• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium A sárkány állkapcsa

Sziasztok!

Sajnos nagyon ráérek!
Kicsit gyomláltam a kertben, levágtam a sárgásabb, száraz végű leveleket.
Megigazítottam a harmadik követ.
Ahol nagyon bedúsult a Hc onnan kiszedtem pár szálat (de jó ez a tű hegyű csipesz!) és a bal felső sarokba feltelepítettem.
Nehezen akarnak a vágott növények magukra találni, tegnap néztem hogy még mindig 19,5 C fok van idebent, mert sokat kell szellőztetnem.
De hát ráérek.

Így fest most:
K%25C3%25A9p%2520054.jpg


A.ttila
Volt szerencsém élőben látni!
A fotón látottaktól még szebb (y)!
Gratula!
 
Sziasztok!

Mielőtt azt gondolnátok hogy nem foglalkozom az emers edényemmel és másfelé kacsintgatok (GA-ban Schruz Mester műve)!
Megnyugtatok mindenkit, hogy nem!
Sőt egy kicsit feltöltöttem a lyukakat!
Hemianthus micranthemoides tövekkel dúsítottam a felső rész üresebb foltjait!
Nagyon vékony kis növény, külön gödröket kellett fúrnom a csipesz véggel, abba óvatosan beleengedve, oldalról visszatakarva sikerült csak elszakítás nélkül ültetni!

Egy távoli:
K%25C3%25A9p%2520072.jpg


A.ttila
 
Sziasztok!

Nem jó muzsikál a medence!
Hiába a reggel-este spriccelés, kétnapi akvárium vízzel locsolás, valami nem jó a kertecskének!
4 dologra gyanakszom:
1. hideg van (17-18C fok),
2. kevés a fény (csak elkélne a másik 36W, Andris (Schruz) is megmondta,
3. sok a víz időnként (0,5cm)
4. kevés a táp a kétnapi locsolásból.

A 3., 4. ponton tudok jelenleg változtatni, ha az nem hoz megoldást akkor be kell ruháznom egy egyszeres 36W-os lámpára a "Retro mini palura" és onnan visszatenni ide, a korábbi lámpát (amivel egy előtéten vannak).
Aztán várom a meleget!

K%25C3%25A9p%2520082.jpg


A beteg közelebbről:
K%25C3%25A9p%2520083.jpg


A.ttila
 
Sziasztok!

Fele annyi vizet spriccelek és locsolok.
Úgy néz ki hogy jobb a helyzet.
Ami érdekes, hogy a törpe tányér csigák vígan mászkálnak a "kiszáradt" Hc mezőn!

A.ttila
 
Sziasztok!

Bocsánat több mint egy hónapja nem jelentkeztem itt!
Az edény vegetál, sem jobb, sem rosszabb mint amikor kevesebb vizet kezdtem adni.
Ezért a jövő hét végétől kipróbálom az extra tápozást.

A.ttila
 
Sziasztok!

Ez az elrendezés múlt héten befejezte pályafutását
Csak az akkori bejegyzésem elveszett a hyper térben.
Ez a próbálkozás alapot adott egy következő emers kert összeállításához.
Kezdetben a növény választásban voltak hibák, a végén pedig valamiben hiányt szenvedtek ezért kicsit ellaposodott a látvány, de összességében sok sikerélményt és kellemes percet adott ez a még nem túl elterjedt növénytartási forma.
Az Ammania idővel elszáradt, mostanra nem maradt belőle, viszont fénykorában nagyon szép, apró, rózsaszín virágokkal ajándékozott meg,
az Echinodorusok kicsi, környezetbe besimuló leveleket hoztak,
az Elatine nem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet emersen (submersen annál inkább),
a Hc viszont remek választás volt, igazi strapabíró, jól terjeszkedő gyepet alkotott,
az utólag beültetett Hm is remekül viselkedett, folyamatos virágzással tudatta hogy jól érzi magát,
a Litorrella kellemes fű formájú lett a végére, hosszúkás vékony levelekkel (eltérően a kezdeti vaskos pozsgásra hasonlítóktól)
a Ludvigia nagyon agresszívan terjeszkedett, szinte uralta bordós-barnás leveleivel a látképet,
a Rotala érdekes módon a virágzást köbvetően elszáradt, teljesen eltűnt, addig viszont gyönyörű volt,
a Myrophilium kezdeti harsány zöld fenyőerdőből, fakó, sárgás színű törpévé zsugorodott.

A megmaradt növények egy része Wabiban bizonyíthat amit Star tál címen indítottam és indítok újra (szintén rosszkor jó helyen-áldozatul esett a szerver karbantartásnak).
A be nem ültetett növényeket az "Eladó topicban meghirdettem.

Köszönöm T.Tamásnak a névadást és Mindenkinek a figyelmet, segítséget, hozzászólást és a rengeteg lájkot!

A medence és a kövek újrahasznosultak egy víz alatti világ kialakításában, kicsit más névvel.

Kérem a kedves Moderátorokat helyezzék a naplót a "Befejezettek" közé!

Köszönettel!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére