• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Cube Garden Mini M - az újrakezdés

Kezd magára találni az aki. Algák még vannak, de a növények gyönyörűen fejlődnek előbb utóbb feladják algáék is...
Most egy lövés oldalról. Sajna kicsit világosabb a kép mint ami még elfogadható lenne, de ilyen szögből ritkán lövök....

4672159977_cec4015cb3_b.jpg
 
Szééépen alakul a Hc gyöp :)
Blyxa nagyon ottvan mintha valami pálmafácska lenne,a rotala szép színeit imádom.
Kellemes összképe van az akinak :thumbup:
 
viktorlantos said:
Who read all of this won a baby shrimp already from me

Ez még él?! :D Amúgy jelenleg a te régi nanod a legnagyobb inspiráció. Egy igazi dzsungel volt :'( De természetesen ez is valami fenomenális. Remélem a következő körben megint inkább ryuboku stílusban fogsz valamit alkotni ;)

Amúgy egy olyan jellegű kérdés amit már gégóta fontolgatok: Milyen tudatosság volt a mögött hogy kapásból telepítettél?!
Egyik akváriumból a másikba szeretnék pakolni, de egy szűrővel ez kicsit macerás és azért a fórumon olvasható postok közül egyik sem ajánlja halak gyors betelepítését új setupba. Ennek gyökeres ellentéte amit műveltél, és mint látható teljesen működött is nálad. Mi mindenre kell oda figyelnem hogy a halakat kapásból (2-3 órán belül) Az új akiba tehessem?!

Előre is köszi: Namtar
 
Sid said:
Szééépen alakul a Hc gyöp :)
Blyxa nagyon ottvan mintha valami pálmafácska lenne,a rotala szép színeit imádom.
Kellemes összképe van az akinak :thumbup:

Köszi. ;) Lassan de biztosan alakul a dolog. De persze közben kísérletezek is. Pl a fissidens itt van a legnagyobb biztonságban (a nagy akiban megennék) és megfigyelhetem a fejlődését. Kicsit a blyxa is ilyen.

Namtar said:
Ez még él?! Amúgy jelenleg a te régi nanod a legnagyobb inspiráció. Egy igazi dzsungel volt :'( De természetesen ez is valami fenomenális. Remélem a következő körben megint inkább ryuboku stílusban fogsz valamit alkotni

Köszi ;) Legközelebb megint egy fás akvárium lesz, de egy sokkal merészebben kilógatott fával. Nehéz 20 literben értelmes dolgot csinálni. Vagy nagyon apró részletekkel dolgozol, vagy könnyen megtöltöd az akváriumot és akkor a halakat garnikat csak nagyon ritkán látod...

Namtar said:
Amúgy egy olyan jellegű kérdés amit már gégóta fontolgatok: Milyen tudatosság volt a mögött hogy kapásból telepítettél?!
Egyik akváriumból a másikba szeretnék pakolni, de egy szűrővel ez kicsit macerás és azért a fórumon olvasható postok közül egyik sem ajánlja halak gyors betelepítését új setupba. Ennek gyökeres ellentéte amit műveltél, és mint látható teljesen működött is nálad. Mi mindenre kell oda figyelnem hogy a halakat kapásból (2-3 órán belül) Az új akiba tehessem?!

Hát ezt a fajta indítást amit a nanónál is csináltam nem igazán javaslom. Nálam kényszermegoldás volt és mindent megtettem azért, hogy az akváriumban gyorsan beinduljanak a lebontó folyamatok. A szűrő a régi akváriumból folyamatosan ment egy vödörben ahol a halak garnélák voltak. Visszatöltésnél kapott egy kevés régi vizet is ha jól rémlik. Baktérium gyorsítók stb... így ilyen kis területű akváriumban nem lett probléma. Egy nagyobbnál valószínűleg nem lett volna elég a bejáratott szűrő sem a mérgező anyagok gyors lebontásához.
 
Szerintem a fotók mondanak el mindent,és itt mindenki pont erre kíváncsi!Ezt nem tudod túlzásba vinni,jöhetnek bátran a képek! :thumbup:
 
Alga még van, ecsetet leszedem visszajön egyenlőre. Kicsit jobban ráfekszem a témára. 1 hete elkezdtem Carbot adagolni fecskendővel. Határozottan jót tesz a növényeknek, az algákon egyenlőre még nem látom a hatását. De a HC sokkal jobban nő. Normál adagolás felé nem merek menni a CRS-ek miatt.
Rotala visszavágva. UG-t lenyírtam, egyenlőre nem akar feljönni itt ott benne is van alga (a nyírás miatt), de nem vészes, remélem megmarad. Most még bizakodó vagyok, mert hozza a hajtásokat, sűrűsödik. Bekerült 11 amano garnéla nagy a nyomás rajtuk, hogy rend legyen ;)

Blyxa régi levelei kicsit algásak, de hozza az új leveleket és hajtásokat. :thumbup:

4693396415_5f36cccec7_b.jpg

4694033272_811cc9ff88_b.jpg

Csináltam egy rövid videót, este feltöltöm a vimeo-ra. ;)
 
11 Amano? :lol: Beveted a japán Samurai okat az alga ellen ?
Én a carbo-t simán nyomatom normál adagolás melett a CRS mellé semmi bajuk nincsen van 3 szép petés nőstényem is már csak 1-1,5 hetük lehet talán és végre lesz szaporulatom :)
Mostis azt tudom csak mondani hogy ez a kis akva nagyon szép :)
Egy ötlet hogyha a diffit front üveg felé előrébb hoznád a beömlővel szemben akkor nem jobban forgatná be a Co2-t?
 
Nagyon jó hangulata van az akinak :thumbup: :clap: , még elnéztem volna egy félórát így reggel.
 
Megint eltelt 1 hét.. változás annyi, hogy a HC egyre jobban sűrűsödik jobb oldalon. Blyxa hozza az új hajtásait, de laaaaasssaaan nő. A talajon az algáim fogyatkoznak, az ecset úgy döntött még marad, jól érzi magát. Most nem is szedtem le a fotózáshoz, úgyhogy teljes pompájában látható ;)

Egy nagy totál, sajnos a bal oldalam még mindig gyenge...

4718020662_fd81cea12d_b.jpg

A HC szép a múlt heti nyírás után feléledni látszik ismét. Az UG egyenlőre tartja magát, bár nyírnom kell és lesúlyozom pár napra, ha kezd fellazulni.

4718025920_b72d5b9536_b.jpg

A blyxa is hozza a hajtásokat. A régi levelei amivel jött bealgásodtak, de egyenlőre még nem vágom le, mert kicsit kopasz lenne a növény.

4718022458_4d80a73cac_b.jpg

Itt tartunk mi ;)
 
Nagyon szépek a képek, kár hogy ott vannak még a fránya algák!!
Hajrá Viktor!!! ;)
 
Tudom, a garnélák miatt nem lehet, de ezeket az algákat már rég le "carbokaratéztam" volna... :D
 
Nigro said:
Tudom, a garnélák miatt nem lehet, de ezeket az algákat már rég le "carbokaratéztam" volna... :D

jaja csak normál adagolás mehet. így kicsit tovább tart, de a garnélák legalább jól elvannak.

Cecska said:
Nagyon szépek a képek, kár hogy ott vannak még a fránya algák!!
Hajrá Viktor!!! ;)

Köszi, alakul a dolog még ha kicsit lassan is. ;)
 
Néhány friss fotó...

Ecsetem még van, vagy lehet ez csak egy plüss huzat a Seiryu-hoz? Kezd gyanus lenni :lol:
Szépen fejlődnek a növények. A lágyítással kicsit még kések, de jövőhéttől remélhetőleg teljes üzemben mehet a dolog. (Felfeljesztem a RO-t egy szivatyúval és még egy membránnal, így a héten nem tudtam használni)

Jövőhéttől remélhetőleg tudok kicsit többet is foglalkozni vele és akkor gatyába rázom a kis akit.

4755134938_822121bff8_z.jpg

4755134000_bb713e3d1b_z.jpg

4754493187_dea5e15e3d_z.jpg

4754492377_f454a63939_b.jpg

...A fotók most nappal készültek 1-2 órával a villany felkapcs után.
 
Szépen alakúl az akid, a festői ecset :lol: kivételével , nekem nagyon bejön!
Iwagumik a szivem csücskei!! ;)
Drukkolok a harchoz!! Grat. ;)
 
Viktor,lágyítani csak most kezdtél.A Blyxa és a UG azért nőt kemény vízben is?Csak azért kérdezem,mert esetleg én is próbálkoznék velük az új akiban.Eleinte csapvízzel,később beruháznék egy RO készülékbe.Már régóta foglalkoztat a lágyítás gongolata.

Szépen alakul az aki.
Szerintem divadba kéne hozni az algás akit,szépen formára nyírni,az ecsetalga pont alkalmas erre. :) A fonálalgák meg szépen lengedeznének a flowban.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére