• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

80*35*40

Cecska

Moderátor
Moderátor
Legjobb napló
Sziasztok!

Szeretném megmutatni nektek hogy milyen volt és hogy milyen lett az akváriumom!

Ez az első akváriumom, amit 2008 szeptember körűl indítottam , teljesen kezdőként ( akvárium tető T8/2*18 W, belső szűrő, háttér, műnövények stb.). Majd folyamatosan nézegetve az internetet, láttam gyönyörűbbnél gyönyörűbb növényes akváriumokat, főleg Nigro oldalán , aminek még most is lelkes olvasója vagyok.Szóval elkezdett érdekelni az akvakertészet, infókat gyüjtöttem olvasgattam. Majd Novemberben újratelepítettem az akváriumot sera táp talajjal, élesztős co2, bazaltal és végre élő növénnyel, SZERETTEM volna én ADA talajt , de.... én nem tudtam beszerezni :( . Nagyon jó ötletnek gondoltam a set uppot, mert végre a növények nőttek és látszódott az eredmény, DE SAJNOS NEM VOLT AZ IGAZI. Novemberben a belső szűrő is lecserélésre kerűlt , egy Aqua Pro1 külső szűrőre, ég és föld volt a különbség. Majd hogy teltek az idők élesztős Co2 helyett nagynyomású szettre váltottam februárban azóta is az megy, majd még egy külső szűrőt szereztem egy JBL e900-ast , így már 2 külső szűrő tisztítja az akvárium vizét. A világítást is átalakítottam a gyári T8/2*18W helyett, T5/4*24W világítja az akit napi 10 órában. A növényeket a Vizinövény Pruittól szerzem be Szentkirályról hiszen kb. 10 km töllünk, igaz van olyan növény mint pl. a Blyxa amiről még nem is hallottak, de nagyon rendesek.
Május előtti kép pepita aljzattal:
572802879akva2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Májusi kép az akváriumról:
127446.jpg

127447.jpg


Olyan 2 hete elgondolkoztam hogy mi lenne ha újra tenném az akváriumot háttér nélkűl ADA talajjal. Multhéten sikerűlt eljutnom Viktorhoz és megláttam élőben a 2 gyönyörűséget,a 20 literes nanot és a 240 literes dzsungelt, nagy élmény volt. Szóval rászántam magam, bár féltem egy kicsit hogy nehéz lessz a hátteret kivenni, de újra telepítem az akit.
2009.06.17-én
Sikerűlt baj nélkűl kivenni a hátteret, a növényeket, halakat és a garnikat biztonságba helyeztem egy másik akváriumban amit a telepítési idő alatt mind a 2 szűrő hajtott meg.
Nekem nagy gondot okozott az akvárium alaprajzának a terve, mert szerettem volna Iwagumi stílust, de volt egy elég dekoratív vasfám és magasra növő nönvényeim is, amitől nem szerettem volna megválni, így kompromisszumot kötöttem és gondoltam csinálok 2 dombot az eggyik Iwagumi stílusú a másik pedig egy kicsit Holland stílusú. Így sikerűlt betőltés során :
127440.jpg

127451.jpg



2009.06.18
Végűl a végleges állapot Co2-vel , az eggyik kűlső szűrővel folyamatos tápozással , 2*24 W-al és 2 naponta 50%-os vízcserével 2 hétig, MOST 2 NAPOS
127437.jpg

127438.jpg

127439.jpg


Végűl összefoglalva :
Akvárium mérete: 80*35*40 /112liter/ 28G
Világítás: 4*24W T5 /3*860 és 1*840/ 96W
Szűrés: Aqua Pro1 (600l/h) és JBLe900 (950l/h)
Hűtés: 2db PC venti
Talaj:1-2 cm ADA Power Sand Special (2 liter),ADA Aqua Soil Malaya (kb. 12 liter) + ADA Bacter bal dombonként 1 db, Fehér kvarchomok (köszönet Viktornak)
Tápozás: KNO3, KH2PO4, K2SO4, Trance element mix, EI alapján + Easy Carbo (naponta), ADA ECA (naponta) , ADA Green Gain (nyíráskor 3 napig), Green Bacter (vízcserénél)
Co2: Pappilon 2kg palack. reduktor ,nyomáscsökkentő, Aqua Medic mágnesszelep, Do!Aqua music diffúzor (30d), ADA Co2 cső, Dazs üveg bubiszámláló
Vízcsere: bejáratás után heti 1*50% ( 60 liter )
Dekoráció: Seyrui kövek és vasfa

Növények: eleocharis accicularis, eleocharis parvula, rotala rotundifolia, pogostemon stellatus, pogostemon helferi, limmophila aromatica, Riccia fluitans, alternanthera reineckii

Élőlények:
Ékfoltos razbora, Fekete neonhal, Neonhal, Otocinclus affinis, Red cherry, Amano garnéla,

Köszönettel tartozok Viktornak a rengeteg tanácsért amit meg is fogadtam, Green Aqua-nak, és Nigronak ,Keymaker-nek és Levinennek a hasznos írásokért
Köszi skacok
 
szia
kezd egyre jobban feléledni a magyar akvakertészet :D
szerintem minden stimmel, csak a jobb oldalt a fő vasfa irányát kicsit eltolhatod jobbra( kb 11 órát mutasson )
remélem érthető ^^
sok sikert :)
art.
 
artegor said:
kezd egyre jobban feléledni a magyar akvakertészet (...) szerintem minden stimmel
Pontosan erre gondoltam én is. Cecska, ez világszinvonal, komolyan.
A szűrés majd 14x-es. A világítás 3.4 WPG. Profi mindkettő. Az ültetés tökéletes.

Így kell ültetni - mutasd meg Nigro-nak, kérlek, aki betömködi a HC cserép tartalmát úgy ahogy van, lazán, olaszosan :D. Ha a növények rendszeres, merész vágását nem hanyagolod el, akkor gyönyörű szőnyeged lesz...

A diffúzort szándékosan dugtad el a jobb hátsó sarokba? Elég erős ott a lefele tartó áramlat és elég jó a flow?

A Ryuboku/Iwagumi kettősség merész gondolat. A stílusok ilyen jellegű "különválasztott keverésére" még nem láttam példát, kíváncsian várom, hogy milyen hatása lesz, ha készen lesz az akvárium. Art-al ellentétben a fa-oldal elrendezését én egyelőre nem bántanám, de az iwagumi oldal kő-elrendezését lehetne picit csiszolni... A "fő-kő" alatti előtérben látható kő ugyanabba az irányba dől, mint a fő-kő, és nagyon egyvonalban van vele, esetleg meg lehetne nézni, hogy ha megfordítod, hogy jobbról balra dőljön akkor lehet, hogy jobb teret ad a képnek...

Gratula még egyszer az akidhoz, példamutató.
 
a bal első követ én is említettem hogy el lehetne forgatni ellentétesen, de már csak talaj bontással lehetett volna. gondolom ezért maradt így.

reméltem, hogy Tibi az elejéről mutatja meg a történetet mert úgy lett volna igazán tanulságos.

korábban a legelső képek előtt egy olyan akit mutatott nekem ami bár nagyon egészséges növényekkel volt tele, mégsem volt esztétikailag az igazi. Ez leginkább 3 dolog miatt volt. Eredetileg egy pepita színű kavics volt aljzatként. Fekete-fehér.. Ott volt a hátfal és volt néhány folyami kő.

Tibi első átalakítása a nagy kövek lecserélése volt. De az aljzat annyira agyonvágta a látványt, hogy javasoltam neki szórja be dekor homokkal. Így a homok beöntése és némi átrendezés után lett a fenti állapot. (legelső fotók).

Beszéltük, hogy mi lenne ha a hátfal is eltűnne. Baromi melós dolog, én nem mertem volna biztosan belevágni, de Tibi igen. És milyen jól tette. A fenti eredmény (bár nem lattátok a kiinduló állapotot) óriási vátozás. Gyakorlatilag egy a talaj miatt erősen giccses akiból egy esztétikus szép telepítést készített.

Valahogy ez a két domb a két témával (fa és kő) is jó. szokatlan, de pont ettől jó. És végre nem az Amazonia van az akiban. Sokszor mondom, de Africana és Malaya talajokból illetve a dekor és talaj keverésekből is nagyon jó hatást lehet elérni. A fenti példa jól mutatja milyen szép is a Malaya ezekkel a dekorokkal és homokkal. Az pedig hogy a dombot megfogtad az alá telepített kövekkel tök jó ötlet. Így biztos elkerülöd az aljzat keveredést. Ha pedig a köveket benövik a növények jó kis Amano-s bokrok lesznek belőlük.

Nagyon kiváncsi leszek hogy milyen hangulat lesz amikor a növények benövik a teret és rákapcsolod a teljes szűrést, világítást és tápozást.

grat. nagyon jó kezdés.
 
Ha már én is meg vagyok említve a köszöneteknél, akkor mondanék egy két szót, amúgy is :)
A többiek nagyjából elmondták a lényeget, amit én is hasonlóan látok. Vicces, de nekem az korábbi akvárium berendezés is tetszik, de talán maradjunk a véglegesítésnél.
Valóban nagy merészség két stílus ily módon összehozni egy akváriumban, ami nem azt jelenti, hogy nem sülhet el jól. A mostani feladatod, hogy a kontrasztot, a két térfelet, harmonikusan sikerüljön összefuttatni. Ebben nagy segítséget fog adni a mind a két oldalon megtalálható Eleocharis, ami nagyjából megoldja a feladatot. Sokat fog segíteni a jobb oldalt található, remélhetőleg erős növényesedésnek induló rész, amit szintén megfelelő vágással, formázással lehet idomítani. Én úgy gondolom, ha a növények szépre fejlődnek, mindegyik elfoglalja a számára rendelkezésre álló teret, akkor egy nagyon szép egységet alkotó kép jöhet létre.
De mindenképp gratulálni szeretnék a kezdeti lépésekhez és nagyon jó látni, hogy egyre többen vannak, akik már tudatossággal alakítják ki az aquascape-et. :)
Mi lesz itt egy év múlva :?: ;)
 
Szia!

Mit is szoktak mondani, "miből lesz a cserebogár" ? Gratulálok, már most nagyon jól néz ki. A 2 stílus meg szerintem jó ötlet volt és tuti jól fog kinézni.
 
Sziasztok!
Köszönöm szépen mindenkinek a dicsérő szavakat, megigérem megteszek mindent ami tőllem telhető, hogy egy jó kezdet után csak szépűljön ;) .
artegorSzerintem most ebben a 2 hétben hagyom a vasfát, végül is lehetne mozgatni, mert elég lágy a Malaya talaj, de nem akarom felkavarni, hagyom had nőljék be a növények (fejben meg van) :D .
Keymaker a diffúzoros kérdésre a válasz igen, elsőnek az alsó sarokban volt, a JBL eőztetője visszahozta a bubikat az esőztetőhöz , de a front üveg mentén, most is elviszi az esőztetőig, de most átmegy a Co2-t igénylő növényeken is. Az alsó sziklával már nem tudok semmit tenni már beültettem a növényeket, több kárt okozok , mint jót.
Viktor , kedvedért beteszem a képet amiről beszéltél, ahogy írtad " elrettentő példának" ;)
Levinen ,azért soroltalak fel téged is mert a hozzászólásaidból és a blogodból tölled is sokat tanultam
 
Szia!

Nagyon érdekes a kettő az egyben stílus.
Kiváncsi vagyok hogyha a növények megnőnek, hogyan fog mutatni az akváriumod. Jó lenne ha a későbbiekben tudnál késziteni az aki két oldaláról is képeket. Érdekes lehet onnan is a látvány.
Milyen armaturád van ( Dymax ) ? Nekem is ekkora méretü az akváriumom, és a gyári világitásnál :cry: elég zavaró hogy a két széle nem kap akkora fényt. Kiváncsi leszek hogy nálad hogy fognak a széleken a növények nővekedni.
Sok sikert a szép akváriumodhoz, mutatos lett. Gratulálok hozzá.
 
Szia kocsa!

Mindenféle képpen rakok fel képeket hogy hogyan alakul az aki ;) .
A világításom csak egy gyári müanyagtetős 2*18 T8-ból lett átalakítva 4*24 T5-re. Nekem úgy van megoldva hogy a T5 fénycsöveket eltoltam a széle felé ellentétesen, így + fénycsövenkénti reflektotokkal kiküszöbőltem a sötétebb helyeket. Remélem segítettem ;)
 
Szia Cecska!

Köszönöm a válaszod.
Igy már érthető hogyan sikerült bevilágitanod a két szélén a sötétebb részeket.
 
Eltelt kb. 2 hét folyamatos 2 napos vízcserékkel (ez a hét még így fog eltelni) !
Rákapcsoltam a + 2 fénycsövet + ADA ECA-t adagolok naponta, EI tápozás mellett, be kerültek a garnélák és 3 Otocinclus affinis 2 hét fejlődése:
4562621_03ba2ca0fe083bc1083bbf6def17f192_m.jpg


Szerintetek mikor kezdhetek el nyírbálni?
 
A vágást a stem növényeknél akkor kell megkezdeni, mielőtt éppen elérik a víz feszínét. A többi növénynél az első pár hétben a gyökerek megerősítése indul be, a növény csak utána kezd dinamikusabban nőni. Ha figyeled a növekedési rátát, akkor észre fogod venni, hogy mikor állnak át "gyökérfejlesztésről" növekedésre. Utána el lehet kezdeni a vágást. Az előtér növényeknél figyelni kell arra, hogy ne hagyd nagyon megnövekedni őket (pl. HC vagy Glosso esetén, de az alacsonynövésű eleocharis is ilyen lehet), mert a magas növés a talaj közelében blokkolja a vízszintes terjedést. Egy tömör szőnyeget csak rendszeres nyírásssal lehet kialakítani (nálad a növényeid fajtája miatt egyébként ez kevésbbé érvényes).
 
Tehát akkor a hétvégén elkezdek kertészkedni és füvet vágni!
Balázs, ha jól olvastam az írásod akkor az acicularisból nem nagyon lehet szép egybefüggő szőnyeget alkotni? :shock:
Elnézést ha rosszúl értelmeztem.
Viszont észrevettem, hogy az eleocharis ebben a 2 hétben kb. 2-szer akkorára nőtt, mint a 2 hónapos Sera táptalajos, bazalt aljzatban . :)
Baromi növekedés ;)
 
Cecska said:
Tehát akkor a hétvégén elkezdek kertészkedni és füvet vágni!
Balázs, ha jól olvastam az írásod akkor az acicularisból nem nagyon lehet szép egybefüggő szőnyeget alkotni? :shock:
Elnézést ha rosszúl értelmeztem.
Viszont észrevettem, hogy az eleocharis ebben a 2 hétben kb. 2-szer akkorára nőtt, mint a 2 hónapos Sera táptalajos, bazalt aljzatban . :)
Baromi növekedés ;)

Hát igen növényes akihoz nem véletlenül mondjuk a növényes talajokat. A bal oldal egyébként szépen bedúsult. A jobb oldalra kiváncsi leszek a nyírás után. Mindenesetre szépen fejlődik az akváriumod. Grat ;)
 
Lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam. Azért mondtam, hogy a szőnyeg rendszeres nyírása nem feltétlenül vonatkozik rád, mert az acicularis ritkább vágásokkal is szépen szőnyegesedik, és a szálak visszahajlanak a talaj irányába. Csináltam pár rosszabb minőségű gyors fotót hirtelen neked az akváriumomról, a jobb oldalon hátrafele megy az acicularis szőnyeg, elől HC van. A növényekre komponáltam, nem az aki a lényeg...

img2260.jpg


Eleocharis acicularis szőnyeg:
img2249j.jpg


Hemianthus Micranthemoides (HC) szőnyeg:
img22572.jpg


Még egyszer bocs a minőség miatt.
 
Hagyd már, számomra ezek nagyszerű képek, és lényegre mutatóak, most már értem amit írtál. ;)
 
Back
Oldal tetejére