• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hát igen, abban a klímában és azzal a víz mennyiséggel, amit nem tudjuk mennyi. Más a világítás és az üveg nagysága. Az interneten olvasgatva a legtöbben min. 4-6 hetet írnak, ami reális szerintem. Itt is nagyjából ott tartok és még Bálint naplójából ítélve jobb, ha kap egy kis időt. :)
Hát ezért írtam hogy én nem mernék belevágni. 😅
 
Sirály! Meg sirálylány.Nagyon tuti. Ilyen bubizás ilyen DC szín mellett? ezt hogy csináltad?Vízcsere után fotóztad?
Ezt 4 óra óta hoztam össze nyolc körül lett kész. Teljesen szűz még azért. Feltöltés után fotóztam.

Egyelőre egy nyomás mac mic-et kapott meg egy kis 0.4 fosfot és 3 bubi/másodperccel megy kb, de még finomítani kell egy kicsit. :)

20 liter körül lett végül a vízmennyiség, amihez adtam excellt és stabilityt.
Holnap mérek egy alap neptun tesztet. Sajna egyelőre csak az van.
 
1.nap
Ph neptun teszt szerint 7 dc szerint kicsit több, de meglátjuk most lejebb vettem a bubit egyre
Gh 20 Kh 9
20fok
IMG_20210424_120916.jpgIMG_20210424_120931.jpg

Lehet fogok venni egy csíktesztet most, hogy azért legyen valami kép a többiről.
Szerintetek?
 
Szép, de szerintem inkább csepptesztet ;)
Persze, jó lenne, de sajna hétvégén nem nagyon lehet kapni errefelé és még drága is sajna, ami most probléma...

Viszont akkor már érdekelne mit ajánlatos beszerezni? Nitrit, nitrát, foszfát teszt, gh, kh gondolom ez az alapcsomag?
 
Nitrit és ammonia az élőlények betelepítése miatt - mindkettő érték 0 kell, hogy legyen.

nitrát, foszfát, vas, gh, kh, ph az alap csomag része :) a TDS nice to have kategória - főleg az RO visszasózánál egyszerűsíti meg a dolgodat - feltéve, hogy majd RO-zni fogsz.... - spoiler, szerintem fogsz :)
 
Nitrit és ammonia az élőlények betelepítése miatt - mindkettő érték 0 kell, hogy legyen.

nitrát, foszfát, vas, gh, kh, ph az alap csomag része :) a TDS nice to have kategória - főleg az RO visszasózánál egyszerűsíti meg a dolgodat - feltéve, hogy majd RO-zni fogsz.... - spoiler, szerintem fogsz :)
Én nitritet és ammóniàt biztos nem vennék. Tök felesleges. Egy idő után mindkettő értéke 0. Úgyis tudod, hogy kb egy hónap a halaknak. Te gondolom neocaridina rákokat fogsz beletenni halak nélkül. Az kb 2-3 hét indítás után. Mivel ammónia jó része amúgy is kiment már a dsm alatt, így biztonságosan bekerülhetnek.
 
Nitrit és ammonia az élőlények betelepítése miatt - mindkettő érték 0 kell, hogy legyen.

nitrát, foszfát, vas, gh, kh, ph az alap csomag része :) a TDS nice to have kategória - főleg az RO visszasózánál egyszerűsíti meg a dolgodat - feltéve, hogy majd RO-zni fogsz.... - spoiler, szerintem fogsz :)
Az a terv igen, de azt még be kell adagolni itthon és ki is kell találnom. :D Egyelőre most ez az bolti víz marad, aztán megpróbálom prime-al kicsit visszahúzni a dolgokat, amit a szűrő és a sok kő okozott.
A Fe hol jelenthet problémát vagy mi ronthat bele?
 
Én nitritet és ammóniàt biztos nem vennék. Tök felesleges. Egy idő után mindkettő értéke 0. Úgyis tudod, hogy kb egy hónap a halaknak. Te gondolom neocaridina rákokat fogsz beletenni halak nélkül. Az kb 2-3 hét indítás után. Mivel ammónia jó része amúgy is kiment már a dsm alatt, így biztonságosan bekerülhetnek.
Igen egyelőre pár blue dream, amano lesz csigával, aztán valami kisebb halat szeretnék bele, de még nem tudom pontosan milyet.
Most néztem a jbl tesztboxot az érné meg így is a legjobban 14k-ért.
 
Én nitritet és ammóniàt biztos nem vennék. Tök felesleges. Egy idő után mindkettő értéke 0.
Egyetértek, nekem sem volt :) utána írhattam volna, hogy nem muszáj :)

Az a terv igen, de azt még be kell adagolni itthon és ki is kell találnom. :D Egyelőre most ez az bolti víz marad, aztán megpróbálom prime-al kicsit visszahúzni a dolgokat, amit a szűrő és a sok kő okozott.
A Fe hol jelenthet problémát vagy mi ronthat bele?
Az arányokra kell figyelni a Fe : PO4 : NO3 esetében is, mint a GH:KH esetén. Ha eltolódnak az aranyok, akkor nem lesz meg a helyes tápanyag felvétel. De ezt majd más elmondja jobban...még egyelőre én is szenvedek az arányok beállításával :) és próbálom tanulni :)
 
Szia! A vas fontos micro elem, ami ráadásul antagonista párja a foszfátnak. Ha túl magas a vasad, foszfáthiánya lesz a növényeidnek, akkor is, ha a vízben van elég Po4. És ennek a fordítottja is előfordulhat. Itt nézz szét, ha pontosabban érteni akarod az összefüggéseket. 😉

Köszi, végigolvasom!

Egyetértek, nekem sem volt :) utána írhattam volna, hogy nem muszáj :)


Az arányokra kell figyelni a Fe : PO4 : NO3 esetében is, mint a GH:KH esetén. Ha eltolódnak az aranyok, akkor nem lesz meg a helyes tápanyag felvétel. De ezt majd más elmondja jobban...még egyelőre én is szenvedek az arányok beállításával :) és próbálom tanulni :)
Igen ez nagyjából megvan, de még én sem merültem bele igazán. :)
 
Back
Oldal tetejére