• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium A sárkány állkapcsa

A. Kavicsos

Legenda
Sziasztok!

Egy kezdő kép:

IMG


Felszámolom néhány akváriumomat, hogy minőségibb alkotások kerüljenek ki a kezeim közül (a Feleségem unszolására, a kevesebb néha több alapon).
A változatosságra irányuló igényemet pedig egy emerssé alakítással elégítem ki.
A technikai felszereltségem sem elegendő a megfelelő szintű akváriumok kivitelezéséhez ezért csak kettő marad az ötből.
A címben szereplő üvegedény így elveszti korábbi funkcióját, amint a növényesített dekorokat el tudom adni belőle!

Üveg: 49x25x20 feketével ragasztva, fekete háttérrel, sinezve, tolótetővel (ez a kezdetekben direkt jól jön, teljesen szabájozottan lehet az inkubációs időszakban a szellőztetést megoldani, természetesen a végére levehető a tető üveg).

Világítás: 2x8W 6500K, kap valmennyi természetes fényt is (ez idáig ez folyamatos problémát okozott).

Dekoráció: mangrove gyökerek, bazalt darabok (itt felmerül a kérdés: a gyökereket áztassam, vagy mehet úgy szárazon?)

Táptalaj: az akváriumokban használt keveréket próbálom ki itt is: agyag, tóföld, tőzeg.

Aljzat: Aquatic Nature Shrimp-Soil 3 liter

Növények: itt még nem állt össze a kép, sok olyan növényt rakhatok bele amiket akváriumaimban pár hétnél tovább nem tudtam életben tartani (Hc, Ug, stb).
Még párszor végignézem az indításig Andris (Schruz) naplóit, hogy meg legyen a kezdeti összeállítához a növény terv.
Az itthoniak közül szóba jöhetnek a kisebb Kryptók (amicorum, parva, x-wilisi), rotalák, mohák, parvula, Marsilea.
A többit majd figyelem az eladó, ingyen elvihető topicban.

A locsolást akvárium-, a spriccelést ozmó vízzel tervezem.

A.ttila
 
Sziasztok!

Átrágtam magam újra Schruz mester emers összesén!

Amivel szembesültem: a világításom kevés lesz így!
Találtam itthon egy 2x36W Pc, 2x39W-os t5-ös előtétet.
Vagyis akkor úgy oldom meg, hogy a 25l-es közelébe kerül a minim palu és egy-egy 36W-os Pc-vel fogom világítani mindkettőt, ez még mindíg lehet hogy határeset, de mégis a duplája lesz az eredeti elképzelésnek.

Kihagytam az itthoni növények közül a Hydrocotil sp-t, ami szintén jó lehet, pl. a fákra kúszatva.

A.ttila
 
Ami nekem nagyon bevált, hogy aksiból leszívott vízzel (ami ugye tápanyaggal dúsított ;)) spriccelgetem napi szinten, amíg csak csapvízzel, vagy pihentetett vízzel csináltam nem vettem észre ilyen mértékűű fejlődést. Az erős világítást meg imádják, nálam elég közel vannak a fénycsőhöz, de terjeszkednek, mint a gomba.
 
Sziasztok!


stevo said:
Ami nekem nagyon bevált, hogy aksiból leszívott vízzel (ami ugye tápanyaggal dúsított ;)) spriccelgetem napi szinten, amíg csak csapvízzel, vagy pihentetett vízzel csináltam nem vettem észre ilyen mértékűű fejlődést. Az erős világítást meg imádják, nálam elég közel vannak a fénycsőhöz, de terjeszkednek, mint a gomba.

Köszönöm Stevo!
Szívesen fogadok minden tapasztalati jó tanácsot!

A helyén most még vízzel töltve (bal oldali lent):

IMG


A.ttila
 
Sziasztok!

Ma válogattam a gyűjteményemből pár megkövesedett fára emlékeztető dekort.
Schruz Mesterrel beszélgetve úgy döntöttem, hogy nem fával próbálkozom a penészedés veszélye miatt!

A négyből lesz valamelyik:

IMG

IMG


Az alsók mind állítva, a másik három kollekció vegyesen állítva, fekteve, döntve kerülne bele!
Kérlek Benneteket segítsetek a választásban!
A legtöbb szavazatot kapó kerül a berendezéskor az emers világba!

Kérem továbbá az illetékesektől a cím "Paludárium" kategóriába sorolását!

Már csak a növényesített dekorjaimra kellene jelentkező és indulhata a móka!

Köszönettel!

A.ttila
 
Az első vagy a harmadik szerintem. Azok normálisabb darabok már és jó a sávozottság rajtuk. Arra figyelj majd, hogy a csíkok ne össze vissza álljanak hanem vagy függőlegesen vagy vízszintesen
 
Az utolsó képen levőből lehetne csinálni egy olyat,mintha valami alsó állkapocs fogai merednének ki a földből.Címe lehetne: "a sárkány állkapcsa" ;)
 
Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat (persze jöhet még)!

Az utolsó képen levőből lehetne csinálni egy olyat,mintha valami alsó állkapocs fogai merednének ki a földből.Címe lehetne: "a sárkány állkapcsa" ;)
Nekem is az utolsó kollekció tetszik és szintén egy dínó fogsor ugrott be :ROFLMAO:

Nekem is ezek jönnek be a legjobban, de akkor nagyon jól kell válogatni a növényeket, nehogy pár hónap múlva semmi ne látszódjon belőlük!

A.ttila
 
Szia Dani!

Az első vagy a harmadik szerintem. Azok normálisabb darabok már és jó a sávozottság rajtuk. Arra figyelj majd, hogy a csíkok ne össze vissza álljanak hanem vagy függőlegesen vagy vízszintesen

Köszönöm!
Igen figyelek rá, csak így fértek egy járólapra!

A.ttila
 
Sziasztok!

Meg van az agyagos aljzat!

T.Tamás ötlete alapján csinálom meg a berendezést: egy aljzatból készült kidomborodó fél álkapocs ívbe állítgatom be a "fogakat".
Körülöttük Elatyne hydropiper lesz (az talán nem növi be teljesen) és csak a háttérbe ültetek magasabb növényeket.

A növényesített dekorjaim várják még új gazdájukat : Eladó - Eladó növényesített dekorok | Magyar Akvakertész Fórum !

A.ttila
 
Sziasztok!

Ma cseréltem utoljára vizet a növényes dekor tárolóban!
A hétvégén szétszedem a 45 literes akváriumot, áthelyezem abba a gyökereket és elindítom először Elatine hydropiperrel a kis medencét.
Majd szép sorjában ültetgetem be a többi növényt is.
Remélem nem lesz gond a hosszabb inkubációs idő!

Ritkításból származó növényeket szívesen elfogadok (ami bírja a párás, víztelen környezetet)!

Köszönettel!

A.ttila
 
Sziasztok!

Ma beszereztem a GA-ban a növényeket!
Holnap délelőtt kezdem a telepítést!

Kérem az Illetékeseket hogy a napló címét legyenek szívesek átírni (remélem kedves T.Tamás vállalja a keresztapaságot):


Az utolsó képen levőből lehetne csinálni egy olyat,mintha valami alsó állkapocs fogai merednének ki a földből.Címe lehetne: "A sárkány állkapcsa" ;)

Köszönettel!

A:ttila
 
Sziasztok!

Hello Attila! Mi a helyzet a az akival? Laknak már a fogak között? :D

Most kezdek neki!

A növények (csak zselés):
Ammania sp. bonsai 1 doboz,
Echinodorus ipica 1 doboz,
Elatine hydropiper 2 doboz,
Litorella uniflora? 1 doboz,
Ludvigia repens rubin 1 doboz,
Rotala macranda 1 doboz,
Myrophilium matogrossene 2 doboz

A.ttila
 
Sziasztok!

Összedobtam a délután-este folyamán!

Még szét kellett szednem két másikat hozzá ezért késlekedtem, bocsánat!

A kezdő kép az egyik elkészült álapot.

A másik kettő: fogsor részlet
IMG

A helyén:
IMG


Miután minden zselés volt, elég ha erős spriccelések után ráteszem az akvárium tetőt (kettő 1x2cm-es és egy 20x2mm-es rés van rajta)?

Köszönettel!

A.ttila
 
Szia Szilvi!

Ez igy jó ahogy van! Szerintem tartsd meg ;):)

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-P6200-ről

A képet nézegetve tényleg nem rossz, de pont az akváriumok számának redukálása a célom és új dolgokat kipróbálni!

Addig amíg nem mennek el a dekorok marad így, de azért külön naplót nem nyitok neki!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére