• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ez táblázat szerint 21ppm Co2 (még zöl sávban). Szerintem ne vedd lejjebb majd ha már lágyabb lesz a vized.
Nem tudom miért de valahogy rossz táblázatot néztem mert számítás szerint 27ppm. Ez meg majdnem kiváló. Kerestem egy másik táblázatot abban 27ppm.
 
IMG_20210424_184842.jpg
Első vízcsere megvolt, majd holnap mérek egyet most raktam bele egy kicsit több 1ml primeot 20lhez. Holnap visszamérek.
Sajnos elég körülményes, de a nyírás megvolt... Túl nagy az ollóm és ezt nem vettem bele az elején, hogy túl kevés a kő mellett a hely. XD
Sajnos nehéz beindítani, mert belevegősödik a rendszer. Van rá valami bevált praktika, hogy ne kapjon túl sok levegőt a szűrő?
Kell valami, hogy ne szívni kelljen a vizet a cserénél... Mert lehet a prime nem tesz jót a szervezetnek annyira.
 
Sajnos nehéz beindítani, mert belevegősödik a rendszer. Van rá valami bevált praktika, hogy ne kapjon túl sok levegőt a szűrő?
Kell valami, hogy ne szívni kelljen a vizet a cserénél... Mert lehet a prime nem tesz jót a szervezetnek annyira.
Én úgy szoktam csinálni, hogy szűrőtakarítás után a nyomóágat a lilyvel még nem teszem rá a csőre, csak a szívóágat és azt be is teszem az akvába. Majd a nyomóág csövébe elkezdek vizet önteni...vagyis a csövön át feltöltöm a rendszert. Majd amikor a cső végétől kb 10-15 centire van a vízszint, akkor teszem rá a szívóágra és azt be az akvába. Így nem kell szívogatni, hanem a csöveket is feltöltve indítom el újra a szűrőt.

Szerk.: a szűrőn az adapter legyen nyitva, hogy a szűrőben lévő levegő helyére is víz jusson a csövön át feltöltéssel.
 
Én úgy szoktam csinálni, hogy szűrőtakarítás után a nyomóágat a lilyvel még nem teszem rá a csőre, csak a szívóágat és azt be is teszem az akvába. Majd a nyomóág csövébe elkezdek vizet önteni...vagyis a csövön át feltöltöm a rendszert. Majd amikor a cső végétől kb 10-15 centire van a vízszint, akkor teszem rá a szívóágra és azt be az akvába. Így nem kell szívogatni, hanem a csöveket is feltöltve indítom el újra a szűrőt.

Szerk.: a szűrőn az adapter legyen nyitva, hogy a szűrőben lévő levegő helyére is víz jusson a csövön át feltöltéssel.
Köszi kipróbálom, ha lesz takarítás.
Most a napi 50% vízcserénél ezt nem tudom használni igazán. Felrakott lilyvel kellene valahogy megoldanom.

Kezdésnek most előre ki fogom kapcsolni a szűrőt, hogy ne szívjon vizet és hátha megáll a vízszint. A co2t is leveszem, hogy ne fogyjon feleslegesen. Aztán leenged, ide megróbálok szerezni valami kis szivattyút. Aztán ugyan ezzel a csővel vissza.
 
View attachment 146560
Első vízcsere megvolt, majd holnap mérek egyet most raktam bele egy kicsit több 1ml primeot 20lhez. Holnap visszamérek.
Sajnos elég körülményes, de a nyírás megvolt... Túl nagy az ollóm és ezt nem vettem bele az elején, hogy túl kevés a kő mellett a hely. XD
Sajnos nehéz beindítani, mert belevegősödik a rendszer. Van rá valami bevált praktika, hogy ne kapjon túl sok levegőt a szűrő?
Kell valami, hogy ne szívni kelljen a vizet a cserénél... Mert lehet a prime nem tesz jót a szervezetnek annyira.
Én ezt úgy oldottam meg hogy vékony cső (co2,levegő) és 100ml fecsi. A csövet benyomtam a nyomóágba (Lily) a kanyar közepéig vagy kicsit túl és a fecskendővel töltöttem.Így a közlekedő edény elvén megtelt midkét cső. Remélem érthetően írtam. Ja és mindig csak a fecskendőt vettem le. Ha a víz átbukott a szívóág legmagasabb pontján elvileg telitődik a rendszer.Ha a lilybe marad levegő nem kerül a szűrőbe.
 
2.nap
Sikerült megoldani bármi nemű plusz dolog nélkül, csak a legelején kihúztam a szűrőt, leengedtem a vizet, majd vissza és a szűrő tökéletesen ment tovább.
Jobb lett kicsit az érték.
Ph teljesen ok
Gh 18
Kh 8
Így adtam most neki 2ml primeot.
Holnap visszamérem.
1ml mac mic és 0.2 fosfo
10 órára levettem a világítást, mert...
Lehet hogy ez csak az elején megmaradó nyálka a felöntés után, de inkább valamiféle algának nézem sajnos az üveg aljánál. IMG_20210425_185627.jpg
IMG_20210425_185600.jpg
Talán BGA kezdemény?
 
Utoljára módosított:
Hű ezen nagyon megakadt a szemem. Mennyit ment akkor első nap? Ez valami szabály hogy a száraz indítás után ilyen sokat kell őket világítani? Én elsőre amíg meg nem erősödnek 7 óránál többet tuti nem járatnám felettük a pilácsot! Később is max 8at. :unsure:
10-12 órát olvastam a legtöbb leírásban. Most mindenképp leviszem 8ra úgy döntöttem.
 
De ez az időtartam a száraz nevelésre vonatkozott nem? Szerintem jól tetted hogy csökkentetted!
Igen valóban! Ezt majdnem elfelejtettem a sok más dolog mellett. :)
Foszfáttal kapcsolatba viszont kicsit tanácstalan vagyok, hogy mennyit kellene adni. Az ajánlás nálam elvileg heti 0.5ml. Indításnál viszont Bálint tapasztalatai alapján tolni kellene neki ezerrel. @Bálint Nagy
 
Igen valóban! Ezt majdnem elfelejtettem a sok más dolog mellett. :)
Foszfáttal kapcsolatba viszont kicsit tanácstalan vagyok, hogy mennyit kellene adni. Az ajánlás nálam elvileg heti 0.5ml. Indításnál viszont Bálint tapasztalatai alapján tolni kellene neki ezerrel. @Bálint Nagy
Le kell venni a világítást 7-8 órára! Ne csodálkozz, ha jön az alga.

Én mindenképpen adnék be foszfátot. A talaj elnyeli a javát indításnàl. Azt fontold meg, mennyi talajt tettél bele. Ezek az apró levelű növények meg amúgy is igénylik a pluszt, hogy új levélzetet növesszenek.
 
Le kell venni a világítást 7-8 órára! Ne csodálkozz, ha jön az alga.

Én mindenképpen adnék be foszfátot. A talaj elnyeli a javát indításnàl. Azt fontold meg, mennyi talajt tettél bele. Ezek az apró levelű növények meg amúgy is igénylik a pluszt, hogy új levélzetet növesszenek.
Igen, adtam is a heti adag felét naponta eddig. A tesztberuházást lehet előrehozom inkább...
 
Jó lesz ha lesznek tesztek.
Nekem úgy sikerül a tápanyag szintek/arányok betartása, hogy mérek vízcsere előtt és után, a következő hétre az emelkedés és fogyásból tudom kiszámolni a következő hétre a tápozást.

Nekem bevált ez a módszer, javaslom Neked is. Pár hét alatt be fog állni....
 
Jó lesz ha lesznek tesztek.
Nekem úgy sikerül a tápanyag szintek/arányok betartása, hogy mérek vízcsere előtt és után, a következő hétre az emelkedés és fogyásból tudom kiszámolni a következő hétre a tápozást.

Nekem bevált ez a módszer, javaslom Neked is. Pár hét alatt be fog állni....
Igen én is így remélem.
A vízminőséget esetleg mivel tudom javítani? Van esetleg valamilyen bevállt egyszerűbb módszer?
 
Back
Oldal tetejére