• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A kert

Tomi

Főkertész
Legjobb napló
PA131917.JPG
Tegnap du szétszedtem a Garnilak című akváriumomat, hogy a helyébe lépjen az új setup. Nem igazán az elképzeléseim szerint alakultak a dolgok, szerettem volna egy kicsit felturbózott "profi"akváriumot indítani, de sajnos kicsit spórolósra kellett vennem a figurát. A háztömböt, ahol lakom kizárta a szolgáltató a gázellátásból a visszakapcsolásnak pedig anyagi vonzatai vannak. Na de kanyarodjunk vissza az akváriumhoz, ami nagy részben az itthon felehető dolgokból állt össze. Csak az üveget és a talajt cseréltem le illetve kapott még egy lámpát és pár növényt.
Az elmúlt héten kedden voltam a GA boltba kicsit körbenéztem mondhatom pofásan összehozták a fiúk, beszereztem pár növényt az üveget és még egykét hal is befigyelt. A hétvégén kimostam a manadót és a Szat homokot majd kiterítettem az erkélyre száradni, hogy könnyebb legyen vele a legózás. A héten első du összeállítottam a hardvert, a manadó alá a HACos nyeremény JBL Florapol került némi homokkal keverve rá bakter ball lett morzsolva. A scape már egy jó ideje megvolt a fejembe így nem kellett igazán sokat bohóckodnom vele. Másnap jött az ültetés, benedvesítettem a talajt egy scpricni segítségével majd darabokra szedtem egy doboz Elatinet, na ez nem volt egy leányálom jó két óra alatt ültettem be közben gyakran spricniztem, a többi növénnyel nem volt gond simán lehetett ültetni a manadóba. A kész akvát
letakarva hagytam majd nekiestem teljesen szétkapni a 25l Garnilakot mivel az így felszabaduló helyre terveztem az új kertet, pff... nem egyszerű garnikat vadászni 4 órányi ültetésgetés után. Este került sor a feltöltésre amit nem bíztam a véletlenre levegőcső segítségével lassan, nehogy felkeveredjen az aljzat, feltöltéshez Ro vizet + a 25ből megmentett érett vizet használtam. A világítás felkapcsolása után kristálytiszta
víz volt az akváriumban.
Adatok, körülbelüli árakat is írok, mindenre már nem emlékszem pontosan de nagyjából igaz, ha valaki most akar belevágni annak hasznos lehet.
Méret: 45x30x30cm 40liter GA opti. 16000 ft
Világítás:Osram dulux s 4x9w 4000k 8h. 13000 ft új csövekkel
Vízcsere: Aquili OS RO1 3/1 RO/csapviz 19000 ft
Szűrés: Eheim 2013 390 l/h Trop mátrixal töltve.10000 ft haszált
Tápozás:GA mikró, makró, Easycarbo. 8000 ft
Co2 nagynyomású Diy nagypatronos, Up reduktor Ga bubiszámláló, difi, Tetra visszafolyásgátlószelep. 17000 ft
Aljazat: JBL Manado 5l, alá JBL Florapol Sat F2 homokkal keverve,ADA bacter ballal tuningolva. 6500 ft
Dekor: Kisebb sziklák kb 3 kg, barackfaág.
Növények: Cryptocoryne sp.,Echinodorus tennelus, Hemmianthus micranthemoides, Ludwigia repens, Micranthemum umbrosum, Microsorum pteropus, Elatine hydropiper, Eleocharis parvula, Bolbitis heudelotii, Rotala rotundifolia, Rotala sp green, Rotala indica
Kb 20+cserépnyi növény 16-20000 ft
A képek:
A massza
P8251711.JPG

Alapanyag
P8261713.JPG

Szárad a jól kimosott cucc
P8251712.JPG


Növénylakoma
P8261714.JPG


Hardver
P8271718.JPG


Kezdődik
P8271721.JPG


Alakul
P8271723.JPG


Kócosan
P8271728.JPG
 
Jó elrendezés(y) Tőled nem is vártunk mást;)
A képeken nem látom teljesen jól a barack ágakat. Kéreggel együtt raktad bele? Próbáltad már máskor is? Nem lesz algamágnes?
 
Hangulatos a cucc.Növények nélkül nem értettem hirtelen a dolgot,de növényekkel már nagyon spéci! (y)
Jó,hogy végre van Co2 is hadrendben!(jól emlékszem,hogy eddig nem volt? o_O)
 
Nagyon szépen indul!
Ez csak jó lehet ha te csinálod!(y)
Köszi igyekszem.

Jó elrendezés(y) Tőled nem is vártunk mást;)
A képeken nem látom teljesen jól a barack ágakat. Kéreggel együtt raktad bele? Próbáltad már máskor is? Nem lesz algamágnes?
Igen kéreggel jövő hétre majd szépen felpuhul a garnélák imádják, az előző akiban is lepucolták róla.

Hangulatos a cucc.Növények nélkül nem értettem hirtelen a dolgot,de növényekkel már nagyon spéci! (y)
Jó,hogy végre van Co2 is hadrendben!(jól emlékszem,hogy eddig nem volt? o_O)

Köszi! Már pár hónapja futotta a tesztütemet a cucc előtte nem használtam csak carbót toltam.
 
Szia Tomi!

Egy újabb tagot vesztettünk el a Sötét oldalon (a buborék mentesen :cool:)!
Viszont megnyert a Világos (y)!

Már azt hittem sose jön elő a CO2 rendszer!
Mióta megkaptad megcsappantak a bejegyzéseid is, ennyire rá kellett készülnöd?!

A.ttila
 
Ez a kéreg lepucolós dolog tutin hangzik! :D
Az oldal váltás részünkről csak pozitív,szerintem senki nem bánja!
Kíváncsi leszek,hogy Co2 használatával mire fogsz jutni!:rolleyes:
 
A co2 dolog érdekes, ha valaki tőlem kérdezné milyen irányba fejlessze az akváját co2 vagy RO az utóbbit javasolnám. December elején szereztem be egy RO készüléket a változás amit a növényeken láttam felülmúlt minden várakozásomat, később a co2 már nem dobott annyit a szépségükön inkább csak gyorsabbá tette őket.
A sötét oldalt nem hagyom el hiszen ott van a 375-ös kicsike, 2010 novembere óta ketyeg, az ősszel kicsit átrendezem azt is.
 
Holnap 1 hetes lesz a kiskert. Az ollót a hátsó sorhoz már elő kellett vennem, a tennelus és a parvula is hozott már pár új levelet az előbbi kis vöröseket :), a Elatine pár levele bebarnult, de hozott pár apró új levélkét. A faágon 3 helyen gombostűfejnyi fehér trutyi jelent meg. Garnikat még nem merek beengedni hátha kikapálják az Elatinet.
P9021747.JPG
 
Grat hozzá, nagyon jó elrendezés! ;) Látom a lámpák duplázódnak az aki fölött :)
Ezek az ágak biztos nem fognak gondot okozni?
 
Grat hozzá, nagyon jó elrendezés! ;) Látom a lámpák duplázódnak az aki fölött :)
Ezek az ágak biztos nem fognak gondot okozni?

Köszönöm Mester! Nagyobb akva több fény. :) Az előző Garnilak című akiban is ilyen ágak voltak, működik.
 
Nos, 10 napos az aki és majdnem kivégeztem. Az elmúlt pár napban csak délelőtt láttam (lámpa nem világít), akkor is csak futólag vetettem rá egy egy pillantást, okosan kitaláltam, hogy 2 naponta cserélek 5l vizet de lusta és hanyag voltam ezért full RO-val töltöttem fel mindig az akit. Az eredménnyel ma szembesültem Elatine hydropiper 25-30% kiment elolvadt, Ludwigia pár nem gyökeresen ültetett hajtása szintén, Bolbitis itt ott málló levelek,HM szintén de rajta még nem vészes, a többi növényen nem látszik semmi különös. Hogy jót is írjak a parvula löki sorba az új leveleket és az indáit is belőle biztos lesz gyep, a tennelus csak piros leveleket hoz és nyomja a kis indáit.
 
Szia Tomi!

Az Elatine nem mérvadó, mert még nem volt róla olyan hozzászólás ami az első időkben ne ezt ecsetelte volna!
A Ludwigia sem mindíg gyökeresedik könnyen (inkább elrohad a szárától).
A Bolbitis meg egy talány, néha mindent bír, néha meg 10 perc kötözgetés után a fele elbarnul.

De kíváncsi leszek a változásokra a keményített vízzel való cserék után!

Ebből is kiderül, hogy nem minden a High tech, magától az sem működik (vagyis a jobbkörülmények mellett még fontosabb az odafigyelés és törődés)!

Légyszíves oszd meg a mostani állapotot is, -egyrészt tanulságos, -másrészt pár hónap múlva meg lehet nézni mennyire nem látszik a mostani malőr hatása (meg valamiért nem szokták az algás, vagy kevésbé mutartós fotókat megosztani, pedig kár titkolni, mert szinte mindenkivel előfordul hogy nincs top formában az akváriuma és ez megtévesztő lehet a kezdők számára)!

Köszönettel!

A.ttila
 
Remélem igazad van és csak feleslegesen parázok, bár a GA tápok nem tartalmaznak sem kalciumot sem magnéziumot, a manadóból meg nem tudom mi oldódik ki, és főleg azt nem, hogy mennyi.
Képet mindenképp akartam feldobni.
P9061757.JPG


P9061758.JPG


P9061759.JPG


P9041756.JPG


P9061762.JPG


P9061763.JPG
 
Valamivel több mint két hetes a kiskert 16. napját tapossa. Megjelent némi barna alga, de csak szolidan. A fa trutymósodása elmúlt, vele együtt gyakorlatilag a Elatine is, csak mutatóban maradt egy kicsi. A parvula, tennelus szépen terjeszkedik, a bolbit megvágtam most már hozza az új hajtásokat, a stem sor is kapott már egy toppozást.
Jelenleg így fest az aki:
P9121764.JPG


P9121769.JPG


P9121767.JPG
 
Nem rohanok sehova;) a cél egy hosszú ideig működő ékszerdoboz, nem egy fénykép. Hóvégéig várok had álljon be rendesen az akva, aztán futok még egy kört Elatinevel. Van még pár száll ami levelet váltott és látszólag semmi baja.
 
Remélhetőleg lesz az előtérből valami,mert már így 2 hetesen is nagyon tuti,csak tényleg az Elatine gyep hiányzik!
Az utolsó képen egy picit sötétebbnek tűnik az előtér,nem lehet,hogy nem jut oda elég fény?Vagy csak az a kép sikerült így,mert a többin mintha világosabb lenne?
Nagyon pöpec ez a co2 palack,még jól is néz ki,hogy látszik,simán bevállalható!(y)
 
Én is bízok még a kis Pippentyűben. Szerintem csak a kép nem sikerült úgy nappal fényképeztem és mindenhogy tükröződött, de redőnyt lusta voltam lehúzni. A co2 patronos, egy termoszba rejtve :) az akvárium mellett, mögött szépen meglapul.
 
Back
Oldal tetejére