• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium A sárkány állkapcsa

Sziasztok!

Már nagyon rá férne a nyírás!
Őszi hangulata van.
Naponta locsolom akvárium vízzel és spriccelgetem a ozmóval.

IMG


De miattuk nincs szívem:
IMG


IMG


Az előtérbe biztos valami mást fogok ültetni a nagy nyesegetés után, mert az Elatine teljesen megadta magát!

A.ttila
 
A.ttila Ezek a színek, valami fantasztikus! (y) Nagyon jó kondiban is vannak a növények, kivételt képez az előtér, de erről Te is tudsz. ;)
 
Sziasztok!

Beszereztem két doboz GA-s Hc-t!
Holnap matatok egy kicsit (inkább nagyon, visszanyesek mindent) és kicserélem az Elatinét.
A tetőt is visszateszem egy időre és emelek a világítás idején is (Schruz mester ajánlására).
Képeket majd csak csütörtökön tudok feltölteni.

A.ttila
 
Sziasztok!

Rengeteg a munkám, ezért csúszik minden!
De be kellet szereznem egy vékony hegyű csipeszt (miután közelebbről megnéztem a zselés Hc-t, ami csipeszem van azzal lehetetlenségnek tűnik az elültetése), még jó hogy eláll két hétig is!
Majd beszámolok az eredményről!

Akinek kell emers nyesedék az jelezze privát üzenetben!

A.ttila
 
De be kellet

Arra következtetek, hogy sikerült beszerezni, tehát megy az ültetés. :) Majd képet remélem dobsz fel mert nagyon várom milyen lesz így. :) Nem szeretem egyáltalán a lila színt, de most kezdem megkedvelni... ;) Kíváncsian várom a folytatást, remélem a HC beválik. Egyre jobban kedvet érzek valami hasonlóhoz, de majd csak tavasszal vágok bele, még előttem a harc az algákkal az új akinál :)
 
Sziasztok!

Megnyírtam az edényt (tarra)!
Mindjárt kezdem a Hc ültetést!
A nyesedékeket és a még életképesnek kinéző Eletine maradékokat bárki elviheti (feltettem az eladó topicba)!

Képeket majd rakok fel!

A.ttila
 
Sziasztok!

Mostanra szedtem ki az Elatine maradványokat (1,5 óra)!
Egyébként a gyökerek többnyire szépek, csak a levelek barnultak el!
Most majdnem olyan a kis 25-literes mint az elején két hét után.
Éjszakai műszakban ültetem a Hc-t!

A.ttila
 
Sziasztok!

Feltöltöttem az ültetés előtt félig vízzel, hogy még a maradék gyökér darabokat is kikotorhassam egy csipesszel az aljzatból.
Meg így kiegyenesedtek a korábbi (még ültetéskori) dombok, kráterek.
Még az üvegeket törlöm körbe.

A.ttila
 
Ültetés után egy jó sör és pihenés kijár az embernek! :D
Én 1 adag zselés elatinenal 3 órát játszottam, a végére már állni sem tudtam a sok görnyedéstől...
Azért majd a fotót ne felejtsd el! (y)
 
Sziasztok!

Kész!!!

Első doboz után:
IMG


IMG

A végeredmény (bocs az óriás fikuszok miatt, amik belógnak a képbe):
IMG


A két doboz bőven elég lett!
Még rendesen nőtt a két hét alatt míg itt állt a kis edény előtt!
A szerszám amit beszereztem hozzá egy UP Aqua 24cm hosszú, hajlított végű, hegyes csipesz!
Kellemes volt vele az ültetés, ha nem zsibbadt volna el a lábam, lazán végig telepítettem volna vele a 3 órát!
Könnyű, finom eszköz!
Péter a GA-ban segített választani kifejezetten a HC ültetéshez csipeszt, mert a meglévők nem látszottak megfelelőnek ehhez az aprósághoz!
Nagyon lelkiismeretesen végigmutatta a teljes választékot, ecsetelve mindegyik előnyét, hátrányát, annak ellenére hogy tudta inkább az olcsóbb variációk érdekelnek!
Nagyon elégedett voltam már mikor a dobozban megnéztem: kecses, vékony, szépen záródó kis csipesz és kevesebb mint 4e pénzbe került!!!
Munka közben sem bántam meg hogy beruháztam rá!

Remélem szépen megered a Hc!
Most visszacsukom a tetejét néhány napra az edénynek!
Újrakezdem az inkubációt, de rövidített formában!

Majd jelentkezem!

A.ttila
 
Fantasztikus lett, megérte a fáradozást(y)! A növényekről ne is beszéljünk!! Én viszont egy dolgot megpróbálnék, az elválasztóköveket ajobb sarokból indulva, elszórtan a hátsó magasabb növények közé "beszurkálnám" tudom a név kötelez:) , de egy kísérletet megérne, szerintem természetesebb látványt adna, bár így is nagyon szép!

Gratulálok a kerthez!
 
Szia!
Nagyon jó lett a HC-vel! A bonsai vajon megint virágzik majd? Mert ha igen, akkor nagyon jól fog passzolni a lila virág a HC élénk színéhez.
 
Back
Oldal tetejére