• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Egyetértek @Bálint Nagy -al abban a részben hogy ha már így indítottad várj még vele, de azért ez már nem a nagyon kevés kategória. Szépen sűrűsödik a kezdeti macera után! 👍
Akkor úgy fogalmazok, ennyi növénnyel nem biztonságos kezdeni. Én is elkapkodtam a Szellőrét indítását, de nekem ennyi volt az indításkor:

6E88F921-B615-4593-80F6-B2ED6F69FB86.jpeg

Úgy indíts, hogy a föld már ne is látszódjon. Növénymassza nélkül bealgásodhat nagyon könnyen az egész és dobhatod ki a kukába az eddig beleölt időt.
 
Akkor úgy fogalmazok, ennyi növénnyel nem biztonságos kezdeni. Én is elkapkodtam a Szellőrét indítását, de nekem ennyi volt az indításkor:

View attachment 103899

Úgy indíts, hogy a föld már ne is látszódjon. Növénymassza nélkül bealgásodhat nagyon könnyen az egész és dobhatod ki a kukába az eddig beleölt időt.
Igen úgy volt tervbe, de ugye kiesett az a pár hét. Aztán az élőlények fix időpontba jönnek, szóval megpróbálok valami jó helyet alkotni nekik.

Ádám: Tudod a türelmetlenség néha nálam is megpróbál felülkerekedni. :D
De már így is tetszik, viszont az algát el akarom kerülni amennyire lehet. Van valahol még egy ősrégi első akvám, addig még ellesznek abban, ha megtalálom.
 
Szerintetek milyen? Tölthető lassan?
Félek kicsit, mert a víz már kezd felgyűlni. 1cm körül van már a talaj felett.
View attachment 104757
Ha még várni akarsz vele és csak a vízszint a probléma, sztem levegőcsővel tudnál belőle leengedni! Ha az egyik sarokban lejjebb nyomkodod az ujjaddal a földet, úgy talaj beszippantás nélkül simán megoldható a csökkentés. Amúgy nagyon jól néz ki! 👌 👍
 
Ha még várni akarsz vele és csak a vízszint a probléma, sztem levegőcsővel tudnál belőle leengedni! Ha az egyik sarokban lejjebb nyomkodod az ujjaddal a földet, úgy talaj beszippantás nélkül simán megoldható a csökkentés. Amúgy nagyon jól néz ki! 👌 👍
Köszi! Egy pár levél elsárgul néha, ami a képen is látszik, valszeg, mert fentebbi részen van, ahol alacsonyabb a vízszint és nem permetezem eleget. Igazából érdekes, mert a vízzel borított részen jobban fejlődnek, ami érdekes mert elvileg azok hajlamosabbak a berohadásra. Ebből arra következtettem, hogy lehet jöbban nőne, ha felöntöm, de ez lehet rossz következtetés. :D

bélavagyok: Már én is :)
 
Szerintem hajrá, vizet neki!!
Kellene indítani egy szavazást:)

Akkor úgy fogalmazok, ennyi növénnyel nem biztonságos kezdeni. Én is elkapkodtam a Szellőrét indítását, de nekem ennyi volt az indításkor:

View attachment 103899

Úgy indíts, hogy a föld már ne is látszódjon. Növénymassza nélkül bealgásodhat nagyon könnyen az egész és dobhatod ki a kukába az eddig beleölt időt.
Bálint szerinted? :D Te vagy a fő kritikus XD
 
Fene se tudja. Én leszívnám és hagynám még (persze rendesen napi spricceléssel. És nem így fedném egyébként. Lámpa le, folpack, kiszúrom pár helyen aprón, lámpa vissza.
Nagyon fontos, hogy indítás után nyírd vissza az egészet alacsonyra. Nem feltétlenül az első nap, de hamar (ezért is jobb, ha sűrűbb). És a CO2-t, mint a paraszt told neki. Ez utóbbira nagy szükség van. Később kezdheted majd pötyögtetni, de az elején told neki. Ugye van táptalaj alatta? Esetleg még most tolj alá szárazon tropica kapszulát bőségesen.
 
Back
Oldal tetejére