• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A kert

Szia Tomi!

Szép kis Hydra kollekciód van a faág tetején!
Mit esznek ebben a kristálytiszta vízben (vagy kapnak külön enni)?

Hetente többször is szívesen nézegetünk ilyen remek képeket!

A.ttila
 
Szia Tomi!

Szép kis Hydra kollekciód van a faág tetején!
Mit esznek ebben a kristálytiszta vízben (vagy kapnak külön enni)?

Hetente többször is szívesen nézegetünk ilyen remek képeket!

A.ttila


Nem kapnak külön semmit, de van pár vizibolha meg kandicsrák az előbbi jelentősen megritkult, amióta vannak halak, de még most is feltűnik egy, egy.
Érdekes hogy a kandicsrákokat nem igazán eszik a halacsok, csak a hidrák.
 
Nagyon szép a kerted :) Végül én is megcsináltam a felszín leszívót hasonló elven csak maradék akrilcsőből, soha többet csúnya olajos réteg imádom :)
 
Szia Tomi!

Szép kis Hydra kollekciód van a faág tetején!
Mit esznek ebben a kristálytiszta vízben (vagy kapnak külön enni)?

Hetente többször is szívesen nézegetünk ilyen remek képeket!

A.ttila

Én annyira élvezem ezeket a kis jópofa állatkákat! Örököltem párat a növényekkel Tomitól, de sajnos nem maradt meg egy darab sem. Gondolom a garnélák, vagy a halak, vagy... eltüntették.
 
Majd két hétig hanyagoltam a kiskertet kicsit bedurrantak közben a zöldségek.
P4062846.JPG


P4062848.JPG


Na de tegnap rendbe raktam, igaz ráment a délutánom de megérte ismét ragyog.

P4072851.JPG
 
Patzu kolléga leírta amit én is mondani akartam!(y)
A növények ha nem figyelsz oda kiszorítják a vizet az akiból!:D(y)
 
Tavaly év elején beszereztem egy kis RO masinát, már akkor tudtam, hogy akarok pár piros-fehér csíkos pizsamás garnélát itthonra. A hét elején végre realizálódott a garnibeszerzés egy rövid Törökbálinti látogatás keretében.
P5083201.JPG


P5073198.JPG


Eddig úgy tűnik jól érzik magukat a kis gézengúzok, folyamatosan matatnak.
 
Kicsit pancsoltam ma du, alaposan rendbe raktam a kiskertet. Közel 10 hónapja pöfög ez a kis akva ezalatt az idő alatt a rotalák nagyon felkopaszodtak, elöregedtek + alattuk nem nagyon lehetett porszívózni, rengeteg mulm gyűlt össze. Szóval szétcsaptam a bokrokat és az új friss hajtásokat ültettem vissza.
A nyírás előtti állapot:
P5283403.JPG


Csak mert épp elöl volt :love:
P5293417.JPG


Nyírást és az ültetést szakaszonként csináltam, mert így egyszerűbb volt szétválogatni a növényeket:

P6013420.JPG


P6013421.JPG


P6013422.JPG


És a végeredmény kicsit kusza meg bubis, de két hét múlva ismét toppon lesz:

P6013423.JPG
 
A két hétből 3 lett, közbeszólt a meleg, kicsit visszavetette a tempót, de most ismét toppon van a kert.:)
Képek:
P6283695.JPG


P6283696.JPG


P6283699.JPG
P6273689.JPG


A halak mindig bevágják a durcit nyírás után pár napra, csak kajálni jönnek aztán spuri vissza a bozótba, így most lemaradtak a fotóról. :)
 
Jól néz ki a kis kert! ... és a kis "pizsamások" is látom szépen fejlődnek!

(ja! és köszi a Bolbitis-es tippet!)
 
Naon szép a kerted, bírom nagyon a dzsungeles akikat, meg ez a rengeteg szín, s egészséges növény ... le a kalappal (y)

Egyetlen apró észrevétel, bocsi érte... nekem egy (vagy akár több) rézsútos ág simán beleférne a képbe :)




P6283699.JPG
 
Helyzetjelentés. A nyár legmelegebb hetében voltunk nyaralni, az akvák felügyelet nélkül voltak. A nagyon semmi de semmi nyoma nem volt az egy hét kánikulának és a felügyelet hiányának, na de ez a kiskert ez megszenvedte. A lakásban 28 fok volt ez nem vészes de mivel nem kapcsoltam be a hűtőventit ezért az akva 30ra felment, a vízszint még így is kritikus mértékre csökkent. A Eheim szörcsögve tolta a bubikat némi kis víz kíséretében a növényzet a felszínen szétterülve leárnyékolta az előteret az elatine komoly sárgulásba kezdett, fonalalga vastagon mindenhol. Ilyet még csak képen láttam, az élőlények közül 3 amanda elment :( csak 3 crst látok mozogni, gyanús bár már volt, hogy nem mutatkoztak együtt hetekig. Lassan érik az új elrendezés, csak előtte megküzdök az algával.
 
Ott hagytam abba, hogy a nyár bizony hagyott nyomot maga után, 4 halacska 3 garnéla bánta, és megjelent a fonál alga. Azóta sem tudtam rendbe rakni, fonalas a kicsike, na jó annyira nem is törtem magam. Még mindig érik az újraindítás, a manadó nagyon bemulmosodott, hátul az erdő alatt ahol nem tudom kilegyezni, valószínű a fonalagám innen táplálja magát. Pár kép így algásan:

IMG_0830.JPG



IMG_0831.JPG
 
Back
Oldal tetejére