• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes ADA Cube Garden 30

Biglilafun

Kertész szaki
A mai nap foyamán felerősödött bennem az érzés, hogy kellene építenem egy nano-t is. El is kezdtem összeválogatni ami sztem kellne hozzá. Ezeket rendeltem meg, amit holnap át is veszek és elkezdem összeállítani. Akkor jönnek majd a képek is.

A technika:

ADA Cube Garden 30-C akvárium - 30x30x30cm

ADA AQUASKY 301 - 30cm LED lámpa

Eheim 2032 Ecco Pro 130 külső szűrő - töltettel

ADA Aqua Soil Amazonia - általános növénytalaj - 3 liter

Tropica Substrate növény táptalaj - 1 liter

ADA Do!aqua mini szűrő befolyócső Mini-MV-1 - 13mm

ADA Do!aqua mini szűrő kifolyócső Jet-JP-1 - 13mm

Red Moor dekorációs fa - S

Seachem Matrix - Biológiai szűrőanyag - 1 liter

GW CO2 reduktor nyomáscsökkentő és mágnesszelep

2kg Co2 Palack

ADA Grey Parts Set - CO2 cső és tapadókorongok

ADA DO!Aqua CO2 Diffuse - diffúzor

Tropica Hemianthus callitrichoides Cuba TC
3db

Tropica Fissidens fontanus
2db

Tropica Vesicularia ferriei Weeping TC
1db

Tropica Taxiphyllum sp. Spiky
2db

Holnap jönnek a képek :)
Ha valamit elfelejtettem szóljatok. Köszi
 
Utoljára módosított moderátor által:
A mai nap foyamán felerősödött bennem az érzés, hogy kellene építenem egy nano-t is. El is kezdtem összeválogatni ami sztem kellne hozzá. Ezeket rendeltem meg, amit holnap át is veszek és elkezdem összeállítani. Akkor jönnek majd a képek is.

A technika:

ADA Cube Garden 30-C akvárium - 30x30x30cm

ADA AQUASKY 301 - 30cm LED lámpa

Eheim 2032 Ecco Pro 130 külső szűrő - töltettel

ADA Aqua Soil Amazonia - általános növénytalaj - 3 liter

Tropica Substrate növény táptalaj - 1 liter

ADA Do!aqua mini szűrő befolyócső Mini-MV-1 - 13mm

ADA Do!aqua mini szűrő kifolyócső Jet-JP-1 - 13mm

Red Moor dekorációs fa - S

Seachem Matrix - Biológiai szűrőanyag - 1 liter

GW CO2 reduktor nyomáscsökkentő és mágnesszelep

2kg Co2 Palack

ADA Grey Parts Set - CO2 cső és tapadókorongok

ADA DO!Aqua CO2 Diffuse - diffúzor

Tropica Hemianthus callitrichoides Cuba TC
3db

Tropica Fissidens fontanus
2db

Tropica Vesicularia ferriei Weeping TC
1db

Tropica Taxiphyllum sp. Spiky
2db

Holnap jönnek a képek :)
Ha valamit elfelejtettem szóljatok. Köszi
Kívéncsi vagyok mit hozol ki belőle :) Milyen elrendezést tervezel?
 
háááát még nem tudom pontosan de vmi fa jellegű dolog a szemem elött aminek nagy zöld lombkoronája van :) aztán, hogy mi lesz belőle az holnap kiderül :)
 
Nos!
Elkészült a kis nano. :)
Nagyságrendileg 6 óra alatt állt össze az egész. (1x vissza kellett mennem a GA-ban mert kevésnek bizonyúlt a talaj) de az építés minden percét élveztem. :) A gyerek szobába került :)
Akkor mutatom:

kepatmeretezes_hu_IMG_1652.jpg

kepatmeretezes_hu_IMG_1654.jpg

kepatmeretezes_hu_IMG_1656.jpg

kepatmeretezes_hu_IMG_1660.jpg

kepatmeretezes_hu_IMG_1661.jpg

kepatmeretezes_hu_IMG_1664.jpg

kepatmeretezes_hu_IMG_1665.jpg

kepatmeretezes_hu_IMG_1666.jpg

kepatmeretezes_hu_IMG_1669.jpg

kepatmeretezes_hu_IMG_1672.jpg

kepatmeretezes_hu_IMG_1673.jpg

kepatmeretezes_hu_IMG_1676.jpg

kepatmeretezes_hu_IMG_1677.jpg

kepatmeretezes_hu_IMG_1680.jpg

kepatmeretezes_hu_IMG_1681.jpg
 
1 hetes az aki. 2 naponta cseréltem legalább 40% full RO vizet visszakeményítve. A fán elkezdett a fehér fátyol kialakulni, pár db Amano garnéla és 4-5 OTO fogja benépesíteni kezdésnek. Aztán CRS-ek is jönnek majd.
Ma elkezdtem a tápozást ADA Step2 - Brighty K 1-1ml/nappal. Co2 kb 30bubi/perc, a dropp szép zöld. A világítás napi 7órát megy. Mielőtt jönnének a lakók csinálok víztesztet, hogy vajon a bacik a szűrőben kialakultak e már. A Cuba jól érzi magát.
Már csak vmi jó hátteret kellene csinálni. Tényleg: valaki nem tudna mondani nekem néhány tippet, hogy lehet csak az akit fényképezni, hogy jó is legyen a kép? :)

Így nézünk ki 1 hét után.

ADA Nano 2015.03.08 by biglilafun1, on Flickr

ADA Nano 2015.03.08 by biglilafun1, on Flickr

ADA Nano 2015.03.08 by biglilafun1, on Flickr

ADA Nano 2015.03.08 by biglilafun1, on Flickr

 
Utoljára módosított:
Nekem is tetszik.
Gondoltál arra, hogy esetleg egy homályos fóliát tegyél a kocka hátsó falára? Vagy esetleg a szekrény hátára függőlegesen egy vastag színes kartonlapot erősítsél (pl. Fehér v. mély bordó).
Amatőr vagyok, de nem teljesen értem, hogy miért tetted át a be- és kifolyót a hátsó oldalra. Azért mert ott takarja a csöveket a bútor? Hova dugtad a gépészetet, nem a szekrénybe?
 
Utoljára módosított:
Nekem is tetszik.
Gondoltál arra, hogy esetleg egy homályos fóliát tegyél a kocka hátsó falára? Vagy esetleg a szekrény hátára függőlegesen egy vastag színes kartonlapot erősítsél (pl. Fehér v. mély bordó).
Amatőr vagyok, de nem teljesen értem, hogy miért tetted át a be- és kifolyót a hátsó oldalra. Azért mert ott takarja a csöveket a bútor? Hova dugtad a gépészetet, nem a szekrénybe?

Szia!

Valami hátteret ki kellene találnom de még nem állt össze a kép. A ki/be folyók azért kerültek át , hogy a csövek ne látszódjanak annyira. Oldalt nagyon bután nézett ki. A szekrény fiókos így a technika nem kerülhetett bele így a szerkény oldalánál van. (Csak addig lesz ezen a szekrényen amíg meg nem érkezik a trónörökös :))
 
Nagyon szép kocka, kíváncsi leszek mi fejődik belőle! :)
Egy valamit nem értek, már rég óta gondolkodom rajta... az ADA mire tervezte ezt a difit? Valahogy mindenhol olyan ormótlanul néz ki attól, hogy az üveget nem hajtották vissza alul. A cső mindig megtörik és össze-vissza lóg miatta.
 
az ADA mire tervezte ezt a difit? Valahogy mindenhol olyan ormótlanul néz ki attól, hogy az üveget nem hajtották vissza alul. A cső mindig megtörik és össze-vissza lóg miatta.

Teljesen egyetértek veled. Sajnos ezt elszúrtam. De már árulom is a difit vagy cserélem hátha valakinek ez jó lenne. Közbe már rendelten egy másik fajtát mert nekem is bántja a szemem :)
 
Teljesen egyetértek veled. Sajnos ezt elszúrtam. De már árulom is a difit vagy cserélem hátha valakinek ez jó lenne. Közbe már rendelten egy másik fajtát mert nekem is bántja a szemem :)
Fèlre ne èrtsd, nem ellened szólt! Csak olyan gyönyörû ès àtgondolt dolgai vannak az ADAnak ès ezzel a termèkükkel nem tudok mit kezdeni, pedig a porlasztàsa tökèletes. :)
 
Back
Oldal tetejére