• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az asszony is akarja! 🤣🤣😅😅😅
Az az igazság itt is ez a helyzet, de még húzom egy kicsit. XD

Fene se tudja. Én leszívnám és hagynám még (persze rendesen napi spricceléssel. És nem így fedném egyébként. Lámpa le, folpack, kiszúrom pár helyen aprón, lámpa vissza.
Nagyon fontos, hogy indítás után nyírd vissza az egészet alacsonyra. Nem feltétlenül az első nap, de hamar (ezért is jobb, ha sűrűbb). És a CO2-t, mint a paraszt told neki. Ez utóbbira nagy szükség van. Később kezdheted majd pötyögtetni, de az elején told neki. Ugye van táptalaj alatta? Esetleg még most tolj alá szárazon tropica kapszulát bőségesen.
Ezt így csinalom azóta is! Van rajta lukasztva és levegőzik, viszont nem sok, mert annál kevesebb lesz a pára... A CO2 fog menni rendesen, de jó hogy eszembe juttattad, mert nincs tele, úgyhogy jövő heten feltöltöm XD Nem felejtettem el a táptalajt, mert nálad olvastam a storyt.

Na de egyébként mindenki másnak nagyon köszönöm a bíztatást! Meglepődtem mennyien érdeklődnek:) vagy csak a sok hozzászólásra keveredtek ide:D
 
Amennyiben azt mondja nem, akkor talán.
Ha azt mondja talán, akkor igen. Ha azt mondja igen... (akkor nem úrinő) akkor akvakertész... 🤣🤣🤣🤣
Ez tetszik, de inkább csak azért mondja mert már etetni akarja a garnélákat, vagy társasozni akar, mint éppen most is. :D
 
Mit szoktatok ketten játszani? Nekünk is bővíteni kéne a készletünket.

*Küldés előtt mindig elolvasom mit írok még 1x, szóval a kérdés vicces, de komoly! 😅
Most éppen szüretet, de sokszor everdellt, pandemicet, fedőnevek, sushi, azul

Csak a poén kedvéért...
Amire a fantáziád gondol azt hármasban szoktukXD
Poén vége, johet a komoly akvarisztika
 
Most éppen szüretet, de sokszor everdellt, pqndemicet, fedőnevek, sushi, azul

Csak a poén kedvéért...
Amire a fantáziád gondol azt hármasban szoktukXD
Poén vége, johet a komoly akvarisztika
Ezek közül csak az azult nem próbáltuk még, de nem csoda, nem is hallottam még róla. :oops:
Kösz a tippet, asszem ezzel meglepem magunkat! 👍
 
Ezek közül csak az azult nem próbáltuk még, de nem csoda, nem is hallottam még róla. :oops:
Kösz a tippet, asszem ezzel meglepem magunkat! 👍
Az egyik kedvenc játékom! Nagyon szeretem és jól is játszomXD egyébként van pár fajta és mint nagyon szép! Nem túl nehéz, könnyen tanulható. Ajánlom!
 
A legfrissebb hozzászólások vezéreltek ide.Az akva nagyon tetszik.És plusz egy társasjáték rajongó olyan ritkaságokkal mint Andor legendái. Azulozni mi is szoktunk.Most a A nyugati királyság befejező részét a várgrófokat játszuk és pihenés képpen a Vadnyugati legendákat. A gyüjteményem pillanatnyilag kb 100 darabos.Vissza az akvához. Tetszik ez a száraz indításos eljárás de én valahogy nem mernék nekivágni.
 
A legfrissebb hozzászólások vezéreltek ide.Az akva nagyon tetszik.És plusz egy társasjáték rajongó olyan ritkaságokkal mint Andor legendái. Azulozni mi is szoktunk.Most a A nyugati királyság befejező részét a várgrófokat játszuk és pihenés képpen a Vadnyugati legendákat. A gyüjteményem pillanatnyilag kb 100 darabos.Vissza az akvához. Tetszik ez a száraz indításos eljárás de én valahogy nem mernék nekivágni.
Örülök, hogy vannak itt is hasonló emberek, pedig nem gondoltam volna erre. Annak meg végképp, hogy másnak is tetszik. Az indításnak én is úgy kezdtem, hogy hát vagy bejön vagy újrakezdem, de nem akartam eltérni a tervtől semmiképp. :)
 
Fene se tudja. Én leszívnám és hagynám még (persze rendesen napi spricceléssel. És nem így fedném egyébként. Lámpa le, folpack, kiszúrom pár helyen aprón, lámpa vissza.
Nagyon fontos, hogy indítás után nyírd vissza az egészet alacsonyra. Nem feltétlenül az első nap, de hamar (ezért is jobb, ha sűrűbb). És a CO2-t, mint a paraszt told neki. Ez utóbbira nagy szükség van. Később kezdheted majd pötyögtetni, de az elején told neki. Ugye van táptalaj alatta? Esetleg még most tolj alá szárazon tropica kapszulát bőségesen.
Ez alapján úgy indítod mint egy wabit? És mikor teljesen megerősödött minden akkor tölteni fel vízzel?
 
Örülök hogy rátaláltam erre a naplóra. Iwagumin gondolkodok, és ahogy nézem, ha megvan az üveg meg a lámpa, indulhat is az ültetés, és utána még van 1-2 hónapom spórolni a többi szükséges technikára. Köszi az inspirációt! 👍
 
Örülök hogy rátaláltam erre a naplóra. Iwagumin gondolkodok, és ahogy nézem, ha megvan az üveg meg a lámpa, indulhat is az ültetés, és utána még van 1-2 hónapom spórolni a többi szükséges technikára. Köszi az inspirációt! 👍
Azért a talajt és a hardscape-et ne felejtsd el! Az sem kis összeg relatíve...
Viszont igen nekem is a dobozban van gyakorlatilag minden, mert megvettem előre. :D

Ez viszont külön öröm, hogy van akinek hasznos lehet.
 
Nem saját tapasztalat de a GA-nak van egy szárazindításos videója a youtubon. Hátha segít eldönteni a feltöltést.
Ha a carnivore plant iwugamira gondolsz, akkor sajnos nem igazán van részletezve a dolog. Erről még nem készítettek részletesebb összefoglalót szerintem.
 
Utoljára módosított:
Igen arra gondoltam.A leírásban 2 hetet ír.
Hát igen, abban a klímában és azzal a víz mennyiséggel, amit nem tudjuk mennyi. Más a világítás és az üveg nagysága. Az interneten olvasgatva a legtöbben min. 4-6 hetet írnak, ami reális szerintem. Itt is nagyjából ott tartok és még Bálint naplójából ítélve jobb, ha kap egy kis időt. :)
 
Back
Oldal tetejére