• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium A sárkány állkapcsa

Nem a spriccelés ellen szóltam, csak a több víz miatt egy kicsit :)
 
Sziasztok!

Nem a spriccelés ellen szóltam, csak a több víz miatt egy kicsit :)

Mára már el is párolgott!

Egy kicsit színesebben:

IMG


IMG


A.ttila
 
Sziasztok!

Ma esti nézegetés közben úgy tűnt hogy a Rotala is kezd magára találni!
Pedig már azon gondolkoztam hogy mit tegyek helyette!
Most pedig szép húsos leveleket kezd hozni!
Valószínű a magas páratartalom miatt korábban nem tudta eldönteni milyen leveleket neveljen és a fény is több, most hogy nincs rajta az üveg fedél!

Már egyáltalán nem takarom és minden rendben!

A.ttila
 
Nagyon szépen alakul minden, de én még mindíg hiányolom a magasabb fényt.

Ragadozónövényes berkekben ha egy akváriumüvegbe ragasozónövényeget ültetnek tõzegbe és sphagnumba izlésesen akkor azt "bog terrarium"-nak (annyit tesz lápi terrárium) hívják mivel a ragadozó növények nagyobb része lápokban, mocsarakban, ártereken honos. Ebbõl kiindulva miért nem lehet mondjuk egyszerūen vizinövényes terráriumnak hívni a dolgot? Vagy vízparti terráriumnak? Szerintem az ártér, vízpart meg ilyesmi elég találóak az élet ilyen formájának leírásához.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Illetve szerintem evidens, bár úgy tûnik hogy csak nekem az, hogy ez a terrárium kategóriába tartozik. Terráriumból pedig van sivatagi, trópusi, nedves, száraz, állatos növényes stb... és ez vízparti


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sziasztok!

Egy nap alatt 1/2cm vizet megisznak a növények mióta folyamatosan nyitva van.
Lassan megint nyírnom kell.

Az Ammania elég lassú, de már azt is nyesegettem próba képpen és megmaradtak a vissza ültetett szálak is, meg hozza a csonk is az új hajtásokat.
Viszont azokat a szálakat amiket véletlenszerűen, rakosgattam a többi növény közé, azokra nagyon rá nőttek!
Még élnek, nem látszik rajtuk semmi probléma, csak úgy kell keresni a dzsumbujban.

Nagyon sajnálom ezt a kategória címet!
Lehetne inkább Wabi (akkor 11. 11.-ig nevezhetném)!

Na talán jövőre (bár így hogy Andris (Schruz) csak a vizes edényeit építgeti, szépítgeti kevesebb az inspiráció, motiváció, a csak saras, növényes, téglatest üvegek berendezéséhez)!

A.ttila
 
A myrio hihetetlenül gyönyörű. Nálam sajnos nem ilyen szép, valószínűleg azért, mert nálad a magas aki miatt bent marad a pára. De minden növény nagyon szép. Gratu :)
 
Valami hihetetlen szépek és egészségesek a növények.
Elmegyek hozzátok és egy nagyot szippantok az aksiba, hogy milyen fincsi növény illat van benne :D
 
Sziasztok!

A kis kert ma már az új helyen éjszakázik.
Jól viselte a költözést, csak két követ kellett megigazítani.
Most már nagyon meg kéne nyírni (ha valakit érdekel a Myriophyllum,, a Tóalma , és a Rotala emersen akkor privátban jelentkezzen!)!

Teljes átpakolás után ismét itt leszek friss képekkel!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére