• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60P - Operation: lockdown

Sziasztok! [~4 hónapos update]

Megy a heti ~1.5ml foszfát, (most másodjára), még túl korai bármit megállapítani. Kíváncsiságból rámértem a hét második felében és már 0 volt a vízben, tehát a gyári EL ajánlás szerintem nettó 2 nap alatt elfogy a vízből.
Megpróbálok majd picit emelni rajta, 2ml- esetleg 1 dupla adag majd. Csak fokozatosan. Ugye hátsó növény sor, illetve elől bonsai-ok erősen meg lettek nyírva. Hát nem tudom, én továbbra sem leszek nyírás-fan, mindig tökre sajnálom, és szeretem a dzsungelt, a növények teljesen kifejlett pompáját. De hát nem lehet hagyni egyszerűen, tönkremegy. Előtér végül csak magára talál bruttó 4 hónap után. Nem tudom hogyan csináljátok a 2 hét alatt előtéri gyepet. Na mindegy, lassan de legalább célba érünk.

Rájöttem, hogy nem szeretem az akva jobb oldalán a skimmer körüli részt, semmilyen az az elnyomott blyxa, illetve a ranunculus is ilyen kusza sz@r, egyszerűen nem jó az a sarok... Talán valamikor újratervezem azt a részt valami tök mással. A skimmer ott marad, tehát nem lehet magas dolog, mert elfújja...Ha van ötletetek, jöhet mi nézne ki jól. Pár kép.

50423077668_34e59d5d4e_b.jpgDSC_0436 by Laurentinus, on Flickr
50423941957_29957dd4de_b.jpgDSC_0445 by Laurentinus, on Flickr
50423774651_5e6406b8b9_b.jpgDSC_0447 by Laurentinus, on Flickr
50423076378_4f463f18f9_b.jpgDSC_0466 by Laurentinus, on Flickr
50423940672_cc881a4cb6_b.jpgDSC_0472 by Laurentinus, on Flickr

Köszi, hogy benéztél.
 
A két hét alatt gyep szerintem 3-4-5-ször ennyi növény beültetésével lehetséges.
Az elnyomott blyxát én a jobb első sarokba tenném a ludwigia helyére. Fény es táp mellett az is tud ám akár vöröses barna árnyalatban is pompázni.
A skimmer előtti sarokba pedig mehetne a fán lévő microsorumhoz hasonló bokor.
A ranunculus nekem nem kedvencem, örülök, hogy az kikerül.🤭
És ha még beleugathatok🐶, akkor egy kis szakaszon tennék mohát a bal oldali csupasz ágra is. Nem sokat, csak egy kis pamacsot, hogy ne üssön el annyira a másik kettőtől.
Sőt, még azt is el tudnám képzelni, hogy a jobb oldali nagy fekete lávakőről lefuttatsz egy adag montecarlot.
Szuper, hogy végre a bucék is megmaradtak, a top kedvencem pedig ezeken a képeken az a pár szál kis verticillata fejecske. 🤗
 
Az elnyomott blyxát én a jobb első sarokba tenném a ludwigia helyére.

Jó gondolat!
A skimmer előtti sarokba pedig mehetne a fán lévő microsorumhoz hasonló bokor.

Tegyek be 1 kőre kötözött törpe micro-t a sarokba?
És ha még beleugathatok🐶, akkor egy kis szakaszon tennék mohát a bal oldali csupasz ágra is. Nem sokat, csak egy kis pamacsot, hogy ne üssön el annyira a másik kettőtől.

Ez tök jó ötlet, annyi a probléma, hogy a fa sajnos irtó közel van az üveghez, és konkrétan nem férek oda kötözni. Fissi-t, meg @Luigi13-ék szerint nem ajánlott ragasztani. (Plusz félnék, hogy összeragasztózom az üveget is a pacsmagolásban, olyan közel van az frontüveg (pár mm)

Sőt, még azt is el tudnám képzelni, hogy a jobb oldali nagy fekete lávakőről lefuttatsz egy adag montecarlot.

Ragasztva gondolod?
 
Akkor készíts egy képet a rövid oldalról is, mert nekem így nem tűnt fel, hogy a fa csak pár centire van az üvegtől.
A mohát rögzíteheted terra tapre, aztán azt rátkered az ágra. Na, jó ez tényleg túl macera lenne így, meggyőzzél.
A lávakő mögül engednéd rá fentről, aztán lefutna a blyxa bokor mögé, ami akkor ugye már ott lenne a sarokban.
Microt fára, kőre, bármire köthetsz, de nem tudom, mennyi hely van erre a skimmer és a lávakő között. Készítesz arról az oldalról is egy képet?
A többiek meg majd adnak még jobb ötleteket.
 
Hú, hát tényleg nem férfi kézhez való hely! A skimmernél is alig van hely.:eek:
A lávakő nem lesz ennyire kirívó, ha előtte lesz a blyxa bokor, szóval nem kell semmi más.
A micro meg épp beférne a kő és skim közé egy kis csokorral.
Hát, ehhez kötélidegzet kell majd, ha belevágsz.😚
 
Én annyit javasolnék, hogy az eheim skimmert cseréld le Ocean Free SurfClear Skimmer-re és akkor mehet bármilyen stem a jobb sarokba a blyxa helyett
 
Én annyit javasolnék, hogy az eheim skimmert cseréld le Ocean Free SurfClear Skimmer-re és akkor mehet bármilyen stem a jobb sarokba a blyxa helyett

Ezt most megnéztem, baromi guszta... Jól látom, hogy alul nem sugárban hanem 180 fokban tolja szét a leszívott vizet?
 
Ezt most megnéztem, baromi guszta... Jól látom, hogy alul nem sugárban hanem 180 fokban tolja szét a leszívott vizet?
Igen és ha jól emlékszem állítható valamennyire a szívóerő is. Kialakítása miatt szerintem ez jelenleg a legjobb skimmer. Nem csinál hurrikánt a vízben. Én általában csak a felső részét veszem ki tisztításkor, az alja mindig bent marad. Relatíve nem is drága. Csak ajánlani tudom.
 
Na, mi lett a nagy átalakítás/átrendezés eredménye? Vagy nem is történt semmi? A blyxa kikerült, de mi lett még más? Hogy néz ki most?
Friss, képes beszámolót kérünk!!!🙏🙏🙏
 
Sziasztok!

Ne hari, kimerítő hetem volt, szó szerint eldőltem mint egy zsák miután hazaértem, most ébredtem. :coffee::sleep:
Na szóval, nagy változás nem történt, a blyxás-ranus összenőtt dzsumbit megszüntettem, ranunculust mindössze néhány tőre redukáltam, ott a két szikla közötti szurdokban szeretem azért a látványát. (csak nem más növényekbe belenőve...)
A sarokba Pogostemon erectus került, nagyon megkedveltem az élénk- szinte neon zöld színt amivel dolgozik. Ezt igyekszem majd egy megfelelő méretre benyírni és ott is tartani. Próbáltam elől fleszedni egy kisebb követ a ludwigiák mellett hogy oda kerüljön egy kis blyxa csokor, de fizikailag nem tudtam feltépni, jött volna vele a gyep, minden, annyiban hagytam a dolgot.

A wallichi nem az igazi sajnos, korcsosulnak a hajtáscsúcsok, erről teszek fel majd közeli képeket. nagyon sajnálnám ha ennyi lenne ez a bokor, az akvárium éke volt. Nem tudom mit tehetnék érte, nyírtam már picit, nyírtam drasztikusabban is, elvileg megkap mindent amire szüksége van mint eddig.

A foszfát adagolás 3 hete után azt talán kijelenthetem, hogy a pont algásodás szépen eltűnt. Sőt, a fissidens szebb színeket kezdett el nevelni, egészségesebb zöld. Cserébe előjött az ecset itt-ott kis foltokban. Ennek köze lehet a talaj megbolygatásához, a CO2 nem igazán fluktuál szerintem.

A gyep szépen összenőtt, kezdek elégedett lenni az előtér állapotával. Összefoglalásképpen van 1-2 apróbb hiba illetve probléma, de alapvetően egész problémamentes még mindig a medence. Nem annyira mint 2-3 hónapos koráig ugyan.
Pár friss kép (telefonos):

50494193788_e128ee2f2f_b.jpg2C356789-7240-44AF-8757-C2092F975A48 by Laurentinus, on Flickr
50494193663_98fc39ca79_b.jpgE5CDAC7A-7F85-4828-96C7-AEF8884D5F40 by Laurentinus, on Flickr
50494193388_3abb3ce740_b.jpg85E9B32D-E813-40CD-9503-9E7D2FE57FF1 by Laurentinus, on Flickr
50494897076_faabfa2468_b.jpg67EE1B22-4FC9-4B15-A585-1E6FE7D31B65 by Laurentinus, on Flickr
50495052527_896cf202d9_b.jpgD361C07F-B680-4024-9970-54DF7F60F475 by Laurentinus, on Flickr

Köszi, hogy benéztél!
 
Jó pihenést a hétvégére, köszönöm a képes beszámolót.❤
Nálam a micro bokor és a verticillata csokor a No.1!👍
 
Tavasszal voltam az Etnán, kb 2 ilyesmi kődarabot kölcsön vettem a Grande Mamma-tól. Persze a reptéren a hátizsákot megröntgenezték és azonnal elvették. Így Seiryu követ kellett vennem. Az aksid meg No1. 😀
 
Back
Oldal tetejére