• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Low Tech ADA Cube Garden

koda97

Kertész szaki
Sziasztok !
Ez az akvárium igazából eredetileg nem low tech-nek és nem Cube Garden-ben indúlt.Úgy terveztem, hogy majd egy 13 literes GA-s akvárium (amire én valamiért azthittem, hogy opti white :D) és élesztős CO2 rendszerem lesz.Amikor elmentünk a boltba az akváriumért, akkor jöttem rá, hogy nem opti-white-ot rendeltem :D, ezért lementünk Balázzsal a pincébe megnézni, hogy akkor végülis milyen akváriumom legyen, persze ekkor már rájöttem, hogy az opti sokkal drágább lesz mint amit én rendeltem,de szerencsére Balázs felajánlott nekem egy használt, de hibátlan állapotú ADA Cube Garden akváriumot annak az áráért amit rendeltem.(Ezt így még egyszer utólag NAGYON köszi Balázs!!!)Aztán jött a Hardscape amiben Balázs szintén nagyon sokat segített :D (ezt is nagyon köszi !), majd a növényválasztás amiben megint csak Balázs segített :D.(aki nem tudná a GA-s Farkas Balázsról van szó.)Végül 4 doboz Eleocharis Mini és 1 doboz Staurogyne Repens került az akiba.Tehát az adatok:

Akvárium: ADA Cube Garden Mini M 20 liter
Talaj,táptalaj: 2cm JBL AquaBasis Plus és kb 4 cm ADA Amazonia
Szűrés: Tetratec Ex 700
Világítás:AN SolarDuo Boy 13w
Kövek: 6,3kg Manten kő
Növények: Eleocharis mini és Staurogyne repens
Tápozás:EasyCrabo és EasyLife Profito amit majd le fogok cserélni GA-s Micro és Macro-ra.
Co2: Eredetileg élesztős lett volna, de Balázs azt tanácsolta, hogy inkább legyen low tech az akvárium, mert ezek a növények szépen nőnek Co2 nélkül is.
és akkor jöjjenek a képek:

Ültetéskor:
DSCN0968_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Pár percel a feltöltés után:​
DSCN0971_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Másnap:
DSCN0972_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És még annyi kérdésem lenne, hogy szerintetek érdemes levinni a GH-t 8NK körülire, tehát lágyra ezeknél a növényeknél ?
Üdv: Dávid
 
wow!!! ez nagyon jó lett!! és ezek a kövek, valami eszméletlenül jól néznek ki!!
Gratulálok! :) Főleg, hogy ilyen jó vásárt csináltál ;)
a lágy víz sose árt, legtöbb növény szebb lágy vízben, viszont a kövek gondolom ugyis visszakeményítik majd kicsit.
 
Vaú.Dögös,meg kell hagyni.
Amiért érdemes+++A keménységet mindig érdemes levinni,elvileg könnyíti a növények "életét",vagy valami ilyesmi,a lényeg,hogy jó nekik.Kérdés,mit vállalsz?Ha hajlandó vagy minden 1es vízcserénél figyelni,hogy csapvizet keverj ozmo-vízzel,stb,akkor megéri,de ez elég macerás.Persze aki hajlandó lett volna belekezdeni az élesztősbe,az szerintem elbír ennyit.
Egyébként ha később nagyon benne vagy az akvarizálásban,akkor vehetsz Reverse Ozmo gépet,ami a csapvizet lágyítja.
Amiért szerintem nem muszáj----Az én aksim most 4 hetes,és tök magas a víz GH-ja és KH-ja,ráadásul nekem igényesebb növényeim is vannak...De ezek szerint ha jó feltételeket teremtesz,annyira nem fontos a keménység.Ha a tökéletességre törekszel,akkor nyugodtan lágyítsd!

Grat az aksihoz!
Üdv:tictac
Ui:Nem vagyok profi,tehát ha csak mindenféle hülyeséget hordtam itt össze,akkor bocsesz.
 
Igen, ez van amikor profi kiszolgálás után profi a kezdés is!!(y)
Nagyon jó az elrendezés (tudom hogy Balázs segített ez meg is látszik), nagyon szép munka!!
Személy szerint is a lágy vízre voksolok, és sok sikert az ékszerdobozhoz!!
(y)
 
Ennek az akváriumnak története van..... Még az angol PFK magazinban is szerepelt korábban. Sőtt az utóbbi Green Team-es TV műsorban is. Utána lett szétcsapva.

ADA Cube Garden Mini M V2 - a set on Flickr
ADA Cube Garden Mini M V1 - Memorable Night - a set on Flickr

Szóval az én kis imádott nanóm volt, amit ideiglenesen félretettünk a Spektrumos forgatás után.

Sok sikert az új setuphoz, az akvárium szelleme nálad él tovább (y)
Az tuti, sokat tudna mesélni!!;)
Majd lehet koda97 kifaggatja!!:D
 
Hali, az aljzatot elől túl magasra vetted (fele is elég lenne), plusz erősebben kellene hátrafele emelkednie az aljzatnak... A bal oldali követ még forgatnám picit, nem a legszebb oldalát mutatja. ;) Egyébként nagy gratula, szép lett az aki!
 
Köszi mindenkinek ! Igen már sajnos én is észrevettem hogy elől nagyon sok lett az aljzat, de már sajnos nem nagyon lehet rajta változtatni :confused: talán ha kicsit bedúsúlnak a növények akkor nem lesz annyira feltűnő...
 
Ne csináld már!! :sneaky: Ekkora akit kb. max 2 óra átalakítani!! de legyen egy délelőtt újraültetéssel! Hidd el, megéri még most, mert egy idő után téged is zavarni fog, viszont akkor már a növények megerősödnek, és nem célszerű bojgatni!! És akkor a köveket is tudod kicsit még forgatni! ;) szóval gyerünk! :)
 
Nagyon szép az új akid, üt ez a fehér kő szomszéd ;) Kíváncsi vagyok milyen lesz majd a Eleocharis mini, hogyan fejlődik, gratula!
 
Ennek a főkőnek, valami hihetetlen szép textúrája van, majdnem műsziklásba csap át! :D Hibátlan elrendezés, sok sikert! ;)
 
Nagyon szép lett az akid, gratula!!! (y)
Tényleg nagyon hangsúlyos a főköved, mindent visz! Egy észrevétel talán, a képen a főkő bal oldalánál középen nagy az árnyékolás, lehet, hogy ott nem fog megmaradni a növényzet.
 
Back
Oldal tetejére