• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Cube Garden Mini M - az újrakezdés

viktorlantos said:
Utricularia haldoklik. Nem igazán látom hogy fejlődne. Inkább csak kikopik, de egyenlőre nem vettem ki. Hozza a hajtásokat, de nem az igazi. Én meg kicsit belefáradtam már hogy mindig le legyen szorítva az aljzatra. A HC elkezdte beszőni magát közé. Lehet a végén egy full HC gyep lesz.
Fura, hogy a lágyvizet sem értékeli nálad az UG. Nálam 10-es GH, 4-es KH mellett szépen fejlődött, az aki egyik sarkában összefüggő kis szőnyeg lett belőle egészen addig, amíg el nem vált a talajtól az egész... :( Gyanítom a melegnek is volt hozzá némi köze.
 
Nagyon szép lett Viktor!
Nem vagyok egy szakértő de szemem azért van nem tagadom nagyon megfogott már nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra :roll:
 
Sok hónapja megvan, vegyes a tapasztalatom vele. De lágyvizes közegben csak egy rövid ideje van. Egyenlőre még stabil lágyvízről nem tudok beszélni. Igazából várom is hogy tud e alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez.
Ha nyírom hozza az új hajtást. Ha nyugis helyen van nem éri nagy áramlat, akkor nem jön fel annyira, de hiába nyírom, sajnos időnként még így is súlyt kell rá raknom. Néhány garnéla meg tornyos csigusz pedig kifejezetten szereti kitúrni őket ;)

Jah és még mindig csak NA Carbon van a szűrőben. Elképzelhető, hogy ez is kicsit bejátszik.
 
viktorlantos said:
Néhány garnéla meg tornyos csigusz pedig kifejezetten szereti kitúrni őket ;)
Ja, hogy vannak tornyos csigák? :) Azokkal nálam is gond volt. Előszeretettel ásták be magukat a frissen ültetett UG gyökeréhez, jött is fel rendesen. Végül a csigáknak menniük kellett, utána már nem is volt gond.
 
Nah most este elővettem a borotvámat, hogy borotvaéles képet tudjak készíteni a kis akiról :lol: :angel:

Kénytelen vagyok megosztani veletek az eredményt. ;)

4816435654_b3de44a94e_b.jpg

4816438860_92fbc45bbd_b.jpg

4816440078_40ddd351fc_b.jpg

4816441508_ae87bfc4be_b.jpg

4816443102_633412cc6d_b.jpg

Mivel már erősen a végét járja az ecset állományom, most szóljon akinek még kell mert már nem sokáig tudom tartani őket :p
 
Óó nagyon penge képek lettek tényleg! :) Szépek a halaid. Jól látom, hogy van háromsávos, illetve díszes törpeszájúd is? Egy kérdés ha megengeded. Nyitott akit mennyire viselik? Nem hajlamosak ugrálni? :roll:
 
Beckfordi csapatom van/volt. Sajnos nem mondhatnám, hogy jól viselik a nyitott akit. Nappal nem igazán ugrálnak érdekes módon, csak este. Viszont az utóbbi 2-3 hónapban minden este lefedem egy vékony üveglappal. Este 11-ig megy a lámpa. akkor rádobom és másnap 10-11-ig rajta van.

Mindig kergették egymást. Így a kezdeni 5 halamból már csak 2 van.

Nyitott aki pláne ha sodrás is van benne meglehetősen rásegít az ugrálós halaknak.... :|
 
viktorlantos said:
Beckfordi csapatom van/volt. Sajnos nem mondhatnám, hogy jól viselik a nyitott akit. Nappal nem igazán ugrálnak érdekes módon, csak este. Viszont az utóbbi 2-3 hónapban minden este lefedem egy vékony üveglappal. Este 11-ig megy a lámpa. akkor rádobom és másnap 10-11-ig rajta van.

Mindig kergették egymást. Így a kezdeni 5 halamból már csak 2 van.

Nyitott aki pláne ha sodrás is van benne meglehetősen rásegít az ugrálós halaknak.... :|

Köszi szépen, akkor nálam ez tuti kilőve, mert még üveglapot se tudok tenni a kiálló fa végett... Köszi az infót! :thumbup:
 
Hát max vagy valami hálót próbálhatnál meg rárakni. De amúgy ez a nyitott aki tényleg elég veszélyes a halaknak. Nem tudom megér e annyit a látvány, hogy a halak meg bármikor meghalhatnak.
 
trükkökkel megoldható a dolog akkor is ha van ami kilóg. nekem oldalt a beömlők miatt sincs lefedve teljesen. másik oldalon a difi is ott van. de egy vékony plexi lapot bátran kivághatsz ott ahol kell. egy üveget is meg lehet úgy vágni hogy a dekornak legyen helye csak vékony legyen a lap.

maximas, zárt akiból is ugrott ki halam ahol ki volt vágva és volt amikor meg is sült mert felakadt az aki peremére. max ezekről kevesebbet beszélnek. de ettől még létezik. egy zárt akiban a legtöbb esetben pl oxigénhiányos állapotok vannak. különösen ebben a nyári időjárásban, ami ugye hetek, hónapokig tart.

szóval mindennek megvan az előnye hátránya, de hal biztonságból egyik sem jobb a másiknál.
 
4 hónapos lett a kis nano. Épp a napokban nézegettem róla képeket hogyan indult és mi lett belőle. Meglepődtem mennyire kopár volt pedig került bele növény nem is kevés. Elhatároztam hogy összerakom a képeket, így jobban látszódik miből lett a cserebogár. Az utolsó kép egy mai állapot. ;)

A videón jól látszódik hogyan szorult vissza az alga is amiből már csak néhány helyen találni az akiban. :thumbup:

Íme másfél percben 4 hónap:

http://vimeo.com/13738846
 
Nem semmi hová fejlődött a kis aki :) Volt szerencsém élóben látni és hát még a videó sem adja vissza azt a látványt amit ez a kis aki élőben nyújt! Lélegzet elállító! Csak így tovább Viktor ! :)
 
Gyönyörű. A HC nagyon szépen elfedte a neki szánt területet, szép egészséges. A Blyxa pedig gyönyörű :shock: Nagyon irigyellek. Biztos meghálálja a lágy vizet. Azonban úgy látom az UG nagyon vegetál. Gratula.
 
Gyönyörű a blyxa, de nekem úgy tűnik lassan kezdi átvenni az uralmat az akváriumban. A kezdeti sziklás berendezés sokkal nagyobbnak és természetesebbnek tűnt. Nem akarsz egy-két tőtől megválni? :roll: :D
 
hehe George Farmer is ezt hozta fel az akira a UKAPS-en. nem feltétlenül a koncepció része a jelenlegi növényzet. Részemről ez egy nagy kísérlet. Még sosem tudtam tartósan egészséges HC gyepet nevelni, a Blyxa is csak álom volt. Fissidens szintén egy régi kedvenc most tanulgatom és az Utricularia G. is a meghóditásra váró sejtelmes idegen (talán 6. próbálkozásom) ;)

Szóval ez az aki leginkább egy növénylaboratórium. De jelenleg úgy néz ki pár kísérletem működik. Pl HC és a Blyxa is, jah és persze a fissidens. A jövőben már tudatosabban merem majd alkalmazni őket ahogy kitapasztaltam az igényeket.

Mivel a kis nanót még élvezni szeretném kicsit, pár növénynél valóban rendet kell vágnom. A blyxa ritkításra kerül és a fissidens is elkerül majd bal oldalról..
A blyxat egyenlőre megpróbálom még gyarapítani saját részre, mert a nagy aki átrendezésnél is lehet, hogy szükségem lesz rá. De természetesen ha felszabadul néhány tő a fórumon úgyis jelezni fogom.

A többieknek köszike. Én már annak is örülök, hogy nyári meleg és extra fény ellenére az algát magam mögött hagytam. Most kiccsit majd foglalkozhatok valami fazonra szabással. ;)
 
Ami a dúrva az egészben hogy erre a vízlágyítás témára azthittem marketing meg biztos csak kacsa de be kell látni, hogy ilyen gyönyörű kicsattanó növényeket ritkán láttam még itt a fórumon mint nállad Viktor amióta lágyvízezel.
Szemmel látható a változás és majd le esett az állam amikor tegnap megláttam a kis akid.
Nemsemmi hogy mennyit változtak a növények tőle. :thumbup:
Fene vigye itthonra is kell 1 majd :D
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére