• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Cube Garden Mini M - az újrakezdés

Ez tényleg OFF, de sebaj...

Viktor:

Így van, ez a gyengébb grade miatt van, hogy ilyen színük. Ezeknél nagyjából úgy megy az osztályozás, hogy minél fehérebb annál magasabb osztályú. Általában a kicsik még szebbek, de ahogy nőnek úgy "kopik" a színük. Ez valamennyire igaz a crs re is, a kis C grade eket mikor még picik akár egyesek össze is keverhetnék az A-S grade -del, aztán később jön a fekete leves :)

Geris:

Olyan szempontból nem szerencsés együtt tartani őket, hogy így egy mix társaság jön létre. Eléggé lehet látni (persze tapasztaltabb szemmel), hogy melyik az a CRS ami keverve van Gold bee vel, sokkal gyengébbek lesznek a crs ek színei. Erről rövidesen majd írok is egy post-ot a blogba. A különböző grade-ek tarthatók együtt nyugodtan, csak itt is majd a továbbiakban lesznek kérdésesek az esetleges utódok.
 
szentgyo said:
Viktor:

Így van, ez a gyengébb grade miatt van, hogy ilyen színük. Ezeknél nagyjából úgy megy az osztályozás, hogy minél fehérebb annál magasabb osztályú. Általában a kicsik még szebbek, de ahogy nőnek úgy "kopik" a színük. Ez valamennyire igaz a crs re is, a kis C grade eket mikor még picik akár egyesek össze is keverhetnék az A-S grade -del, aztán később jön a fekete leves

Köszi az infót ;) :thumbup:
 
Viktor gratulálok az akihoz ;) Nagyon szép lett. Nekem fehér háttérrel jobban tetszik, szerintem jobban "vezeti" a szemet és mint ha nem lenne vége az akinak. Viszont feketével határozottan érezhető hogy nincs tovább.
 
Na jó még egy utolsó garnis kép. ;)

Délután épp egy Shirakura Edi Dama tápot cincáltak, úgyhogy csattintottam róluk. A nagy CRS a legszebb példányom, bár ezek egyébként nem speckók, mint Szentgyonek vannak. De vásárfia volt az Exotica-ról. Azóta szépen megnőtt. Jobb oldalon lévő kicsik az első csoportban született garnélák voltak. Van egy fiatalabb generáció is. És útban van egy következő is. Úgyhogy lassan de biztosan sokasodnak.

4512051581_b8fb2974af_b.jpg
 
Kapott egy tuningot a kis éden...

4520036953_6965e83d1f_b.jpg


Legalább most már nem csúfítja el a böszme üveg a látványt. Minőségre és a porlasztásra nem lehet panasz. ;) :thumbup:
 
Grat Vik az újdonsághoz!
A difit így is használod (mármint nem teszed lejjebb használat közben a beoldás miatt) ? Biztosan esztétikusabb, de elég hatékony? Bár sok helyen látom így...
 
Köszi skacok ;)

atti76 said:
A difit így is használod (mármint nem teszed lejjebb használat közben a beoldás miatt) ? Biztosan esztétikusabb, de elég hatékony? Bár sok helyen látom így...

Hát ha akarnám sem tudnám lejjebb tenni, mert ezt egy ilyen konstrukció: http://adana.co.jp/_e_product/23_index.html Most rá van ültetve az aki szélére.
Eleinte azt gondoltam ez tök gáz, hogy közel van a felszínhez és kicsi is, de nagyon csalóka. A jet pont ezt a réteget mozgatja a legjobban, így a bubikat az egész akváriumba elviszi. Amikor lent volt a nagy difi nem így mozogtak.
A másik dolog, hogy nem véletlenül mondják, hogy a márkás porlasztók sokkal jobban üzemelnek mint a gyártósoron készült klónok. Elképesztő apró bubikat porlaszt. Ezek az apró bubik könnyebben utaznak az áramlatokkal, úgyhogy minden szempontból egy jó váltás volt. :thumbup:
 
Szia Viktor!

Gratula az újrakezdéshez! Igazán jól áll a nanódnak ez a letisztult összkép. Ami meglepett az a gyors beüzemelés/betelepítés. :shock:
A nano difid meg irigylésre méltó! :thumbup:
 
Egyszer megkérdezték Amanot, hogy miért nincsenek a lehető legalacsonyabban a difik az akváriumaiban. Csak mosolygott és azt mondta, hogy nem szükséges... ;)
A megoldás valóban ott lehet, hogy az áramlás a felső rétegben erős igazán.
 
Blasio said:
Szia Viktor!

Gratula az újrakezdéshez! Igazán jól áll a nanódnak ez a letisztult összkép. Ami meglepett az a gyors beüzemelés/betelepítés. :shock:
A nano difid meg irigylésre méltó! :thumbup:

Köszi ;) A beüzemelés engem is meglepett, mert algát és halpusztulás, garnéla pusztulást azóta sem láttam. A növények szépen növögetnek. A héten cserélek szűrőközeget és rakok be végre egy perlont is (eddig anélkül ment...). Úgyhogy a következő hónap reményeim szerint már jó kis fejlődéssel telik majd.

Ami kifejezetten jó, hogy a nyílt úszótér miatt a garnélák, a törpeszájúak és a microrazbórák is sokkal jobban használják az egész akit.

A difi egyébként nagyon pöpec. Kevésbé algásodik és jobban porlaszt sokkall mint bármi amit eddig próbáltam. :thumbup:
 
Nigro said:
Egyszer megkérdezték Amanot, hogy miért nincsenek a lehető legalacsonyabban a difik az akváriumaiban. Csak mosolygott és azt mondta, hogy nem szükséges... ;)
A megoldás valóban ott lehet, hogy az áramlás a felső rétegben erős igazán.

Amano most is azt mondja, hogy szükségtelen az akvárium aljára rakni a difit, mert nincs érzékelhető változás miatta. Ezért ők félútra javasolják.
Így teljes szabadkezed van az aljzat és a hardscape alakításával és ne kell azon agyalni hogy lent nem fér el.
 
Nakérem szitu van jó és rossz is sajnos.

Említettem, hogy NA Carbon futott ez alatt a kis akvárum alatt már hónapok óta.
Megvártam míg az aki beáll, hogy le tudjam cserélni a közeget. Eleinte automatikus választásnak tünt, hogy egy új NA Carbont teszek be a garnélák miatt is.

Ami miatt mégis meggondoltam magam, az az volt, hogy a HC-n itt ott láttam pár sárgás levelet. Szerintem kicsit talán lassabban fejlődött a kelleténél és sosem láttam bubizni.
Utóbbi persze az óvatos CO2 adagolásom miatt is van. A garnikkal nem akartam kiszúrni.

Szóval pár napja lecseréltem a közeget egy Seachem Matrix csomagra. Mértem a vizet a következő napokban nem okozott fennakadást, hogy kivágtam a Carbont. Nitrit, Nitrát, Ammónia rendben volt.
Tegnap már láttam a HC-t bubizni ugyanazzal a CO2 adagolással. Szóval elképzelhető, hogy tápanyag elszívás miatt nem működött rendesen a fotoszintetizálás.
A rossz hír az, hogy az utóbbi 2 napban volt 2 garnéla elhullásom. Előtte 5 hónapig semmi. És megélték a nagy átrendezést, a napi vízcseréket stb. Persze NA Carbonnal.

Az ötlet az volt, hogy egy Purigennel segítem az összesen 1 szűrőkosárban lévő Matrix-ot. Hogy tiszta legyen a víz.

Most viszont fel van adva a lecke. NA Carbon és gond nélküliség cserébe lassabb fejlődés növény fronton de algák nélkül, vagy Seachem Matrix + Seachem Purigen, de attól tartok gondjaim lesznek a garnikkal hiába jobb egy kicsit a növényeknek.
Mivel garnéla párti vagyok valszeg visszatérek az NA Carbonhoz.

A fenti jelenségről már korábban is beszámoltam, hogy NA Carbon mellett tökéletesen tartottam a garnikat és szerencsére sok utód is született. Sajnos most megint ezt a dolgot tudom megerősíteni.
Annyira érzékenyek ezek a kis lények, hogy normál csapvíznél nálam mindig van elhullás. Korábban Sulawesi garnikkal is így jártam, most ezekkel is. NA Carbon mellett elfelejtettem, hogy létezik garnéla pusztulás....
 
És ha fele-fele arányban raksz a szűrőbe NA carbont és Seachem mátrixot? Lehet kiegészítenék egymást, mármint arra gondolok, hogy a mátrixban van valami ami a garnikra nincs jó hatással, de lehet, hogy ezt a NA carbon kiszedné a vízből, így talán a garnélák is jól ellesznek és a HC is zöldellni fog.... hmmm...de lehet, hogy hülyeséget beszélek!?
 
Esetleg valahol fórumokon máshol nem láttál olyat, hogy a Carbon milyen tápanyagokat von el leginkább?
Ha ezt ki lehetne deríteni, az adott tápot "túl adagolva" lehet jó eredményeket érhetnél el.
A HC sárga leveleit jobban megnézve milyen tápanyag hiánynak tűnt?
Ez is egy jó kiindulási pont lehetne. Szinte mindent lehet plusszba adagolni, ha nem félsz a porozástól, otthoni tápanyag kevergetéstől. Bár tény, az ADA paletta mellé ez nem mutatna valami jól.
 
Namtar said:
Esetleg valahol fórumokon máshol nem láttál olyat, hogy a Carbon milyen tápanyagokat von el leginkább?
Ha ezt ki lehetne deríteni, az adott tápot "túl adagolva" lehet jó eredményeket érhetnél el.
A HC sárga leveleit jobban megnézve milyen tápanyag hiánynak tűnt?
Ez is egy jó kiindulási pont lehetne. Szinte mindent lehet plusszba adagolni, ha nem félsz a porozástól, otthoni tápanyag kevergetéstől. Bár tény, az ADA paletta mellé ez nem mutatna valami jól.

Szerintem nem fog kevergetni :D ;)
 
Namtar said:
Esetleg valahol fórumokon máshol nem láttál olyat, hogy a Carbon milyen tápanyagokat von el leginkább?
Ha ezt ki lehetne deríteni, az adott tápot "túl adagolva" lehet jó eredményeket érhetnél el.
A HC sárga leveleit jobban megnézve milyen tápanyag hiánynak tűnt?
Ez is egy jó kiindulási pont lehetne. Szinte mindent lehet plusszba adagolni, ha nem félsz a porozástól, otthoni tápanyag kevergetéstől. Bár tény, az ADA paletta mellé ez nem mutatna valami jól.

Az utóbbi időben dupla adag tápot használtam már. De igazán akkor látszik, hogy mi a szitu amikor szűrőanyagot cserélsz. Nem lenne ilyen kulcskérdés ha nem 20 literes akváriumról beszélnénk.
Itt egy nagyobbat pislok a törpeszájú belefodrozódik a víz :lol:

hectorvti said:
És ha fele-fele arányban raksz a szűrőbe NA carbont és Seachem mátrixot? Lehet kiegészítenék egymást, mármint arra gondolok, hogy a mátrixban van valami ami a garnikra nincs jó hatással, de lehet, hogy ezt a NA carbon kiszedné a vízből, így talán a garnélák is jól ellesznek és a HC is zöldellni fog.... hmmm...de lehet, hogy hülyeséget beszélek!?

nem akartam szétbontani a carbon gyári csomizását. lehetne még megoldás a seachem carbon + matrix. ez a meccs még nincs lefutva. de nyugtalanabb vagyok mióta nincs carbon.... :twisted:
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére