-t,a kiöblösödő rész külön van rárakva.

De!

N-emy said:
Nem is értem ,miért kell ennek vitát szülnie. Aki megteheti és tetszik neki ,egyértelműen válassza az ADA cuccait. Azt hiszem minőségbeli kifogásai nem igen akadhatnak. Akinek pedig a pénztárcája nem engedi, vagy kisebbek az ilyen szintű igényei ,azok barkácsoljanak és elégedjenek meg az esetleges hiányosságokkal. Én is ezt a tábort gyarapítom ,de azért szerintem nincs igazán közöttünk olyan ,akinek ne fájna a foga az elit kategóriás termékekre :p .
Egyet értek ezzel.Aki nem akar bíbelődni és megteheti,annak van minőségi választás.

13776091_aa91f984657690908c820ae9b82dc7fa_l.jpg

do-aqua-vv-2-kifolyocso-13mm.jpg
 
Ezzel egy kicsit vitatkoznék. :ugeek:
De igen,csak felfújták és kettévágták,sőt egyből kettőt is tudnak csinálni.
Ha jól megnézitek a Lilly-t,a kiöblösödő rész külön van rárakva.

Jaja akár jogos is lehetne!

De! :D Én nem a készítés módjára szerettem volna rámutatni, mert ugye ha egy képzett üvegesmester tervek alapján megcsinál valamit az nem ugyanaz mint ha mi otthon felfújunk egy akrill csövet! Vagy hogy másik példával éljek , én is tudok dobostortát sütni , dobostorta lesz az is ,olcsobban kijön, ugyanúgy is néz ki, azért az mégsem ugyanaz mintha egy profi csinálja!! :D
Na ennek ára van!
 
Vitát lezárandó:

Nem akartam bántani az ADA hívőit, nekem is nagyon tetszenek a dolgaik, csak az árán szoktam megrökönyödni. Nem akartam ilyen irányú vitát indítani főleg, hogy semmiféle tapasztalatom nincs az ADA termékeit illetően. Elnézést, ha valakit megbántottam volna az ADA ár/érték arány mutatójának kritizálásával.

Béke veletek... :)
 
nato said:
Vitát lezárandó:

Nem akartam bántani az ADA hívőit, nekem is nagyon tetszenek a dolgaik, csak az árán szoktam megrökönyödni. Nem akartam ilyen irányú vitát indítani főleg, hogy semmiféle tapasztalatom nincs az ADA termékeit illetően. Elnézést, ha valakit megbántottam volna az ADA ár/érték arány mutatójának kritizálásával.

Béke veletek... :)

Azért annyira nem volt vészes ez a vita. ;)
 
Sziasztok!

Tudnátok esetleg boltot ajánlani Szegeden, vagy a kőrnyékén, ahol lehet akril csövet kapni?

Köszi a válaszokat. :clap:
 
otticsek said:
Sziasztok!

Tudnátok esetleg boltot ajánlani Szegeden, vagy a kőrnyékén, ahol lehet akril csövet kapni?

Köszi a válaszokat. :clap:
Szia!

1. SIN-US Kft. Szeged, Vásárhelyi Pál u. 11.
2. Mega 96 Bt. - én tőlük fogok vásárolni január elején.

Üdv: Wargusz
 
t1szabcsi said:
Szisztok!

És budapesten tudtok boltot ajánlani ahol lehet 13/10 es akril csövet venni?
A Boráros tértől nem messze a Soroksári úton a Malomudvarba..próbáld itt
 
Debrecenben tud valaki plexi cső forgalmazót? A googli amit kidob ott sajna nem forgalmaznak olyan átmérőben ami kellene pl. Aplast!
 
Szerintetek rozsdamentes acélból érdemes lenne hajtatni csövezést? Valahol régebben láttam, talán nano akváriumban. De nem lenne elképzelhetetlen nagyhoz sem. Szerintem szebb, mint a műanyag, és (ha minden igaz) olcsóbb mint az üveg, és nem sérül.
Hülyeség lenne megcsinálni? (mondjuk a lilly részét necces lenne az tuti)
 
Scar said:
Szerintetek rozsdamentes acélból érdemes lenne hajtatni csövezést? Valahol régebben láttam, talán nano akváriumban. De nem lenne elképzelhetetlen nagyhoz sem. Szerintem szebb, mint a műanyag, és (ha minden igaz) olcsóbb mint az üveg, és nem sérül.
Hülyeség lenne megcsinálni? (mondjuk a lilly részét necces lenne az tuti)

Ha tudsz valahol átlátszót csináltatni, akkor mindenképpen :lol:
Viccet félretéve a legnagyobb probléma az lenne vele, hogy nem látod mikor koszos.
Szubjektív vélemény: szerintem nagyon nem passzol egy akiba egy acéldarab.
De, ha neked tetszik, miért ne.
 
Osztom eMZé véleményét, a baj az, hogy nem szép. Tulajdonképpen az üveg azért született, mert diszkrét. Kevésbé vonja el a figyelmet az akváriumról, mint a gyári csövezés, vagy épp a fém. De van ilyen, lehet is kapni külhonban. :) Bajt nem okozna egy jó minőségű orvosi fém, csak az meg drága. A tobbi meg lehet rozsdásodna.

Sent from my Motorola.
 
Back
Oldal tetejére