• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Cube Garden Mini M - az újrakezdés

Szerintem nem a Matrix-al van a baj. ;) A carbon valszeg a nitrit-nitrát szintet (esetleg egyes nyomelemeket is) vitte lejjebb, ami a garniknak jó, a növényeknek kevésbé (főleg indításkor). Egy beállt akiban nyilván kevésbé érzékenyek a növények, mint indítás közelében. Elég bajuk van az átalakulással, erre rájön a tápanyagok egy részének csökkent koncentrációja. Szerintem...
 
atti76 said:
Szerintem nem a Matrix-al van a baj. ;) A carbon valszeg a nitrit-nitrát szintet (esetleg egyes nyomelemeket is) vitte lejjebb, ami a garniknak jó, a növényeknek kevésbé (főleg indításkor). Egy beállt akiban nyilván kevésbé érzékenyek a növények, mint indítás közelében. Elég bajuk van az átalakulással, erre rájön a tápanyagok egy részének csökkent koncentrációja. Szerintem...

Persze, nem is a Matrix hibájának gondolom, egyszerűen a Carbonnal sikerült egy olyan közeget teremteni normális növényes feltételek mellett, amivel nem volt gond.
Szóval ugyanúgy tápoztam, CO2, világítás, vízcserék minden és nem kellett azon agyalnom mi jó a garniknak. Most hogy nincs megint rezeg a léc ;)

Igazából lehet a carbonnal is szép növényzet lenne, csak még kevés idő telt el. (1 hónap kb). rotala gyönyörű és a HC is mászogat. szóval carbon mellett is van fejlődés, csak esetleg nem olyan gyors. hétvégén nekifutok mégegyszer. ;)
 
4 hét telt el a telepítés óta. Időközben kapott az akvárium egy új NA Carbon szűrést. És a szűrőanyag cserék miatt egy kicsit felütötte fejét az alga.
Sajnos az Utricularia nem maradt meg, így a területére még pótolnom kell a növényzetet. A Lilaeopsis régi leveleit nem vágtam le és idővel elsárgultak, bealgásodtak. Látok új hajtásokat, de lehet a vége az lesz, hogy ezt a növényt kiveszem.
Rotalát már másodszor nyírtam meg és ma a HC-t is megnyírtam most első alkalommal.

A moha amit teszt jelleggel betettem szépen fejlődik, szerencsére nem túl gyorsan, időnként abból is csipkedek, hogy ne burjánzon el.

Ami hihetetlenül jó érzéssel tölt el, hogy a két gyenge állapotban lévő kis blyxa hajtásom folyamatosan fejlődik és most már szép egészséges növény látszatát kelti. 2 tő van bent, de a nagyobb már szépen hozza az új hajtást is. Végső látványban elképzelhető, hogy csak a HC, Blyxa és némi Utricularia marad, vagy utóbbi helyett valami más.

Érdekességnek íme a start:

4473935121_e2f7116e8f.jpg

és amit ma fotóztam 1 hónaposan:

4558067754_54d8bfdc6b.jpg

ő pedig a drágaszáááág: :p

4558066408_2f90187193.jpg
 
Hát igen aki tud az tud nagyon szépen fejlődnek a növények+azok a kis üveg ADA-s cuccok nyami :lol:
 
köszike ;)

elégedett nem vagyok, de mivel lassú aki, így nem kapok idegbajt a sok nyírástól.
A HC lassabban fejlődik mint kellene, ez főleg az oldalsó képen látható. De határozottan kezd mindenhova terjeszkedni.
A lassabb növekedést a nem csúcsrajáratott CO2 adagolásom és a folyamatos Carbonnak tudom be, de egyenlőre nagy gond még nincs. Figyelek hogy lapos maradjon a szőnyeg ;)

A blyxa ha megérett majd a szétültetésre, akkor beteszem előre a szikla elé.
 
Fejlődik szépen! :thumbup: Szerintem a HC-vel sem lesz gondod.Hamarosan szép gyepet fog alkotni! ;) A blyxa meg tuti befutó!
 
atti76 said:
Szerintem nem a Matrix-al van a baj. ;) A carbon valszeg a nitrit-nitrát szintet (esetleg egyes nyomelemeket is) vitte lejjebb, ami a garniknak jó, a növényeknek kevésbé (főleg indításkor). Egy beállt akiban nyilván kevésbé érzékenyek a növények, mint indítás közelében. Elég bajuk van az átalakulással, erre rájön a tápanyagok egy részének csökkent koncentrációja. Szerintem...

Én vitatom, hogy az aktív szén a nitrit vagy a nitrát szinten csökkentene!

Gyártsa azt ADA vagy a Sera.
Itt a van az aktív szén által kiszűrt vegyi anyagok listája: http://www.sera.hu/?base=forum&type=viewtopic&t=24 középen van, a "Szennyező anyag *MCL, mg/L"-r kell rákeresni.
 
Emperor_ said:
atti76 said:
Szerintem nem a Matrix-al van a baj. ;) A carbon valszeg a nitrit-nitrát szintet (esetleg egyes nyomelemeket is) vitte lejjebb, ami a garniknak jó, a növényeknek kevésbé (főleg indításkor). Egy beállt akiban nyilván kevésbé érzékenyek a növények, mint indítás közelében. Elég bajuk van az átalakulással, erre rájön a tápanyagok egy részének csökkent koncentrációja. Szerintem...

Én vitatom, hogy az aktív szén a nitrit vagy a nitrát szinten csökkentene!

Gyártsa azt ADA vagy a Sera.
Itt a van az aktív szén által kiszűrt vegyi anyagok listája: http://www.sera.hu/?base=forum&type=viewtopic&t=24 középen van, a "Szennyező anyag *MCL, mg/L"-r kell rákeresni.

Itt van egy némiképp teljesebb lista:
viewtopic.php?f=18&t=724#p10566
http://www.aquariumslife.com/headline/a ... -aquarium/

Inkább a növénytáp miatt jelenthet problémát.
 
Íme mozgás közben. Hogy a hang hova lett nem tudom, de a halak is kb ennyit hallanak a víz alatt. :lol:

http://vimeo.com/11272734

Most látom, hogy a videó végén a nannostomus beckfordi nekiesik a maradék Shirakura tápnak.
Egyébként még a Micro Rasbora is lemegy kajálni néha a rákcsemegéből. ;)
 
Viktor!

A lista szuper (engem igazol). Elnézegettem és elgondolkodtam, hogy milyen brutális anyagokat és vegyszereket képes kiszűrni az aktív szén.

A video és aki is szuper! Jól látszik az, hogy a halakat cseppet sem zavarja a nagyobb áramlat.
 
Emperor_ said:
A video és aki is szuper! Jól látszik az, hogy a halakat cseppet sem zavarja a nagyobb áramlat.

Erről az jut eszembe hogy a nagy akváriumban az ékfoltosok kajáltatás előtt beállnak a 2028-as kiömlő lily pipe-hoz és ott várják a kaját. a múltkor láttam a tölcsérbe beúszni az egyik halat. szóval eljátszadoznak az áramlatokban ;)
 
Gratulálok az akihoz, nagyon szép!! :thumbup:
Néztem a videót teljes képernyőn és annyira beleéltem magam, hogy egyszerúen rosszúl esett hogy elsötétült a kép!!! :D
 
viktorlantos said:
Ismét eltelt egy hét. Kicsit bekaptam egy kis algát az elmúlt héten. Volt egy szűrőanyag cserém és kitoltam a világítást 1 órával.
Utóbbi valószínű megtette a hatását, úgyhogy ma megint visszaveszem. 8 órát nem lehet ennyi fénnyel világítani. Képtelenség.

Jah és az egyik blyxa előre került. Ebben kicsit ráerősítek majd.

4581668889_76edd3bb1d.jpg

nagyban: http://www.flickr.com/photos/viktorlant ... 9/sizes/o/

A blyxa-t vízlágyítással tudod életben tartani, vagy egyszerűen csapvízben növekszik?
 
atti76 said:
A blyxa-t vízlágyítással tudod életben tartani, vagy egyszerűen csapvízben növekszik?

Sima csapvíz van. Egyenlőre nem is tervezek lágyítani. Az angoloknál láttam, hogy a legszebb blyxa erdők is simán elvannak a 25-ös vizükben. Talán csak az utaztatás a cinkes és a beszoktatás.
Fontos, hogy ne háborgassa semmi a növényt. Korábban ezért is írtam, hogy száműztem minden csigát ebből az akiból. 4-5 hét alatt nagyon szép elágazó bokor nőtt egy silány kis levél és gyökérzet nélküli tőből.
Most ahogy előre hoztam néztem meg, hogy óriási gyökeret növesztett ez az 1 tő is.

Nálam ugyan friss telepítés volt és a talaj is kapott tápanyagot rendesen, de a blyxa tövek mellé még letoltam egy fél ADA Multi Bottom-ot korábban. Most meg az átültetés után ADA Iron-t.

Labirintkopoltyus said:
Nagyon szép Viktor gratulálok ;)

Köszi, ;) Azért volt már szebb is :geek:
Idegbajt nem kapok a növekedési ütemtől ;) De így legalább nincs vele sok gond. Az alga most kicsit bosszant, de ma bedobtam pár amanot és levettem a megvilágítást 7 órára. Reméljük 1 hét múlva ismét szebb arcát mutatja majd az aki.
 
Próbálom a HC-t iszonyat alacsonyra nyesni. Nem követem el azt a hibát, mint korábban, amikor hagytam, hogy felnyurguljon és ronda legyen. Reméljuk idővel olyan lapos gyep lesz, mint az ADA akiknál látni időnként. ;)

Ma megint nyesés volt, gondoltam megörökítem milyen a maximális megendegett magasság. ;)

4584973756_2cc6f03a50_b.jpg

4584347227_13af671242_b.jpg

olyan laposan kell tartani, hogy a garnélák ne másszanak alá :p
 
Szia Vik.Egyre jobban tetszenek ezek a sima nagy ˝sziklás˝akik.Tervezek egy 6-800l-es akit lehet,hogy ilyen stílusban fogom megcsinálni!Amúgy nagyon szép az aki.Üdv Jani.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére