• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Cube Garden Mini M - az újrakezdés

szentgyo

Szakértő
Szakértő
Ez tényleg OFF, de sebaj...

Viktor:

Így van, ez a gyengébb grade miatt van, hogy ilyen színük. Ezeknél nagyjából úgy megy az osztályozás, hogy minél fehérebb annál magasabb osztályú. Általában a kicsik még szebbek, de ahogy nőnek úgy "kopik" a színük. Ez valamennyire igaz a crs re is, a kis C grade eket mikor még picik akár egyesek össze is keverhetnék az A-S grade -del, aztán később jön a fekete leves :)

Geris:

Olyan szempontból nem szerencsés együtt tartani őket, hogy így egy mix társaság jön létre. Eléggé lehet látni (persze tapasztaltabb szemmel), hogy melyik az a CRS ami keverve van Gold bee vel, sokkal gyengébbek lesznek a crs ek színei. Erről rövidesen majd írok is egy post-ot a blogba. A különböző grade-ek tarthatók együtt nyugodtan, csak itt is majd a továbbiakban lesznek kérdésesek az esetleges utódok.

viktorlantos

Alapító
Admin
szentgyo said:
Viktor:

Így van, ez a gyengébb grade miatt van, hogy ilyen színük. Ezeknél nagyjából úgy megy az osztályozás, hogy minél fehérebb annál magasabb osztályú. Általában a kicsik még szebbek, de ahogy nőnek úgy "kopik" a színük. Ez valamennyire igaz a crs re is, a kis C grade eket mikor még picik akár egyesek össze is keverhetnék az A-S grade -del, aztán később jön a fekete leves

Köszi az infót ;) :thumbup:

Labirintkopoltyus

Főkertész
Viktor gratulálok az akihoz ;) Nagyon szép lett. Nekem fehér háttérrel jobban tetszik, szerintem jobban "vezeti" a szemet és mint ha nem lenne vége az akinak. Viszont feketével határozottan érezhető hogy nincs tovább.

viktorlantos

Alapító
Admin
Na jó még egy utolsó garnis kép. ;)

Délután épp egy Shirakura Edi Dama tápot cincáltak, úgyhogy csattintottam róluk. A nagy CRS a legszebb példányom, bár ezek egyébként nem speckók, mint Szentgyonek vannak. De vásárfia volt az Exotica-ról. Azóta szépen megnőtt. Jobb oldalon lévő kicsik az első csoportban született garnélák voltak. Van egy fiatalabb generáció is. És útban van egy következő is. Úgyhogy lassan de biztosan sokasodnak.

4512051581_b8fb2974af_b.jpg

viktorlantos

Alapító
Admin
Kapott egy tuningot a kis éden...

4520036953_6965e83d1f_b.jpg

Legalább most már nem csúfítja el a böszme üveg a látványt. Minőségre és a porlasztásra nem lehet panasz. ;) :thumbup:

atti76

Főkertész
Legjobb napló
Grat Vik az újdonsághoz!
A difit így is használod (mármint nem teszed lejjebb használat közben a beoldás miatt) ? Biztosan esztétikusabb, de elég hatékony? Bár sok helyen látom így...

viktorlantos

Alapító
Admin
Köszi skacok ;)

atti76 said:
A difit így is használod (mármint nem teszed lejjebb használat közben a beoldás miatt) ? Biztosan esztétikusabb, de elég hatékony? Bár sok helyen látom így...

Hát ha akarnám sem tudnám lejjebb tenni, mert ezt egy ilyen konstrukció: http://adana.co.jp/_e_product/23_index.html Most rá van ültetve az aki szélére.
Eleinte azt gondoltam ez tök gáz, hogy közel van a felszínhez és kicsi is, de nagyon csalóka. A jet pont ezt a réteget mozgatja a legjobban, így a bubikat az egész akváriumba elviszi. Amikor lent volt a nagy difi nem így mozogtak.
A másik dolog, hogy nem véletlenül mondják, hogy a márkás porlasztók sokkal jobban üzemelnek mint a gyártósoron készült klónok. Elképesztő apró bubikat porlaszt. Ezek az apró bubik könnyebben utaznak az áramlatokkal, úgyhogy minden szempontból egy jó váltás volt. :thumbup:

Blasio

Tapasztalt kertész
Szia Viktor!

Gratula az újrakezdéshez! Igazán jól áll a nanódnak ez a letisztult összkép. Ami meglepett az a gyors beüzemelés/betelepítés. :shock:
A nano difid meg irigylésre méltó! :thumbup:

Nigro

Alapító
Admin
Egyszer megkérdezték Amanot, hogy miért nincsenek a lehető legalacsonyabban a difik az akváriumaiban. Csak mosolygott és azt mondta, hogy nem szükséges... ;)
A megoldás valóban ott lehet, hogy az áramlás a felső rétegben erős igazán.

viktorlantos

Alapító
Admin
Blasio said:
Szia Viktor!

Gratula az újrakezdéshez! Igazán jól áll a nanódnak ez a letisztult összkép. Ami meglepett az a gyors beüzemelés/betelepítés. :shock:
A nano difid meg irigylésre méltó! :thumbup:

Köszi ;) A beüzemelés engem is meglepett, mert algát és halpusztulás, garnéla pusztulást azóta sem láttam. A növények szépen növögetnek. A héten cserélek szűrőközeget és rakok be végre egy perlont is (eddig anélkül ment...). Úgyhogy a következő hónap reményeim szerint már jó kis fejlődéssel telik majd.

Ami kifejezetten jó, hogy a nyílt úszótér miatt a garnélák, a törpeszájúak és a microrazbórák is sokkal jobban használják az egész akit.

A difi egyébként nagyon pöpec. Kevésbé algásodik és jobban porlaszt sokkall mint bármi amit eddig próbáltam. :thumbup:

viktorlantos

Alapító
Admin
Nigro said:
Egyszer megkérdezték Amanot, hogy miért nincsenek a lehető legalacsonyabban a difik az akváriumaiban. Csak mosolygott és azt mondta, hogy nem szükséges... ;)
A megoldás valóban ott lehet, hogy az áramlás a felső rétegben erős igazán.

Amano most is azt mondja, hogy szükségtelen az akvárium aljára rakni a difit, mert nincs érzékelhető változás miatta. Ezért ők félútra javasolják.
Így teljes szabadkezed van az aljzat és a hardscape alakításával és ne kell azon agyalni hogy lent nem fér el.

viktorlantos

Alapító
Admin
Nakérem szitu van jó és rossz is sajnos.

Említettem, hogy NA Carbon futott ez alatt a kis akvárum alatt már hónapok óta.
Megvártam míg az aki beáll, hogy le tudjam cserélni a közeget. Eleinte automatikus választásnak tünt, hogy egy új NA Carbont teszek be a garnélák miatt is.

Ami miatt mégis meggondoltam magam, az az volt, hogy a HC-n itt ott láttam pár sárgás levelet. Szerintem kicsit talán lassabban fejlődött a kelleténél és sosem láttam bubizni.
Utóbbi persze az óvatos CO2 adagolásom miatt is van. A garnikkal nem akartam kiszúrni.

Szóval pár napja lecseréltem a közeget egy Seachem Matrix csomagra. Mértem a vizet a következő napokban nem okozott fennakadást, hogy kivágtam a Carbont. Nitrit, Nitrát, Ammónia rendben volt.
Tegnap már láttam a HC-t bubizni ugyanazzal a CO2 adagolással. Szóval elképzelhető, hogy tápanyag elszívás miatt nem működött rendesen a fotoszintetizálás.
A rossz hír az, hogy az utóbbi 2 napban volt 2 garnéla elhullásom. Előtte 5 hónapig semmi. És megélték a nagy átrendezést, a napi vízcseréket stb. Persze NA Carbonnal.

Az ötlet az volt, hogy egy Purigennel segítem az összesen 1 szűrőkosárban lévő Matrix-ot. Hogy tiszta legyen a víz.

Most viszont fel van adva a lecke. NA Carbon és gond nélküliség cserébe lassabb fejlődés növény fronton de algák nélkül, vagy Seachem Matrix + Purigen, de attól tartok gondjaim lesznek a garnikkal hiába jobb egy kicsit a növényeknek.
Mivel garnéla párti vagyok valszeg visszatérek az NA Carbonhoz.

A fenti jelenségről már korábban is beszámoltam, hogy NA Carbon mellett tökéletesen tartottam a garnikat és szerencsére sok utód is született. Sajnos most megint ezt a dolgot tudom megerősíteni.
Annyira érzékenyek ezek a kis lények, hogy normál csapvíznél nálam mindig van elhullás. Korábban Sulawesi garnikkal is így jártam, most ezekkel is. NA Carbon mellett elfelejtettem, hogy létezik garnéla pusztulás....

hectorvti

Kertész szaki
És ha fele-fele arányban raksz a szűrőbe NA carbont és Seachem mátrixot? Lehet kiegészítenék egymást, mármint arra gondolok, hogy a mátrixban van valami ami a garnikra nincs jó hatással, de lehet, hogy ezt a NA carbon kiszedné a vízből, így talán a garnélák is jól ellesznek és a HC is zöldellni fog.... hmmm...de lehet, hogy hülyeséget beszélek!?

Namtar

Tapasztalt kertész
Esetleg valahol fórumokon máshol nem láttál olyat, hogy a Carbon milyen tápanyagokat von el leginkább?
Ha ezt ki lehetne deríteni, az adott tápot "túl adagolva" lehet jó eredményeket érhetnél el.
A HC sárga leveleit jobban megnézve milyen tápanyag hiánynak tűnt?
Ez is egy jó kiindulási pont lehetne. Szinte mindent lehet plusszba adagolni, ha nem félsz a porozástól, otthoni tápanyag kevergetéstől. Bár tény, az ADA paletta mellé ez nem mutatna valami jól.

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Namtar said:
Esetleg valahol fórumokon máshol nem láttál olyat, hogy a Carbon milyen tápanyagokat von el leginkább?
Ha ezt ki lehetne deríteni, az adott tápot "túl adagolva" lehet jó eredményeket érhetnél el.
Ez is egy jó kiindulási pont lehetne. Szinte mindent lehet plusszba adagolni, ha nem félsz a porozástól, otthoni tápanyag kevergetéstől. Bár tény, az ADA paletta mellé ez nem mutatna valami jól.

Szerintem nem fog kevergetni :D ;)

viktorlantos

Alapító
Admin
Namtar said:

Az utóbbi időben dupla adag tápot használtam már. De igazán akkor látszik, hogy mi a szitu amikor szűrőanyagot cserélsz. Nem lenne ilyen kulcskérdés ha nem 20 literes akváriumról beszélnénk.
Itt egy nagyobbat pislok a törpeszájú belefodrozódik a víz :lol:

hectorvti said:
És ha fele-fele arányban raksz a szűrőbe NA carbont és Seachem mátrixot? Lehet kiegészítenék egymást, mármint arra gondolok, hogy a mátrixban van valami ami a garnikra nincs jó hatással, de lehet, hogy ezt a NA carbon kiszedné a vízből, így talán a garnélák is jól ellesznek és a HC is zöldellni fog.... hmmm...de lehet, hogy hülyeséget beszélek!?

nem akartam szétbontani a carbon gyári csomizását. lehetne még megoldás a seachem carbon + matrix. ez a meccs még nincs lefutva. de nyugtalanabb vagyok mióta nincs carbon.... :twisted:

Oldal tetejére