• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60x30x30 as első növényes próbálkozás

Idő közben egy kis takarítás is volt. Vizcserétől a növények elkezdtek egész látványosan bubizni
Az becsapós jelenség, inkább a csapvízből kicsapódott O2-t látod, ami a nyomásváltozás hatására ment végbe.
Állott vízzel cseréltél-e vizet?
 
Az becsapós jelenség, inkább a csapvízből kicsapódott O2-t látod, ami a nyomásváltozás hatására ment végbe.
Állott vízzel cseréltél-e vizet?

Sajnos nem igazán van módom állott vízzel cserélnem mert nincs akkora tároló eszközöm egyelőre még igy sokszor sima csapvíz meg bele.
 
De egyébként vízcsere után tényleg szoktak bubizni a növények, főleg amikor már a világítás már ment egy darabig. (a gázcserenyílások fényre nyílnak ki, részben)
Nálam is van ilyesmi, és csak a növények leveléről, szóval ez szerintem növényi gázcsere, és az rá a magyarázat, hogy a friss csapvízben több az oldott CO2.
A vízcserekor kioldódó egyéb gázok nem csak a növények felületén jelennek meg, hanem az üvegen és tereptárgyakon is.
Ez a növényi bubizás sötétben nem megy végbe, részben mert ekkor a gázcserenyílások zárva vannak, nincs fotoszintézis, CO2 megkötés,
a sejtlégzést pedig a növények a már belül található vízben oldott oxigénnel oldják meg, mivel a gázcserenyílások sötétben nagymértékben zárva vannak.
Tehát ha kipróbálod, hogy vizet cserélsz sötétben és 20 percenként néhány pillanatra felkapcsolod a világítást > ha van bubizás (ami sötétben is ment) az nem növényi gázcsere.
Én próbáltam ezt és sötétben semmi nem volt, világításnál meg egyértelműen a növényekből jöttek a buborékok.
Persze ez a gázcsere nagynyomású CO2-nél sokkal intenzívebb és folyamatos.
Ha nyírásnál egy növényt elvágsz, akkor az sokszor láthatóan 'pöfékel', mert a sérült sejtek légzése erősen felgyorsul, mert a légzést szabályozó ciklus nem működik átmenetileg.
Ez a 'pöfékelés' nem 100%-ban a légzés miatt van, mert a gázok légzés nélkül is kiszabadulnak a sérült felületen, de azért ez is belejátszik.
@viktorlantos tudom, ez már régebben is téma volt, de ez az egész nagyjából igaz lehet szerinted ?
 
Utoljára módosított:
Köszönöm részletes leírásod :)

6ba8f77d9dafd1803b08dae81c84451e.jpg

Ez a kép most készült és csak holnap esedékes a vizcsere akkor a látottak alapján csak nem érzik a növények rosszul magukat :)
 
Back
Oldal tetejére