• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60P - Operation: lockdown

Tavasszal voltam az Etnán, kb 2 ilyesmi kődarabot kölcsön vettem a Grande Mamma-tól. Persze a reptéren a hátizsákot megröntgenezték és azonnal elvették. Így Seiryu követ kellett vennem. Az aksid meg No1. 😀

Koszonom! Wow az különleges HS lett volna olyan exkluzív kövekkel, kár érte.
 
Sziasztok! [~ 5 hónapos update]

Az akvárium csendben üzemel, különösebb probléma nélkül. Gyönyörű szép dzsungel lett, pont nézegettem Day 0 fotókat, nem egy verseny akva, de nagyon szeretem illetve elégedett vagyok vele.
Pont alga újra megjelent pl lilly-n, meg verti leveleken, pedig hetente adagolom a gyári ajánlott foszfátot. Megmondom őszintén nem mértem utána, hogy elég-e... :rolleyes:
Sajnos megint erősebben neki kellett mennem a sarkoknak, illetve a hátsó sornak, arról nem készítettem fotót, mert én szerintem nem annyira szép, kaptok helyette karbi előtt fotókat. BTW zseni az ADA DOOA ollója, lecseréltem sok év után a pici 10en pár centis GW ollót. Így már teljes az ADA karbi szett. Nem is nagyon tudok több mindent hirtelen hozzáfűzni, íme 1-2 friss (mobilos) fotó:

50556277411_2ba5f8ca6d_b.jpg8C1ECD4F-95CD-4FCA-952C-E4233AFEAF3A by Laurentinus, on Flickr
50555545328_90bdca5cbf_b.jpg9C12C846-39E2-4973-BA08-971763DCCDC7 by Laurentinus, on Flickr

Köszi, hogy benéztél.
 
Nem tudom, hogy érzed, de szerintem klasszisokkal jobb lett az átalakítás után. Megérte kicsit átrendezni. Brutál jól mutat, jól esik gyönyörködni benne.
Külön szuper, hogy végül a bucék is ilyen szépen megmaradtak.👍🏻
 
Valami van a színekkel, egyszerűen totál szét esnek a képek feltöltés után, ilyen rikító, szét szaturált borzalom.?.
 
Fissidensek mióta barnulnak? Adhatnál nekik egy csepp foszfátot
Kapják, írtam is hogy hetek óta adagolom a gyári ajánlás szerint. Érdekesség: A microsorumok árnyékában lévő fissi bokor hibátlan zöld, ami kint van az erős fényen annak enyhén barnulnak-elszíneződnek a hajtás végei.
 
Utoljára módosított:
Kapják, írtam is hogy hetek óta adagolom a gyári ajánlás szerint. Érdekesség: A microsorumok árnyékában lévő fissi bokor hibátlan zöld, ami kint van az erős fényen annak enyhén barnulnak-elszíneződnek a hajtás végei.
Mert magasabb a fény miatt a tápanyagigénye. A relative lassan növő, árnyék-kedvelő növényeknél sokszor előfordul a tápanyaghiány magas fényintenzitásnál.
 
Mert magasabb a fény miatt a tápanyagigénye. A relative lassan növő, árnyék-kedvelő növényeknél sokszor előfordul a tápanyaghiány magas fényintenzitásnál.
Jó gondolat, kösz az infót. Mit tegyek? Menjen több foszfát? Láthatóan javult a heti foszfát mennyiségtől amúgy 1 hónappal ezelőtthöz képest amikor semennyit nem adagoltam pluszban, de még mindig nem tökéletes. Na mindjárt rámérek, tegnap öntöttem bele este, mi maradt a heti gyári foszfát mennyiségből. Meg akkor mérek már 1 nitrátot is.
 
GH = 6
KH = 1
NO3/PO4 mérhetetlen a tegnapi vízcsere után, de ez ADA mellett normális. Microsorumokon és a fissin látszik, hogy soványka a vízoszlop, mert minden "gyökeres" növény gyönyörű állapotú.
Vajon van értelme mindenből 60L helyett 80L-re túltápozni? Vagy ne bántsam.
 
GH = 6
KH = 1
NO3/PO4 mérhetetlen a tegnapi vízcsere után, de ez ADA mellett normális. Microsorumokon és a fissin látszik, hogy soványka a vízoszlop, mert minden "gyökeres" növény gyönyörű állapotú.
Vajon van értelme mindenből 60L helyett 80L-re túltápozni? Vagy ne bántsam.
Nálam semmi extra, vagy pozitív változást nem hozott az emelt adagolás. Viszont másik táppal 2hét után brutál fejlődnek és gyönyörű zöld szìnűek anövények.
 
Nálam semmi extra, vagy pozitív változást nem hozott az emelt adagolás. Viszont másik táppal 2hét után brutál fejlődnek és gyönyörű zöld szìnűek anövények.
Te mit használsz? Én a nanoban nagyon elégedett vagyok a Profito-val, de nyilván egy high-tech akvához kevés. Tropica tápjai jók még. Pl a Tropica spec.
 
Te mit használsz? Én a nanoban nagyon elégedett vagyok a Profito-val, de nyilván egy high-tech akvához kevés. Tropica tápjai jók még. Pl a Tropica spec.
Az új akvában full ada tápozás ment, de mint olvashattad és láthattad nem voltam elégedett az eredménnyel. Biztos jó, de én nem tudtam többet kihozni belőle. Jelenleg dexkill mic mac megy.
 
Az új akvában full ada tápozás ment, de mint olvashattad és láthattad nem voltam elégedett az eredménnyel. Biztos jó, de én nem tudtam többet kihozni belőle. Jelenleg dexkill mic mac megy.

Nem ismerem, utána nézek. Ty.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Hát érződik, hogy öregszik az akva. A kicsattanó egészség már a múlté, a sűrű dzsungel szépnek szép, de távol van a top formától. Egyre haloványabbnak érzem a színeket, a növekedés is jelentősen lassabb. A vasárnapi karbi során kivagdostam vagy 30-40 microsorum levelet amik el voltak barnulva, szegény bokor elég sz@rul fest, a bucékkal együtt. Ledugdostam a stem csokrok alá tropica táp kapszulákat, növeltem a tápozást 25%-al, valamintúgy döntöttem miért ne-hátha alapon segítségül hívom ezt is:

50594208362_6095aea55f_b.jpgC5A253C9-6EE4-4FAC-B605-0E7F68A1D20F by Laurentinus, on Flickr

Félreértés ne essék, nincs katasztrófa, csak szeretem ha tökéletes állapotú minden. Ennek az akvának azért jól áll a távolság. Az epifiták közelről vizslatva nem túl szívderítő látvány. Ha a GA-ban üzemelnek a nagy akvák ADA rendszeren gyönyörű szépen, akkor valahogy nekem is össze kellene hoznom.

50594112961_cc6546d10a_b.jpg08392EE3-41ED-4197-8B15-282FBE8E5EE6 by Laurentinus, on Flickr

50594242702_04245c31a1_b.jpgBA360FD1-B3EC-4CE7-BA43-36F614FE09B0 by Laurentinus, on Flickr

Köszi, hogy benéztél.

PS.: Baromi jó a GA-s maszk. Szakállasként keserves nekem ez a maszk hordás, de ez áll a legközelebb a kényelmeshez eddig. 🙏 😷
PS2.: BBQ illatú az ECA, legszívesebben bele ittam volna. 💀
 
Sziasztok!

Hát az ECA segített egy picit, de ezt inkább a teltebb vörösökön és a wallichin láttam. A microsorum nagyon rossz állapotban van, a buce mintha kicsit jobb lenne. Játszottam most a túltolt táppal, ECA-val, megemelt gázzal. Valahogy nem annyira jó szerintem a CO2 eloszlás, olyan mintha 1-2 hét alatt a belőtt BPM leesne, a DC folyadék szép világos zöldből visszaszelídül mindig kékeszölddé. Ezt alátámasztja, hogy bedurrant az ecset a jobb oldali nagy Fujin. Lehet lassan simizni mint egy gyerekfejet.
Csatolok egy november közepi fotót, csini volt, de túlnőtt, bealgásodott wallichi a tövénél, szét borulva a hátsó sor, erősen felkopaszodott Ludwigia, felső 1/3ad persze gyönyörű. Nyilván ilyen sűrű ültetésnél nem fogom elérni, hogy az aljáig szép legyen.

Kedden szét barmoltam a hátsó sort, és levittem 60%ra a fényt. ECA-t adagolgatom tovább, heti 2x nyomom bele a Foszfátot. Meglátjuk mit mutat.

Ilyen volt:

50649422123_2f3e311dc2_b.jpg08DB8476-747F-4E40-B379-9FE4F4F973E1 by Laurentinus, on Flickr

Ezt tettem vele;

50650172431_fc51bc2f91_b.jpgA0DA2E31-ECD2-4C75-8AB7-0810BA20A4DE by Laurentinus, on Flickr
50650259437_e61ce1f73b_b.jpgF5E45C62-DF5D-46BD-94CA-3A545B346335 by Laurentinus, on Flickr
50649421728_f0f93cae8d_b.jpgFD13F88A-8A7B-4D7A-9DC3-A2F39BDCBF8D by Laurentinus, on Flickr

Még erősen vacilálok, hogy akkor mi legyen ha kiürülnek az ADA tápok, próbáljak rá másra, vagy csűrjem-csavargassam még, hátha... Lassan elérjük a fél éves kort (bizony), amikor nekem majdnem mindig pozitív irányba szokott billenni az akváriumok stabilitása/állapota.

Köszi, hogy benéztél.
 
Back
Oldal tetejére