• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Cube Garden Mini M - az újrakezdés

Szia Viktor!

Ez hártya a vízfelszínen vagy csak rosszul látok?Mond, h neked is van, h megnyugodjak! :lol: Egyébként első osztály! :clap:
 
pure07 said:
Szia Viktor!

Ez hártya a vízfelszínen vagy csak rosszul látok?Mond, h neked is van, h megnyugodjak! :lol: Egyébként első osztály! :clap:

Köszi :thumbup: Hát sajnos rossz hírem van ;)
Nincs filmréteg és hab sincs most. Az első 3-4 hétben volt leginkább. Aztán 1-2 nap alatt megszünt. Amit a nagy fotón látsz az tisztán CO2 bubi.
Rátapadnak a felszínre nem kergetem nagyon a szűrőt. Sok a porlasztás a kis felülethez képest és képesek egymásba kapcsolódni a co2 bubik.

Erre a hab, filmréteg problémára sokan írják, hogy segít a szén vagy a Seachem Purigen, de nálam így is pár hét volt amig megszabadultam tőle.
Nagyjából akkor amikor új szűrőközeget tettem be.
 
Így van, csak megerősíteni tudom Viktor h.sz-t.Nálam is csak akkor van film réteg ha bolygatva van a szűrő /tisztítás /.
ADA Bacter Ball vagy Green Bacter használata, pár nap és eltűnik.
 
Az interzoo előtt is kicsit algás voltam már. A kiállítás után viszont túlzottan elszaporodtak. Pedig párom figyelt az akira a távollétemben.

Kapott egy 3 napos blakoutot. Ecseteket rendesen megtizedelte. Sajnos staghorn maradt még, ezeket csipeszeltem tegnap ezerrel.
Mindenki átvészelte a kúrát, viszont a co2 visszakapcsolást sajnos nem. Pár nap CO2 hiány és a hirtelen beoldott nagymennyiségű CO2 elvitte az amano garnijaimat (3db) és 3 CRS-t.
A CO2 szint nem volt más mint előtte. A halak nem pipáltak, de a garnélák nem tolerálták a hirtelen CO2 ingadozást. Erre érdemes figyelni ha Black out van. Most visszavettem az adagolást remélem megtalálom valahol az egyensúlyt ahol nincs alga és a garnéla is jól érzik magukat megint.... hol a drop checkerem kezdődik a csavargatás megint.... :evil:
 
Nem csak szép fotók vannak és nem csak tökéletes akváriumok. Minden akváriumban vannak algás időszakok, valamit könnyű valamit nehezebb átvészelni. Én most egy közepesen nehéz időszakot élek meg a nanóval, de gondoltam ezeket is fotózom. Ezek is mi vagyunk, nálunk is vannak kicsit vagy éppen nagyon algás akik.
Nincs ezzel gond. Le kell gyűrni és megint szép lesz. :thumbup:

Jelenleg ilyen a nano....

4636095173_46908e90ab_b.jpg
 
Nemtudom de speciel így is mutatós kis aki csak éppen van egy kis szépséghibája.
A zöld alga a kövön még nem is annyira gáz én pl szeretem, az egyetalgái az már kicsit dúrvább dió de szerintem Vik símán kiütéssel fog nyerni ellene :)
Jah és tutti hogy a kövi újraindításnál én is Iwagumi-t csinálok ;)
 
Sokminden egyszerre, úgy mint...

Világítási idő kitolása 1 órával (a HC növekedés gyorsítás miatt), komplett szűrőanyag csere (Carbonról Carbonra), ingadozó CO2 a dificserék miatt és a beoldás változtatása miatt. Keringetést buheráltam emiatt is gázok voltak.

Kapott egy Black Outot 1 hete valamit segített, de sajnos nem az igazi. Sajnos nem használhatok Easy Carbot a garnélák miatt. Vagyis nem akarom mert 20 literben csak gond lenne a CRS garnikkal. Ez kicsit nehezít. Azóta visszavettem a világítást megint 7 órára.

Most sűrű vízcserék vannak és csak a nélkülözhetetlen tápozás megy meg co2. A fotózás után leszedtem az ecseteket, de ez sajnos nem pár napos írtás lesz mert a HC is algás.... a blyxa-ról nem beszélve.

Rotalát visszavágtam korábban még nem nőtt vissza.... Hát ilyen apróságok.
 
Remélem a Blyxa túléli kár lenne érte olyan szépen fejlődött.A carborol meg annyit hogy én is használok a garnélák melett a 20l be rakok napi 0,4ml-t és semmi bajuk vannak szép petés lányok már remélhetőleg lesz szaporulatom.Egy kis ecset most sajna nállam is előjött az egyik kövemen volt 1 pontnyi kb egy hónapja aztán kb 2 napja lett körülötte 3-4 pontnyi.Érik már az a nagynyomású :)
 
A kis nanom is szenvedett az ilyen mocskos algával, próbáltam mindent, 2 naponta takarítottam a sziklákat, kiszedtem lesavaztam őket, de 2 hét és visszajött ! Nekem csak a Carbo használt! Szerintem jobban járnál , ha kiszednéd a Carbo kúra alatt a CRS-eket és áttennéd addig őket máshova!! ;)
 
A cimborámnak (Fazekas István) ilyen lett a parvulája, ma mindet kivágta... A gyökerei is rohadtak voltak. Fogalmam nincs, hogy lehet innen visszafordítani :oops: Blackout nélkül is lehetséges???
 
Olyan sok fotót látok itt a fórumon, hogy kedvet kaptam lecsattintani a nanót... ha a nagyot még nem is lehet ;)
Alga még van.... Ecset már nem sok, de a HC-ben ott figyel még az alga. UG még nem engedte el magát (kopp kopp) és a frissen beültetett Blyxa is hozza a friss hajtásokat. Ha egyszer helyrejön minden rendet vágok a növények között. Kikerül ami nem idevaló stb stb... A mostani fotó nem vízcsere után készült. Kb 1 hete volt...

Egy két hangulatkép háttérvilágítással.....

4666593667_7f5c48535a_b.jpg

4667218882_acb9e617e2_b.jpg

4666595113_61fc5b0908_b.jpg
 
oRphEus said:
Jó lett a fotó! Örömmel látom, hogy a Blyxa is magára talált végül.

egyenlőre szépen hozza az új hajtásokat. :thumbup: néhány levele már vörösödik. reméljük megmarad szépen. legalább egyszer legyen szép addig nem adom fel ;)
 
viktorlantos said:
egyenlőre szépen hozza az új hajtásokat. :thumbup: néhány levele már vörösödik. reméljük megmarad szépen. legalább egyszer legyen szép addig nem adom fel ;)

Még mindig sima csapvízben nevelgeted?
 
Jó képek lettek! Szerintem az ecsetalga a legszörnyűbb az összes közül. Nekem egyszerűen még soha nem sikerült kiirtani. Mondjuk az Easy carbot nagyon nem csipázza csak az a baj, hogy közvetlenül a pofájába kell nyomni. Ahhoz meg jó sok kell. Az élővilág nem biztos hogy tolerálja... :?
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére