• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60x30x30 as első növényes próbálkozás

Kostyó István

Nézelődő
Sziasztok

Először is szeretnék bemutatkozni nektek Kostyó Istvánnak hívnak és már régóta figyelem és követem a fórumokat.

Szeretném megmutatni nektek az én akváriumomat hogyan indultam el és hogy jelenleg hogyan is néz ki nálam.
Szívesen fogadnék tanácsokat, ötleteket és javaslatokat.

Az akváriumról csak annyit hogy amíg erre a fórumra nem találtam addig látszani is fog a képeken hogy ami hibát el lehet követni az nálam megvolt rögtön és próbálkozok azért megtalálni a helyes utat egy nagyon szép növényes akvárium felé.

Kezdésnek került is be minden aminek nem kellet volna mint a csontváz...

23895016530_57b594e30f_k.jpgIMG_0735 by István Kostyó, on Flickr

Utána persze a páromnak is kezdet megtetszeni a dolog és persze mi kellett mint egy "Látványos és Nagy Hal" ebből lett egyből kettő aranyhal akiknek azóta sokkal jobb helyük lett az új gazdájuknál. Közben azért bekerült pár növény is azért.

23562445294_95896b6f6d_k.jpgIMG_0901 by István Kostyó, on Flickr

A továbbiakban még mellénk verődött egy Betta is mert"Szép Szines is kell" kategória, szerencsére testvéremnél ő is jobb helyet talált magának. És persze sikerült pár új növényt is beszerezni ismerősömtől és be került egy fadarab is dekoráció gyanánt.

24190625315_c3573694ec_k.jpgIMG_1691 by István Kostyó, on Flickr

Egy újabb próbálkozás alkalmával már próbáltam okosabban összeállítani az akváriumot.

Sikerült készítenem egy normális állványt és már bekerült egy régi külső szűrő is ami mondjuk úgy hogy bizonyos ideig jobb volt mint a belső szűrő. Talajnak bekerült az AquaBasicPlusz növénytáptalaj rá pedig JBL Manado került.

24082588342_ab1c848023_k.jpgIMG_1880 by István Kostyó, on Flickr

Sikerült egy követ is beszerezni az üresen hagyott területre plusz még pár növény is bekerült.

24082588612_2bd1b08a6c_h.jpgIMG_1936 by István Kostyó, on Flickr

Jöttek az újabb növények is de idővel rájöttem hogy a gyári tető édes kevés lesz ide és sikerült beszerezni egy Odyssea 2x24 W T5 lámpát és elkezdődött a tápozás is ami a Profito növénytápja és a Neptun Liqui Carbo napi adagolásából áll. Jött pár Neon hal is élénkítés gyanánt.

24164540466_9e16c7ef1d_k.jpgIMG_2353 by István Kostyó, on Flickr

És elérkeztem a jelenlegi kinézethez amikor végre sikerült lecserélnem az ezer éves szűrőt egy új Eheim Classic 2213 biológiai töltettel és dupla csapokkal felszerelt szűrőre. Közben egy nagyon távol-keleti rendelés alkalmával jött egy Diy Co2 rendszer is ami jelenleg nem üzemel mert hát nagyon messzi keltről jött és olyan amilyen de próbálkozok vele mert nagynyomású rendszerre még nincs pénz. Közben próbáltam beszerezni pár növényt is még.

23563211064_321c2c908c_k.jpgIMG_2486 by István Kostyó, on Flickr


Köszönöm szépen hogy végig olvastátok a fejlődést és várom a tanácsaitokat hogy mit lenne érdemes alakítani, változtatni.
 
Szia!
Vízparamétereket szoktál mérni? (Gh-Kh-Ph stb.)
Vízcsere gyakoriság?
Mennyi időt világítasz/nap?
Ezek után könnyebb tanácsot adni
Ami a látványt illeti ég és föld a különbség az első és az utolsó között. Grat hozzá!
Én első ránézésre egy előtéri gyep ültetéssel folytatnám az építkezést.
Üdv. ;)
 
Szia!
Vízparamétereket szoktál mérni? (Gh-Kh-Ph stb.)
Vízcsere gyakoriság?
Mennyi időt világítasz/nap?
Ezek után könnyebb tanácsot adni
Ami a látványt illeti ég és föld a különbség az első és az utolsó között. Grat hozzá!
Én első ránézésre egy előtéri gyep ültetéssel folytatnám az építkezést.
Üdv. ;)

Szia!

Sima csepegtetős tesztem van azzal is csak sajnos Ph-t tudok mérni általában olyan 7,5 körül van.
Vízcsere az heti 20% szokott lenni és a napi világítás pedig 8-19ig tart.

Nagyon szeretnék gyepet az egyik képen látszik is hogy volt már parvulám de nem jól sikerült ültetni mert csak egy csomóba nyomtam le és és akkor még a világítás is kevés volt szóval megadta magát, maradt meg belőle szerencsére de édes kevés hogy abból gyep legyen vagyis hát inkább több év kérdése szerintem :)

Szóval ha tudna valaki ajánlani erre a célra növényt akkor meghallgatnám szívesen a tanácsait :)
 
Szia!

A világításod nagyon sok... 11 óra. Maximum 8 órát érdemes világítani ezen a teljesítményen(0,89 w/l) A heti 20% vízcserét én kicsit kevésnek találom, főként az ammónia miatt,bár jó szűrővel elég lehet. Parvula gyorsan nő, de gyepet ilyen kevés növény(ahogy írtad)csak co2 mellett tud képezni.
 
Köszönöm a tanácsod vissza veszem 8 órára ahogy írtad a világítást.
A szűrő az egy eheim 2213-as nem tudom ismered-e ehhez mennyi vizcsere lenne érdemes? 25-30%?
 
a vízcsere mennyiségét nem a szűrő határozza meg. A legfőbb tényező a mérgező anyagok (ammónia, szerves bomlástermékek) felszaporodása a vízben. Ennek sebessége sok mindentől függ. Mennyi a hal az akváriumban,mennyire egészségesek a növények , milyen szintű az algásodás. Ezentúl fontos, hogy a vízcsere mértéke összhangban legyen a tápozási stratégiáddal. Javaslom olvass utána a különböző tápozási metódusoknak (EI, Ada stb). Ez jó támpont lehet. A Green Aqua tápok az EI stratégiát követik és heti 50% vízcserével számolnak. A vízparaméterek mérése sokat segíthet a vízcsere meghatározásában, ehhez tesztek kellenek.

Jah és a 7,5ös PH nem reális. Hacsak nem mészkővel van tele az akváriumod.
 
Hali! Kövezzetek meg, de az első setup az egy szem kővel, meg a halottaiból ébredó ükapámmal Nekem nagyon bejön ... a maga módján. Ritkán látni ilyen szépen egymás után, ahogy valaki halad az úton egy egyre szebb és egészségesebb akvárium irányába. Képről képre egyre jobb. Sok sikert a továbbiakhoz.
 
Hali! Kövezzetek meg, de az első setup az egy szem kővel, meg a halottaiból ébredó ükapámmal Nekem nagyon bejön ... a maga módján. Ritkán látni ilyen szépen egymás után, ahogy valaki halad az úton egy egyre szebb és egészségesebb akvárium irányába. Képről képre egyre jobb. Sok sikert a továbbiakhoz.
Szerintem nincs értelme a kövezésnek. Nekem is valami soron túli nyugalom jön le belőle.
 
Köszönöm próbálkozok folyamatosan mert nagyon meg tetszet ez a hobbi és látok olyan szép akváriumokat hogy az állam le esik.
Az elején még nem igazan konyítottam a dolgokhoz hogy mit hogyan ez rendesen látszik is, még most se az igazi a tudásom hozzá szóval van meg min fejleszteni :)
 
Köszönöm próbálkozok folyamatosan mert nagyon meg tetszet ez a hobbi és látok olyan szép akváriumokat hogy az állam le esik.
Az elején még nem igazan konyítottam a dolgokhoz hogy mit hogyan ez rendesen látszik is, még most se az igazi a tudásom hozzá szóval van meg min fejleszteni :)
Nekem már most tetszik a nagy változás!
 
Nem olyan kicsi az...;) :) Tanulni meg folyamatosan érdemes. :)
Igen, az akvarisztikát is holtjáig tanulhatja az ember. :)
Én csak arra gondoltam, hogy például egy 120 literesben már sokkal több elrendezés megvalósítható és sokkal nagyobb növények is használhatók: ott már jobban kibontakozhat a fantáziád.
Nekem is egy 54 literesem van jelenleg, és arra volt jó, hogy megtanuljak pár dolgot, és megízleljem, hogyan is működik egy akvárium, mint rendszer, de már egyre jobban tudom, hogy mit akarok elérni, és ahhoz nem elég 54 liter. A lelki szemeim előtt van már a számomra tökéletes scape! :)
 
Igen, az akvarisztikát is holtjáig tanulhatja az ember. :)
Én csak arra gondoltam, hogy például egy 120 literesben már sokkal több elrendezés megvalósítható és sokkal nagyobb növények is használhatók: ott már jobban kibontakozhat a fantáziád.
Nekem is egy 54 literesem van jelenleg, és arra volt jó, hogy megtanuljak pár dolgot, és megízleljem, hogyan is működik egy akvárium, mint rendszer, de már egyre jobban tudom, hogy mit akarok elérni, és ahhoz nem elég 54 liter. A lelki szemeim előtt van már a számomra tökéletes scape! :)
Igaz igaz én is valami hasonlón gondolkozok mert szeretnék valamit kitalálni meg szép növényeket de valóban kezd kicsi lenne a hely :)
 
Idő közben egy kis takarítás is volt. Vizcserétől a növények elkezdtek egész látványosan bubizni :) ahogy javasoltátok 20-25% helyet 50% lesz a heti csere.

8f8f0e0b74008f6746d9471c27bbf59b.jpg

És ha jól látom meg remélhetőleg meg is marad akkor új lakó is érkezett egy kép a csemetéről [emoji846]

45496ea4831009223d2b9c7f8ea7be5e.jpg
 

Attachments

  • d2ab7e1e8c8445dc56d78007ae7f8b03.jpg
    d2ab7e1e8c8445dc56d78007ae7f8b03.jpg
    119.8 KB · Megtekintések: 0
  • ad22f00a709488e37319a51b97d14825.jpg
    ad22f00a709488e37319a51b97d14825.jpg
    23.2 KB · Megtekintések: 0
Utoljára módosított:
A pH nálam is pont ilyen, pedig aktív talaj van benne- Amazonia.
Aztán megnéztem és a csapvizem a vízmű adatai alapján alapból pH:7,5.
Próbálkoztam "pH minus" folyadékkal, de nem ért semmit, inkább árt mint használ, a víz és szűrőanyagok pufferkapacitása egyből visszaállítja 7,5+ -ra.
Szerintem ebben is lehet növényezni, főleg a low tech vonalon. Ha meg lesz RO és nagynyomású CO2, akkor a probléma megoldva, beáll szépen enyhén savasra.
 
Back
Oldal tetejére