• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

54 literes akvárium történelme

Szia!

Installációs szettre szerintem semmi szükség, a zöld csöveket lecseréled átlátszóra, aztán idővel a ki és befolyót üvegre.
Én a skimmer helyett inkább egy lilyt választanék a rá szánt pénzből. Ez a nagy zöld valami nem biztos hogy jól mutat majd egy növényesbe(és drága is).:devil:
Szűrővédő akkor kell igazából ha lesznek bébi garnélák, addig a legbambább halakat se kéne beszippantania az eheimos kosárnak.:D
Szűrőanyagok közül ha jól tudom, akkor a matrixnak nincs zsákja és elvileg nem is kell mert elég nagy a szemcseméret, de szűrőtakarításnál megkönnyíti a dolgodat az tuti.
A 250milis purigennek sincs, ám a 100milisnek van, ami a te esetedbe elég is lenne, bár kényelmesebb ha a 250 milit két részre szeded és nem kell várni az újraaktiválással, csak a másik adagot beleteszed.:)

Az akváriumot szerintem ne próbálgasd egy állványra kihúzni meg ilyenek, mert csúnya vége lesz. A víz lögybölődik össze vissza, ha esetleg az aljzatod nem egyenes, hanem lesz benne egy kis domb, az is megindulhat, meg piszok nagy meló.
Egy 20 literes akváriumnál esetleg, de egy 60asnál már nem a legjobb. Nagyon sok a hibalehetőség.

Üdv,
Simi
 
Szia!

Installációs szettre szerintem semmi szükség, a zöld csöveket lecseréled átlátszóra, aztán idővel a ki és befolyót üvegre.
Én a skimmer helyett inkább egy lilyt választanék a rá szánt pénzből. Ez a nagy zöld valami nem biztos hogy jól mutat majd egy növényesbe(és drága is).:devil:
Szűrővédő akkor kell igazából ha lesznek bébi garnélák, addig a legbambább halakat se kéne beszippantania az eheimos kosárnak.:D
Szűrőanyagok közül ha jól tudom, akkor a matrixnak nincs zsákja és elvileg nem is kell mert elég nagy a szemcseméret, de szűrőtakarításnál megkönnyíti a dolgodat az tuti.
A 250milis purigennek sincs, ám a 100milisnek van, ami a te esetedbe elég is lenne, bár kényelmesebb ha a 250 milit két részre szeded és nem kell várni az újraaktiválással, csak a másik adagot beleteszed.:)

Az akváriumot szerintem ne próbálgasd egy állványra kihúzni meg ilyenek, mert csúnya vége lesz. A víz lögybölődik össze vissza, ha esetleg az aljzatod nem egyenes, hanem lesz benne egy kis domb, az is megindulhat, meg piszok nagy meló.
Egy 20 literes akváriumnál esetleg, de egy 60asnál már nem a legjobb. Nagyon sok a hibalehetőség.

Üdv,
Simi

Amúgy mit számít az, hogy műanyag vagy üveg a befolyó, esetleg csak esztétika? Szívem szerint nem bagyon cserélgetném a gyári csöveket, csak nem lesz az olyan ronda...főleg ilyen áron. Vagy mégis?!
Olyan JBL Lily-t merre találok? GA-n nem láttam sajnos.

Ma beszereztem egy doboz Sera Siporax Mini-t. :D
 
Az üveg esztétika, a lily kifolyó pedig egyenletesen eloszlatja az áramlást az akiban.
A JBL lily nem tudom honnan jött :joyful: , de GA oldalán van greenworksos elfogadható áron, aztán már csak a pénztárca szab határt. :)
Ronda, nem olyan ronda hmm.. Amikor én megszereztem az első külső szűrőmet, nekem már az is nagy váltás volt hogy nincs az akváriumba egy nagy fekete belső szűrő. Aztán mostanába egyre jobban szúrja a szemem az a két zöld cső is.
Majd ha elkezded az egészet, szépen rájössz a dolgokra, legjobban úgyis a saját hibáidból fogsz tanulni. Vágj bele és majd meglátod, hogy zavar -e vagy sem.
 
Szia. Irigylem a bátorságodat hogy egy ilyen nehezen karbantartható projektbe bele mersz vágni. A kész akvárium súlyán gondolkodtál már? Csak mert nekem is ilyen méretű akim van de én nem tudom huzgálni sehova olyan nehéz. Szerintem próbáld ki, töltsd fel vízzel és meglátod tudod-e mozgatni.
 
Az üveg esztétika, a lily kifolyó pedig egyenletesen eloszlatja az áramlást az akiban.
A JBL lily nem tudom honnan jött :joyful: , de GA oldalán van greenworksos elfogadható áron, aztán már csak a pénztárca szab határt. :)
Ronda, nem olyan ronda hmm.. Amikor én megszereztem az első külső szűrőmet, nekem már az is nagy váltás volt hogy nincs az akváriumba egy nagy fekete belső szűrő. Aztán mostanába egyre jobban szúrja a szemem az a két zöld cső is.
Majd ha elkezded az egészet, szépen rájössz a dolgokra, legjobban úgyis a saját hibáidból fogsz tanulni. Vágj bele és majd meglátod, hogy zavar -e vagy sem.

Akkor rosszul olvastam. :whistle:
Az üveg szűrőcső (vagy mi is) az majd későbbi projekt lesz. A kifolyó csövet se rendelem meg az alkalommal, majd egy kicsit később, mert úgy már sok lesz a tárcámnak. Egyébként is a talajt + a dekoráció külön rendelem, de ez még egyenlőre odébb lesz.
A rendelés meg csúszott egy hetet, azaz ezen a héten (mármint a most következőn) szeretném még a kezembe tudni.
A. Kavicsos:

Mondhatni unalmas hetem volt, mert azon kívül hogy alaposan áttakarítottam az akváriumot még egyszer azon kívül nem történt semmi érdemleges. Ha lesz időm és kedvem hozzá rakok fel képeket róla, mert eddig nem sokat láttatok belőle.

Jut eszembe: ugye" üvegsínen csúszkáló" tetőm van és nekem nem tetszik, ahogy csúszik az üveg az üvegen. Hiába törlöm le nagyon alaposan egy idő után (gondolom) mikroszemcsék kerülnek a sínre és számomra kellemetlen hangja van, hogyha mozgatom. /remélem érthető/
Arra gondoltam, hogy fekete szigetelő szalaggal csinálok neki egy vékony kis "sínt", hogy ne az üvegen fusson a tető. Nem tudom mennyire jó elképzelés. Kíváncsi leszek, hogy mennyire fog csúszni rajta.
Ha nem válna be akkor a szigszalag csíkot teflonra (hyperglide) cserélném, pl. az egerek a talpán van ilyen anyag.
Esetleg erre jobb ötlet?

csrobert1981:

Inkább meg se próbálom. Az ötletet már elvettem. :)

Üdv: Divi
 
Szia Divi!

Az aljzat berakása közben szokott egy kis szemcse kerülni az oldal merevítőkre, azon súrlódik az üveg tologatás közben, ha sikerül teljesen letakarítani akkor hangtalanul kell csússzon (vagy ha megszorul az üveglap egy kicsi darab lepattan belőle és a saját anyagát darálja szépen lassan hangot képezve, megszüntetése szintén alapos takarítással)!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére