• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Cube Garden Mini M - az újrakezdés

A fene enné meg azt aki kitalálta az ecsetalgát :D Egyébként nagyon frankó lett. A HC nagyon jól elszaporodott. Viktor mit jelentsen az, hogy nem volt időd foglalkozni az akivel !!! Hisz csak egy esküvőn vagytok túl... :D :D :lol: :twisted:
 
Ma megint volt egy vízcsere reggel, de még mindig csak GH8-as a vizem :twisted: .... ráturbózok és mostantól heti 2 csere megy majd, végre úgyis összeált a lágyítós cuccom. Lenyírtam a HC-t is a jobb oldalon. Bal oldalon még kell 2 hét hogy teljesen körbeérjen a gyep.

Ecsetet módszeresen pusztítom. Alga még van. Még mindig BBA. Most hogy kicsit szabin leszek végre tudok vele foglalkozni többet is.
Világítást visszavettem ma 6 órára a 7-ről és átraktam, hogy ne 3-kor, hanem 5-kor induljon délután a cucc.

4777507981_3a392f0061_z.jpg

4778140690_c40f83beec_z.jpg
 
Viktor, az aki jellemzéséhez csak Fekete Pákó szavait tudomidézni, KOKKEMENY :D

SZóval TÉNYLEG emek darab, grat!
 
Köszi ;)

Ha nem is kemény, de minimál.... mint én :lol:
Csak a rotala koronája visz bele egy kis csavart. De Iwagumi tanulásra mindenképp jó. ;)

Valamiért nem tudom még a csoda fényképezőmmel sem visszaadni a színvilágát. Pedig akkor lenne az igazi. Nah majd játszok még vele.
 
Szép! :thumbup: Úgy néz ki, hogy megmarad a blyxa. Gratula! Az UG-val mi a helyzet? Képen nem igazán látni.
 
peti44 said:
Szép! :thumbup: Úgy néz ki, hogy megmarad a blyxa. Gratula! Az UG-val mi a helyzet? Képen nem igazán látni.

A blyxa még egy régebbi nevelés. Ez a mostani már új hajtásokat nevel. A külső levélkoronáját kicsit megtámadta ugyan az ecset, de reméljük ezen hamarosan változtatunk.

Viszont rendeltem vagy 20 tő blyxat az angoloktól és mind "elolvadt" :( gyönyörű tövek voltak pedig, de 4 nap szállítás meg a meleg szerintem megtette hatását.
Ezen felbuzdúlva írtam a postot a blogra a múltkor...

Blyxa-tól azt várom, hogy kicsit jobb állapotba kerüljön mint most van. Sűrűbb, gyorsabb esetleg vörösebb legyen majd.

Az UG nem pusztult ki, de érdekesen "vegetál". Ha nyírom és időnként leszorítom, akkor lent maradt. Hozza az egészséges leveleket, a növény alatt ott van már egy jó kis gyökérzet, de még mindig nem az igazi. Hátul a HC kezd benőni közé ami abból a szempontból jó, hogy lefogja, de a HC ki fogja nyírni az UG-t ha az nem kezd gőzerővel terjedni.

Volt már ilyenre példa. Fára ültetett mohát teljesen ellepte és benőtte a HC nálam. De a moha időnként megpróbál kitörni alóla. Érdekes a természet, hogy küzdenek a növények egymással időnként.

Visszatérve az UG-re az a bajom, hogy színben nagyon elüt a HC-tól. Pecásnál láttam, hogy milyen ha igazán zöld, nálam egyenlőre sárgás. Reméljük a lágyítással sikerül ezen változtatni. Ha nem majd megpróbálom megint. ;)
 
Vízcsere közben egy pillanatra elgondolkodtam azon, hogy így hagyom az akit. Mint azok a japán csoda akik az Aqua Zoom gondozásában ;)

4794091662_948bfe530e_z.jpg

http://www.flickr.com/photos/saimo_mx70 ... torlantos/

A mai cserék után jelenleg GH7, KH5. Kb 1 hónapja kezdtem a lágyítást full RO-val.
Eleinte heti cserékkel. Az utóbbi héten már heti 2x50% volt. Lassan beáll az a szint amit tartani szeretnék.
Az algák is fogyatkoznak hála a kézi eltávolításnak az extra carbonak, a világítási idő csökkentésnek és talán egy kicsit a lágyításnak is.
 
Szegény halak :lol: , ilyenkor nem sok mozgásterületük lehet, kb. 5-10 liter!
De nagyon hangulatos aki lenne, hogy csak a hegycsúcs magasodik ki a vízből!
A nagy akinál dúrvábban nézne ki! ;)
Hajrá Vik. az algapusztítás ellen, úgy látom te sosem unatkozól! :lol:
 
Tök jól néz ki, nagyon hangulatos, talán kisebb halakkal vagy halak nélkül még működhetne is. Sok sikert az algák ellen.
 
Jut eszembe bármennyire vigyáztam a múltkori Blyxával amit félhalottan kaptam, jött egy új csiga, ami eddig nem volt. Iszonyatosan kicsi, viszont gyorsan szaporodik. Gyorsabban, mint ahogy a csipeszemmel dolgozom ;) Ilyenkor mi a teendő?

Nem tudom milyen fajta, de nagyon kicsi és a házának a szokásos vékony kakaóscsiga formája van :p
Talán ha 2 mm lehet méretre.
 
A kövek előtti jobb oldali blixa csokor bennem azt az érzetet kelti bennem ,mintha valami fontosat eltakarna.Ha megnő pláne soknak tűnik ,elveszi kicsit azt a jó sziklás jelleget. ;) Azért így is ütős.
 
Nagyon ütős, és képeid minősége is hibátlan, valahonnan szereznem kell egy jó DSLR gépet kölcsönbe. :p
 
Egyetértek Geris-el és a többiekkel. ;) Gyönyörű aki, amit a képek minősége sem ront el :thumbup:
 
Egyre szebb ez az akvárium! :thumbup: Ez a félholtan érkezett német blyxa? Egész szépen magához tért. Az utricularia hogy fejlődik?
 
oRphEus said:
Egyre szebb ez az akvárium! :thumbup: Ez a félholtan érkezett német blyxa? Egész szépen magához tért. Az utricularia hogy fejlődik?

Bizony! Ő lenne az. Amit a nanoba tettem mind megmaradt. Hozza az új hajtásokat bokrosodik szépen. Az ecset lehúzódóban van a leveleiről úgyhogy mondhatni minden happy ;)
Utricularia haldoklik. Nem igazán látom hogy fejlődne. Inkább csak kikopik, de egyenlőre nem vettem ki. Hozza a hajtásokat, de nem az igazi. Én meg kicsit belefáradtam már hogy mindig le legyen szorítva az aljzatra. A HC elkezdte beszőni magát közé. Lehet a végén egy full HC gyep lesz.

Mióta lágyítom a vizet a fissidens is sokkal jobban fejlődik amit kaptam tőled ;)

Többieknek köszönöm a kedves hozzászólásokat. Egy jó fényképező mindennek az alapja ;) Ettől persze még fotózni nem tanul meg az ember, de kis gyakorlással egyre jobb képek készíthetők.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére