• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60P - Operation: lockdown

Sziasztok! [~2.5 hónapos update]

Az akvárium lényegében algamentes továbbra is. A hátsó növénysort hetente nyírom, brutális lépést tartani vele, illetve majd rakok fel külön fotót a Ludwigia valós színéről, elég komoly, vérvörös.
A mini fissi-vel van valami a nagy ág közepén egyszerűen elbarnult és pusztul... Olyan mintha lecarboztam volna, de nem tettem ilyet. Nem tudom mi az oka. A crenata 'gyepem' elég szánalmas, nem értem miért nem nőtt rég össze. Az érdekesség az, hogy ha "elsöpröm" a talajszemcséket ott van a föld alatt fél centivel a növényszőnyeg (????) Nem bújik ki valamiért. A verticillata-m is iszonyú gyengén muzsikál, nem tudom az okát.
Vasárnap az akva életében először megbontottam a szűrőt, főleg perlont cserélni, meg átmosni az előszűrőt, de végülis az egészet átöblítettem gyorsan. Illetve megint visszanyírtam mindent hátul.

50264291852_5746beec5b_b.jpgDSC_0347 by Laurentinus, on Flickr
50264289512_2d708e4061_b.jpgDSC_0383 by Laurentinus, on Flickr
50264290417_f1bf4091a7_b.jpgDSC_0376 by Laurentinus, on Flickr
50264109726_e0aeb385dd_b.jpgDSC_0362 by Laurentinus, on Flickr

Itt a barnulás (?)

50263451608_19dd6ae52a_b.jpgDSC_0354 by Laurentinus, on Flickr

@Gyukker kis pici Windelov-ja elkezdett bedurranni, ott trónol a többi felett a csúcson.

50263450913_289d98f10a_b.jpgDSC_0363 by Laurentinus, on Flickr

Köszi, hogy benéztél!
 
Sziasztok! [~2.5 hónapos update]

Az akvárium lényegében algamentes továbbra is. A hátsó növénysort hetente nyírom, brutális lépést tartani vele, illetve majd rakok fel külön fotót a Ludwigia valós színéről, elég komoly, vérvörös.
A mini fissi-vel van valami a nagy ág közepén egyszerűen elbarnult és pusztul... Olyan mintha lecarboztam volna, de nem tettem ilyet. Nem tudom mi az oka. A crenata 'gyepem' elég szánalmas, nem értem miért nem nőtt rég össze. Az érdekesség az, hogy ha "elsöpröm" a talajszemcséket ott van a föld alatt fél centivel a növényszőnyeg (????) Nem bújik ki valamiért. A verticillata-m is iszonyú gyengén muzsikál, nem tudom az okát.
Vasárnap az akva életében először megbontottam a szűrőt, főleg perlont cserélni, meg átmosni az előszűrőt, de végülis az egészet átöblítettem gyorsan. Illetve megint visszanyírtam mindent hátul.

View attachment 95128DSC_0347 by Laurentinus, on Flickr
View attachment 95129DSC_0383 by Laurentinus, on Flickr
View attachment 95130DSC_0376 by Laurentinus, on Flickr
View attachment 95131DSC_0362 by Laurentinus, on Flickr

Itt a barnulás (?)

View attachment 95132DSC_0354 by Laurentinus, on Flickr

@Gyukker kis pici Windelov-ja elkezdett bedurranni, ott trónol a többi felett a csúcson.

View attachment 95133DSC_0363 by Laurentinus, on Flickr

Köszi, hogy benéztél!
Örülök, hogy beindult a microsorum,csak arra figyelj vele, elég gyorsan el tud szaporodni. A többi növényed is szépen fejlődik, nagyon jók a szìnek.
 
Sziasztok! [~3 hónapos update]

Az akvárium problémamentes még mindig. A hátsó nagy növényfal túlnőtt, az előtte levő lily képtelen volt az inline diffi által beoldott CO2-t körbe küldeni az akváriumban, így úgy döntöttem átszervezek. Már 180BPM-nél is kékes volt csak a túloldalt lévő DC, illetve egyszerűen megtorpant elől a gyep. Átkerült a bal front sarokba a ki-befolyó. Ezzel jelentőset javult az áramlás és a gázeloszlás, ugyanakkor a batár skimmer-egység eléggé bántja a szemem, kitakarja a gyönyörű Ludwigia csokrot, és árnyékolja a bonsaiokat és parvákat alatta. Láthatóan újra óvatosan elkezdett fejlődni elől a crenata, végre valahára talán beszövi a teret hamarosan. Sőt, a hossztú ideje stagnáló verticillata-k is elkezdek új fejeket hozni.

Úgy döntöttem megy a box utcába az üveg skimmer, és normál befolyó kerül a helyére, és a túloldali üres sarokba pedig @star67 Csilla jóvoltából egy sima Eheim skimmer kerül nemsokára. Nem akartam egyáltalán technikát az akváriumba, de ez van, fotókhoz majd kiveszem Nektek ;)

A ludwikat csak úgy játékból engedtem, had nőjenek ki az akváriumból, egész szép kis emers erdő nevelkedik lassacskán a sarokban. A wallichi eredeti színeit képtelen vagyok visszaadni, mert se a jó minőségű fotózáshoz se a PS-hez nem értek, de gyakorlatilag lexikon példa ez a bokor, tényleg elképesztő :cool:

Apropó, készülgetnek egy másik akvárium tervei a színfalak mögött...! Stay tuned

50311772102_908982cca6_b.jpgDSC_0435.2 by Laurentinus, on Flickr
50311772217_bba524d35d_b.jpgDSC_0422,2 by Laurentinus, on Flickr
50311599021_5cbef9c9b3_b.jpgDSC_0410 by Laurentinus, on Flickr

Köszi, hogy benéztél!
 
Utoljára módosított:
Tényleg, a mohabarnulás elmúlt vagy megoldódott?

Úgy tűnik lassan lenövi, nem tudom mi okozhatta, gyanítom, hogy 1x nem figyeltem és a reggeli carbot ráfröcsköltem fecskendővel. Ezt az egyet tudom elképzelni.


Mindent a maga idejében :sneaky: Annyit elárulok, hogy a mostani nano kiürül és egy DOOA Terra Base "vitrin"-je lesz a meglévő lámpával, az új a helyére meg valami picit nagyobb high-tech, új Chihiros lámpás dolog lesz. :cool:
 
Az inline atomizerről mi a vélemény? Eddig diffúzort használtam/használok de a bubik már zavarnak :) Az atomizerek jobban teljesítenek?
 
Az inline atomizerről mi a vélemény? Eddig diffúzort használtam/használok de a bubik már zavarnak :) Az atomizerek jobban teljesítenek?

~10 év után először használok ilyet, eddig nekem teszi a dolgát. Bubik vannak, a lily fújja be őket, de szerintem sokkal kevésbé zavaró így az egész, mint egy komplett diffi ami eregeti be a bubi felhőt. Őrült teljesítményre ne számíts tőle, szerintem max 10-15%al jobb a beoldás mint mezei diffivel X számú BPM-el. Előnye továbbá, hogy nincs plusz tech az akvában ami rontja a látványt, valamint kevesebbet kell pucolni, nincs algásodás ugye.

Szét szerelni nem egy nagy élmény, érdemes plusz 1 membránt venni bele, így kikapod a koszosat, bedobod a tisztát, 5p és pöröghet tovább a rendszer. (Látod amikor gyengül a beoldás hatékonysága a biofilmtől a membránon). Alapvetően nekem tetszik, féltem tőle eleinte, de ezek után nem nagyon lépnék vissza diffizésre. :)
 
~10 év után először használok ilyet, eddig nekem teszi a dolgát. Bubik vannak, a lily fújja be őket, de szerintem sokkal kevésbé zavaró így az egész, mint egy komplett diffi ami eregeti be a bubi felhőt. Őrült teljesítményre ne számíts tőle, szerintem max 10-15%al jobb a beoldás mint mezei diffivel X számú BPM-el. Előnye továbbá, hogy nincs plusz tech az akvában ami rontja a látványt, valamint kevesebbet kell pucolni, nincs algásodás ugye.

Szét szerelni nem egy nagy élmény, érdemes plusz 1 membránt venni bele, így kikapod a koszosat, bedobod a tisztát, 5p és pöröghet tovább a rendszer. (Látod amikor gyengül a beoldás hatékonysága a biofilmtől a membránon). Alapvetően nekem tetszik, féltem tőle eleinte, de ezek után nem nagyon lépnék vissza diffizésre. :)
Meggyőzően hangzik :) Lehet kipróbálom én is
 
Sziasztok!

Csak az 1-2 apró változás margójára egy gyors poszt, gagyi telefonos fotókkal. Az üveg skimmer átkerülése ugye komoly árnyékot okozott, illetve nagyon batár ronda volt a bal első sarokban, így @star67 Csilla ismét kisegített egy üveg kiömlővel. Még egyszer nagyon köszönöm. Szintén tőle származó eheim skimmert is benyomorítottam a blyxa csokor fölé. Kis terelőt is raktam rá, hogy ne fújja a növényeket. Btw a ranunculus ott van mindenhol, legutóbb az akva túlfelén lévő Rotala greenből tépkedtem ki... A blyxat lassan teljesen tönkre teszi. Lehet hogy ezt a jobb sarkot majd revideálni kell....

50334658621_156f9e5e9b_b.jpgIMG_2858 by Laurentinus, on Flickr
50334819927_92c959ed49_b.jpgIMG_2853 by Laurentinus, on Flickr
50333971673_ea51c68e94_b.jpgIMG_2848 by Laurentinus, on Flickr

Köszi, hogy benéztél!
 
U.i.: Valamiért nagyon rossz az első kép, tiszta szemcse az egész, szét szaturált színekkel...Kiveri az ember szemét. Tekintsetek el tőle. :(
 
Sziasztok! [~3.5 hónapos update]

Az akvárium szép dzsungeles, nőtt hónapok után pár verticillata kalapom is ott elől. Ranunculus kezelhetetlen, soha többet akváriumba elkerítetlenül vagy valami, mindenhonnan tépkedem ki/szedegetem föl az akvárium teljes területén.
A rossz hír sajnos, hogy a csodálatosan gyönyörű wallichim elkezdte produkálni amitől féltünk @csokemarcell-al, behisztizik a sok nyírástól és az alsóbb rétegek elkezdenek bealgásodni igen erősen. A felületén látszólag minden rendben, de széthúztam a bokrot, és állt benne a szőr alga. A szívem vérzett, de kapott egy elég komoly visszanyírást kb ilyen 4-5cm magasra hagytam csak meg, cserébe itt már teljesen tiszta, megújulhat. (remélem)
Kérdés: Szerintetek lehet értelme az ADA Green gain-nek, hogy csökkentsem a wallichi (és egyéb növények) stresszét a nyírásból adódóan? (ezáltal talán elkerülve ezt a jelenséget)

Lassan összenő, alakulgat az előtér is. Elkezdtem szaporítani a jobb első sarokban a Ludwigiát, olyan gyönyörű, legyen belőle színfolt elől is. Alapvetően minden nagyon szép és problémamentes, soha jobbat nem kívánhatnék.
Szintén szomorú, de a meglepetés akvárium projekt csúszik egy nagyot, sajnos történt egy nagyon komoly szervíz az autómon, súlyos pénzek mentek el, így most ezt a projektet parkolópályára kell állítanom.
Pár telefonos kép, elnézést, nem sok időt töltöttem itthon a hétvégén, erre volt csak időm így este.

Nyírás előtti állapot:


50364707126_fdd94cb5bd_b.jpgIMG_3025 by Laurentinus, on Flickr
50364011148_1cf3723d22_b.jpgIMG_3023 by Laurentinus, on Flickr


Rombolás utáni:

50364870437_2829e14d04_b.jpgIMG_3029 by Laurentinus, on Flickr
50364706871_9ba61ca9af_b.jpgIMG_3030 by Laurentinus, on Flickr

Köszi, hogy benéztél!
 
Back
Oldal tetejére