• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A kert

Ha látogató érkezik hozzánk akkor, előbb-utóbb szóba kerül mennyi időt is vesz igénybe napi heti szinten az akvárium ápolása karbantartása. Én erre mindig azt mondom nekem semennyi :) mert ugye, ha az embert kikapcsolja akkor az nem számít.
P1252492.JPG

De csak erősködni szoktak mondjak időt, nos lemértem.
A kiskert tápozása, vízhőfok, co2 adagolás, szűrő, ellenőrzése, halak etetése, lecsekkolni mindenki jól van, napi 4perc heti 28perc.
Mai nyírás, vízcsere kezdetekor rápillantottam az órára 18:37, amikor végeztem elpakoltam a vödröt, feltöröltem a lecseppent vizet, és elraktam ázni a kivett difit, 19:41
ez 1 óra 4perc. Oh még én is meglepődtem kicsit több mint heti másfél óra, amikor kérdezik mindig 2-3 órát szoktam mondani kicsit túlbecsültem.
De a gyorsaság a betegségem :) megállapítással, hátradőltem a kanapén és élvezem a tájat.
P1252495.JPG
 
Egy ilyen szép kerten csak igazítani kell hétről-hétre. :) Jól néz ki az aki, a kicsit vadabb állapot jobban áll neki. Az első kép kicsit Oliver Knottos, ő szokott hasonlókat feltenni akvárium karbantartásról. (y)
 
P2092517.JPG


A nagy akva lámpa projektje miatt kimaradt egy nyírás, csak gyors vízcsere volt a múlt héten.
A szűrőt már teljesen lefogta a jobb hátsó stem bokor, ennek ellenére semmi alga képében megjelenő jelét nem láttam az áramlás hiányának, a felszínt elborító hártyán kívül.
P2092518.JPG

Ma bepótoltam az elmaradt stem nyírást, és az elatine is megismerkedett a GW hajlított ollóval. Eddig minden minden nyírást Papillon 27 cm ollójával végeztem, jó kis szerszám, de előtért nyírni alkalmatlan ilyen kicsi akvában. A GW olló jól vizsgázott, nekem elsőre kicsit vaskosnak tűnt a pengéje, de kellemesen csalódtam, jó volt dolgozni vele.
P2092519.JPG


Az elatine meglepően kemény :) szinte roszogott az olló alatt.

P2092522.JPG


Néhol már emeletesre volt nőve, most azokon a helyeken szinte csak a szára maradt, kíváncsi vagyok mire kapja össze magát.

P2092520.JPG


Íme a végeredmény, kicsit kopasz de jövő hét közepére már pompázni fog.
 
Keményen adtál neki az ollóval! (y)
Szerintem rövid időn belül regenerálónak. Kicsit szokatlan a "rövid fazon", te mindig "dúsban" küldted :D, de jó lesz.
 
Kimaradtam néhány óráról tanítóbácsi? :) Gigászi zöld volt a nyírás előtt. Remélem nem bántad meg, hogy ez a sok finom zöldség elcsábított a CO2 felé :)

Nagyon szépen fejlődik az akvárium nekem a nyírás előtti állapot tökéletesen megfelelne (y)
 
Iszonyat mennyire szertetem amikor így ragyog.:love:
P2122543.JPG


A gyakori nyírások miatt mindig van olyan növény ami stresszel, ezért a hét első felében olajos film alakul ki, majd mire megszűnne újra nyírás következik.
Ördögi kör, van megoldás felszínleszívó, levegőztetés, csobogtatás, papírtörlő. Én az első mellett döntöttem, vagy fél éves papírtörlős lehúzkodás után...:wtf:
Van gyári felszínleszívó valahol a szekrényemben de nemigazán szeretném nézegetni a szürke, fekete műanyagot a kis akiban, ha már üvegből csináltam ki befolyót.
Nosza elő a kémcsövet meg a kis multi szerszámot amihez van glavírozó fejem is, kb fél óra alatt megvalósítottam a kis felszín polírozót.:)

P2112532.JPG


Nem tellett el 10 perc a beüzemelés után és huss hártya sehol.
P2122540.JPG


Szinte észrevétlen marad a sarokban.
P2122544.JPG
 
Tök jó hogy nem látszik, egy ilyen engem is érdekelne, de most akkor mit is rakunk, hova, hogyan?:) :) o_O ( vagy csak nekem nem tiszta?)
 
Tök jó hogy nem látszik, egy ilyen engem is érdekelne, de most akkor mit is rakunk, hova, hogyan?:) :) o_O ( vagy csak nekem nem tiszta?)

Megfúrtam a kifolyócsövet annyira hogy 8mmes szilikoncső beleszoruljon, majd egy kémcső aljából vágtam 4 cm darabot szintén megfúrtam, ezután kialakítottam a kis száját ahol lefolyik a víz, szilikoncső bepasszít és kész. Persze nem árt előtte levenni a méreteket.:)
 
Megfúrtam a kifolyócsövet annyira hogy 8mmes szilikoncső beleszoruljon, majd egy kémcső aljából vágtam 4 cm darabot szintén megfúrtam, ezután kialakítottam a kis száját ahol lefolyik a víz, szilikoncső bepasszít és kész. Persze nem árt előtte levenni a méreteket.:)

Erre gondoltam,csak jobb tisztázni a dolgokat! Köszi! (y)
 
Én is csináltam egy hasonló felszínleszívót viszont a vízszint beállítással vannak gondjaim..:) Legalábbis nem merem állandóra úgy hagyni mert változik a vízszint és elkezd majd szépen több levegőt beszívni aztán küldi be a szűrőbe. Azt meg tudtam vele oldani, hogy kis játszadozással belövöm azt a magasságot ahol még pont jó és szépen lehúzza a hártyát pár perc alatt, de folyamatosan nem merem úgy hagyni. Nálad nincs ilyen gond?
 
Mániákus vagyok, az akváriumban legyen víz :), naponta töltöm szeretem, ha majdnem csurig van. Gondolkodtam már a problémán, mi lesz ha elutazok pár napra, de szerintem simán ledugózom arra az időre.
 
Back
Oldal tetejére