• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

54 literes akvárium történelme

Divi91

Nézelődő
Sziasztok!

Már régóta szerettem volna ezt az álmomat beteljesíteni és úgy látszik, hogy lassan, de biztosan, sikerülni fog. Bízom benne, hogy jól is fog sikerül nem pedig egy átlagos akváriumot fogok kapni és ehhez pedig szeretném tanácsotokat meghallgatni.
Szóval, hosszú gondolkodás után és a hely szűke miatt egy 54 literes akváriumban kezdtem elgondolkozni, aminek el kellett férnie a számára kialakított polcon a nemrég épült bútoromon.

294601_p11050967_2_www.kepfeltoltes.hu_.png


Szóval mint látható a méretek adottak voltak, ebből kellett gazdálkodnom. Okosan.
A szabvány 60x30x30cm-et közel tökéletesnek találtam.

Ezek után 2012.12.06-án besétáltam abba a boltba, ahol a legjobb árat kaptam az akváriumra és nagy meglepődésemre kedvenc boltom volt. Direkt 6mm-es üvegből kértem (5mm-es üvegből csinálják az ilyeneket, de a +8Ft/liter felár bőven megérte számomra). Fekete ragasztással, hogy azért még a ragasztási hibák is elviselhetőek legyenek. A tetőt se hagytam ki: üvegtetővel, amit üvegsínen tudok előre-hátra tologatni.

2 hét várakozás után kész lett (2012.12.20.). Az eladó azt mondta, hogy egy kecskeméti cégnél csináltatja az akváriumokat egy jó ideje. Elvileg már 10 éve ezzel foglalkoznak ezzel, gond még egyikkel sem volt, se a ragasztás minősége, sem pedig az üveg minősége terén. Megbíztam benne.

5.400Ft-ot csengettem ki érte.

Minőség: ★★★★
Érték: ★★★★
Ár: ★★★★★

A ragasztások lehettek volna szebbek is, de annyira azért nem rossz.

Azonban az akváriumot nem hoztam el (ezért nincsenek is róla képeim), mert készült bele egy 3D háttér is.
Most pénteken voltam érte (2013.01.04.). Kérésemre 3-4cm vastag lett (,hogy ne vegyen el túlságosan sokat az amúgy se nagy térfogatból). Sötétebb szürke sziklafalat ábrázol itt-ott vörös részekkel megbolondítva. Szerintem inkább fele-fele arányban vannak ezek a színek, de szerintem jól néz ki. Valami kemény anyagból csinálta a srác, mert elvileg nem fog porzani, ha esetleg az algát kell majd levakarnom róla. Ja és hogy el ne felejtsem: foszforeszkálós.

Kicsivel több, mint az akvárium árát kellett leraknom érte az asztalra: 5.500Ft-ot.

Minőség: ★★★★★
Érték: ★★★★
Ár: ★★★★

Elég jó lett, mondjuk 5eFt-ért már illett volna kitakarítania az akváriumot. Nekem ez 2 órás melót jelentett, de még most se teljesen szép. Az árát kicsit sokkalom.

P1060070_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Valami ilyesmi.

Együtt tehát:

P1060061_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


P1060071_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


P1060069_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Késő esti képek, majd rakok fel róla jobbakat is. :)

Ezek készülése alatt nem tétováztam: megrendeltem 2012.12.13-án a belső szűrőt és a fűtőt is.

Fűtő: Eheim Jäger 75W (3 év gari)
Belső szűrő: JBL CristalProfi i80 (4 év gari)

Egy kis késéssel, de megérkezett (2012.12.21.).

15.000Ft - cakkum-pakk

Fűtő:
A nagyobb teljesítményűt válaszottam, mert többen is mondták, hogy az 50W is megtenné, de azért hozzátették, hogy nem lesz semmi baj, ha 75W-osat veszek. Végül az utóbbi mellett döntöttem, mert legalább van benne egy kis "erőtartalék". :)
A legjobbak közé tartozik. Automata, termosztátos fűtő. Pontosan be lehet állítani a kívánt hőmérsékletet (18-34 fokig). Hatásfoka nagyobb a konkurenciáénál.

Minőség: ??? (látszatra: ★★★★★)
Érték: ??? (látszatra: ★★★★★)
Ár: ★★★★

Igényes, látszik rajta, hogy nem egy olcsó kínai darabról van szó külsőre. A többiről később nyilatkozok.

Belső szűrő:
A szűrő elvileg szintén a legjobbak között van a belső szűrők közt. Többet tud, mint egy átlagos belső szűrő. A legjobb benne, hogy cserélhetőek benne a szűrőanyagok. Az egyik szivacsot Sera Siporax Mini-re szeretném lecserélni.

Minőség: ??? (látszatra: ★★★★★)
Érték: ??? (látszatra: ★★★★★)
Ár: ★★★★

Ezen is látszik a percíz kidolgozottság. Erős, stabil műanyagból van, ráadásul ötletes újításokat is kapott.

Képekkel később szolgálok.

2012.12.28-án megrendeltem a világítást az egyik fórumtársamtól (nem ittenitől). Pontosan ezt fogom kapni. Odyssea T5 QUAD lámpa 60/80 2x24W
Sajnos ez csak február környékén fogom megkapni, ugyanis ekkor érkezik az importőrhöz áru.
15.115Ft lesz össz-vissz.

Egyenlőre csak ennyi történt, s mindez már 41.015Ft-omba került eddig.

Tervbe véve:

Ezután a hét után veszek egy külső szűrőt is egy Eheim Professional 3 2071 személyében, de lehetséges, hogy az olcsóbb Atman-ra ruházok be. A JBL sem kizárt márka, ám szívem az Eheim felé húz.

Szűrőanyagokat cserélném:
- pótanyagok :)
- + 2 liter Substrat Pro
- + 250ml Seachem Purigem

Ez lesz a leghúzósabb cucc az akváriumban: 53.205Ft(!) :eek:

Mi a vélemény? Meghallgatok mindent!

Köszönöm előre is!

Üdv: Divihttp://www.greenaqua.hu/seachem-purigen-kemiai-szuroanyag-250ml.html#.UOoF1NchOSo
 
Szia Divi!

Remélem edzett idegrendszerrel bírsz!

Milyen vastag a lámpa?
Ha befér a polc és az akvárium közé milyen meleget csinál ebben a zárt térben (inkább hűtésen kéne gondolkoznod, nem fűtésen!)?
Hogy fogsz telepíteni, karban tartani (egy halat kifogni) ilyen szűk résen keresztül, amikor még a lámpa is a tetőn van - vagy ha nincs akkor hogy látsz?!
Hol vezeted be a külső szűrő csövezését?
A belső szűrőt inkább be se tedd mert nem tudod rendesen kivenni takarítani!
A hátterezés hátrányairól már talán olvastál!

Szóval a helyét az akváriumnak gondold át még egyszer!

Milyen aljzat, táptalaj, növényzet, állatvilág van tervben (ezekben még tudunk segíteni)?

A.ttila
 
Szia Divi!

Remélem edzett idegrendszerrel bírsz!

Milyen vastag a lámpa?
Ha befér a polc és az akvárium közé milyen meleget csinál ebben a zárt térben (inkább hűtésen kéne gondolkoznod, nem fűtésen!)?
Hogy fogsz telepíteni, karban tartani (egy halat kifogni) ilyen szűk résen keresztül, amikor még a lámpa is a tetőn van - vagy ha nincs akkor hogy látsz?!
Hol vezeted be a külső szűrő csövezését?
A belső szűrőt inkább be se tedd mert nem tudod rendesen kivenni takarítani!
A hátterezés hátrányairól már talán olvastál!

Szóval a helyét az akváriumnak gondold át még egyszer!

Milyen aljzat, táptalaj, növényzet, állatvilág van tervben (ezekben még tudunk segíteni)?

A.ttila

Nyugodj meg, utána jártam és be fog férni a lámpa a maradék 8cm helyre. Igaz, hogy körülményes lesz a karbantartás, de én így terveztem.
Azt hogy mennyire lesz meleg odabent az jó kérdés ez majd az 1. héten kiderül. Abban igazad van, hogy nem igazán szellőzik, de szükség esetén össze tudok barkácsolni egy hűtő rendszert is a halak érkezéséig. Reménykedem, hogy erre nem lesz szükségem, mert szobába lesz és bőven elég lesz a belső és a külső szűrő zaja.
A telepítés nyilván nem ott fog bekövetkezni, hanem egy asztalon aztán majd szépen óvatosan helyre rakjuk (lesz segítség). Behelyezett állapotban már nyilván kényes lesz a módosítgatás, így szeretném "befejezni" teljesen, nem pedig foltozgatni növényekkel az akváriumot, stb.
A külső szűrőt kitaláltam már. Balra alul van tőle egy zárt polc, abba bele fog férni a szűrő. Kivágom a szekrény hátát és ott elvezetem a csöveket azán az akváriumnál vissza, ez lesz a legkevesebb. Szépen asztalos kifúrja. :)
Egyébként most próbálgattam és nem is olyan rossz a helyzet, mint ahogy először gondolná az ember. Mindenesetre számoltam ezzel a problémával.
A belső szűrőt ki tudom venni, már próbálgattam.

Mit nem olvastam még el a hátterezés hátrányairól? Tudtommal az alga probléma állhat fel illetve a tisztításakor a súrolás miatt bekövetkezhet a háttér porzása, darabolódása.

Az aljzat, hát még az állat világ messze van. Először beszerzem a külső szűrőt (január közepe), aztán az aljzatot és a dekorációt (február eleje), mert csak (mint említettem) februárban jön meg a világítás.

Aljzat:

1cm-ben alulra: ADA Növény táptalaj (PSSS) - 2 liter
4-5cm-ben rá: ADA Aqua Soil Amazonia - általános növénytalaj - 9 liter

Élővilág:
Garnélák: Red Cherry vagy Yellow Fire, Amano garnéla
Nanohalak

Darabszámot és konkrét fajt a nanohalakból ne kérjetek, mert oda még nem jutottam el. :)

Mit szóltok ehhez?

viktorlantos:

Azt hallottam a Tetráról, hogy nagyon gagyi kínai, csak átcímkézett termék. Alkatrész utánpótlás hiánya...


Üdv: Divi
 
Szia Divi!

Látom nem lesz gond, elég edzett!

A szekrény mögött hozzá lehet férni a csövekhez?
Mert időnként (2-3 havonta) ki kell szedni azt is takarítani!

A háttérnek az általad említetteken kívül még a kiműtése jelenthet gondot!

További jó tervezgetést!

A másik topicban feltett kérdésedre pedig : egy akvárium beszerzésének gondolata felmerülésekor érdemes indítani a naplót!

A.ttila
 
Azt hallottam a Tetráról, hogy nagyon gagyi kínai, csak átcímkézett termék. Alkatrész utánpótlás hiánya...

Hát ehhez nem értek. :) De elég sokan használják itt a fórumon is. Szerintem viszonylag alacsony hibaszázalékkal.
Nagyon extrém alkatrész nem is igazán kell hozzá. Rotor amit időnként vesznek és kb ennyi. Kevés szűrő landol a szervízben.
 
Üdv Divi91!

Ha 2071-et akarsz venni, vagy egyáltalán egy 3-4-5 literes vödörméretű külső szűrőt, biztos hogy nem lesz szükséged a belsőre.
Szerintem is gondold meg kétszer is, hogy bent legyen -e a szekrényben az akvárium, mert a lámpa kb 5-6 cm vastag amire rá jön még a tartó lábak is így kérdéses az is, hogy egyáltalán be tudod rakni. Most így lehet jónak találod, hogy éppen befér a kezed, de az idő múlásával biztos hogy tiszta ideg leszel ha az akváriumba kell belenyúlni, vagy az üveget megtakarítani, stb. Márpedig, ha akváriumod van és szeretnéd hogy szép legyen, elég sokat fogsz benne nyúlkálni, nem úgy van hogy megcsinálod és akkor ahogy írtad " befejezed", hanem folyamatosan azon agyalsz hogyan tudod szebbé tenni, meg majd jönnek az új ötletek, ami újabb nyúlkálásokhoz vezet. :D

A hátter sügeres akváriumokba szerintem jól néz ki, de azt 54 literbe nem egyszerű összehozni. Le merném fogadni hogy pár hónap múlva, már azon fogsz gondolkodni, hogy, hogyan vedd ki a hátteret. :joyful:

Dekorációnak mit terveztél?

Úgy néz ki elég jó alapanyagokból fogsz építkezni, gondolkodj még az egészen, meg azon amit a szakik írnak, nehogy elkapkodd.

Sok sikert az akihoz!;) (y)
Várom a fejleményeket.

Üdv,
Simi
 
Nagy fába vágtad a fejszédet, az egyszer biztos. Nekem fontos szempont volt az akvárium elhelyezésekor, hogy kényelmesen hozzá tudjak férni, mert az indítás utáni első héten állandóan abban matattam. Tényleg gondold át, mielőtt neki állsz feltölteni. A technikai nehézségeket a srácok már leírták.
 
Szia!
A legnagyobb problémát én is szűk helyben látom. Egy növényes akváriumot nem lehet "befejezettre" csinálni. Kezdődik ott hogy beültetés után egy-két növény feljön, azt vissza kell ültetni, vagy esetleg nem marad meg az akiban, akkor kivenni, ha megmarad akkor nyírni, ha mondjuk megjelenik az alga, pl.: fonal, azt napi szinten csipesszel kiszedni, üveget pucolni, és sorolhatnám még...
A belső szűrőt én sem tartanám bent ha megfelelő külsőt választasz, minek?
Nekem 2071 van, a szervizelés nagyon korrekt, maga a technika viszont párszor már megviccelt. Itt sokan használnak terta szűrőket és én úgy látom hogy mindenki meg van elégedve vele, de erről írjanak ők.
Azt nem láttam hogy co2-t tervezel e (vagy lehet csak én siklottam el felette), de ha nem, akkor ez a fényerő sok lesz. A világítás szerintem is melegíteni fogja a vízet (nem beszélve a nyári melegekről).
De kiváncsian várom az aki alakulását! ;)
Üdv.:
Krisztián
 
Nekem Tetratec ex700 szűrőm van, használtan vettem féláron, és van rá még 2 és fél év GA garancia. Egyelőre tökéletesen működik, de amúgy sem nagyon találkoztam még olyannal, hogy bárkinél bármi komoly gond lett volna vele.
 
Az eheim ara nincs aranyban az akiddal.
Szia!Itt
Kód beillesztése:
http://www.ukaps.org/forum/threads/eheim-2075-overkill-for-72l-aquarium.24584/#post-252008
javasoltad a srácnak a 2073-at (lesz csillapítás a technika miatt, okés, lesz egy kb 2071-es), de az alga dolgot nem értem. :(
Egy szintén egy 60cm-es aksim van, amihez több mit egy éve gyűjtögetek külső szűrőre. 2073 és 2075 között vacillálok ("nincs túl szűrt akvárium" (c) Keymaker), de ezzel elbizonytalanítottál.
Akkor hogyan is érdemes? Köszi.
 
Szia Divi!

Azt nem láttam hogy co2-t tervezel e (vagy lehet csak én siklottam el felette), de ha nem, akkor ez a fényerő sok lesz. A világítás szerintem is melegíteni fogja a vízet (nem beszélve a nyári melegekről).

Jogos!
Ezen át is ugrottam az elején a szűk helyet meglátva!
Közel 1W/l (ha a hátteret leszámítjuk) CO2 nélkül hiánybetegségekhez és algásodáshoz vezet!

A.ttila
 
Egy 60-as akváriumra tényleg elégséges a 2073. A 2075 is jó, de sok esetben főleg friss telepítésnél olyan nagy lenne a flow, hogy emiatt lenne alga. Ha pedig tartósan visszafogva kellene üzemelnie akkor nincs értelme a nagyobb szűrőnek. 60-as akváriumhoz a 2073 szűrőtérfogata is bőségesen elég.

Ő végül nem fogadta meg a tanácsot, ami nem kötelező természetesen, de spórolt volna egy keveset és a feladatot ugyanúgy ellátta volna.
 
Hááát, én nem lennék ilyen bátor, hogy ilyen szűk helyre rakjam az akváriumot. A világítás befér, oks, semmi gond, meleg lesz, megoldod, csinálsz PC ventikből hűtést, belső szűrő szintén jó. De, hogy az akváriumhoz nem fogsz hozzányúlni, ha beülteted utána, az elég kósza ábránd... A 8 cm nagyon kevés! Nincs nagy kezem, de tuti szorulna. Hogy fogsz növényt ritkítani? Metszeni? Hogy veszed ki a belső szűrőt takarítani? Algás a frontüveg, hogy takarítod?!
A karbantartás nem nehéz lesz, hanem rémálom! Az meg, hogy 48W-al fogsz világítani egy belső szűrős akváriumot elég durva dolog.

Ha még nem késő, akkor tedd másik helyre az akváriumot, hidd el, nem akarunk rosszat Neked!
 
Ekkora helyen nem lehet dolgozni én sem tudok mást mondani. Nagyon tele lesz a tököd nem lesz kedved alakítgatni az akváriumot pedig az elején állandóan azzal lennél elfoglalva. Normálisan metszeni meg képtelenség sztem. "Befejezni egy akváriumot" számomra azt jelenti, hogy szétszedem és újat csinálok. A növényeket és egy ilyen élővilágot nem lehet kimatekozni, h na mindent megadtam most már berakom a helyére és kész. Az igazi matekozás onnantól indul, h beindítod a rendszert.
Nem írtad milyen akváriumot akarsz de ha minden elsőre algamentesen indul aminek az esélye 0 akkor is elég sok szívás vár rád a rossz helyválasztás miatt pláne ha még az alga is jön.
A háttérrel az a gond, h 100%, hogy lealgásodik és rohadt sok meló megszabadulni tőle az üvegről meg csak letörlöd. Ettől még van aki megbirkózik a feladattal.

1 szó mint 100 neki kell futni ha gondolod aztán majd kiderül bírod e cérnával.Hajrá.
 
Szia Divi!

Látom nem lesz gond, elég edzett!

A szekrény mögött hozzá lehet férni a csövekhez?
Mert időnként (2-3 havonta) ki kell szedni azt is takarítani!

A háttérnek az általad említetteken kívül még a kiműtése jelenthet gondot!

További jó tervezgetést!

A másik topicban feltett kérdésedre pedig : egy akvárium beszerzésének gondolata felmerülésekor érdemes indítani a naplót!

A.ttila

A szekrény mögött gázos lesz a hozzáférés természetesen, de hát milyen is lehetne. 2-3 havonta kiszedni még nem annyira nagy gond. Ennek megkönnyítése érdekében kell olyan külső szűrőt választanom aminek mindkét végénél van csap, mert véletlenül befolyhat egy kicsi a szekrény mögé.

Tudtommal a háttér már örökre bent marad, ezt már legyűrtem és remélem nem lesz szenvedés.

Köszönöm!

viktorlantos:

Mondjuk az is igaz, hogy minden szűrőt kínába gyártanak...akkor még se olyan sok a hiba velük. Máshol pont az ellenkezőjét hallottam, de lehet, hogy csak egy szimpla üzleti fogás.

simi.esp.28:

ŐŐŐ, légyszi ne vedd már el a kedvem az egésztől. :D
Remélem nem lesz igazad a háttérrel és az elhelyezéssel kapcsolatban.

A dekorációt még ne kérdezzétek. Azt még nem nagyon nézegettem, csak a fákat. Nem tudom szükségem lesz-e vasfára? Lehet, hogy kelleni fog, mert valamilyen mohát majd rá futtattok a háttérre (jávait talán).
Egyébként ilyen fát néztem ki bele. Vagy 2db gondoltam bele.

Köszönöm neked is!
A fejlemények jönnek majd, de egyenlőre pihenő állásba van kapcsolva. Most hétvégén szeretném lefixálni a külső szűrőt, mert hétfőn meg is rendelném. Egyenlőre csak ennyi lesz.

Kicsivihar:

Ki kell majd találnom egy olyan állványt, ami kb. olyan magas mint ahol az akvárium lesz, hogy ki bírjam húzni rá és tudjak matatni benne. Ez a probléma még egyenlőre megoldatlan.
Lehet hallgatni fogok rátok és nem lesz belső szűrőm, de ez még a jövő kérdése. Amúgy a mechanikai szűrést megfelelően (= legalább annyira, mint a belső) végezné a külső szűrő?
CO2 ajánlott, úgyhogy tervbe van véve, de ahhoz egy leheletnyit se értek így szívesen meghallgatnék egy ár/érték bomba összeállítást.

Közben: Mégis melyik Eheim jöhet szóba az esetembe? 2071, 2073 vagy 2075.
A 2071-et választanám, mert a töltetekkel simán megüti a 2073 árát is...

stevo:

Már kezdek félni, annyira rémisztgettek a helyhiánnyal (amúgy teljesen jogosan) komolyan mondom.
Úgy látom nem volt rossz ötlet felvetni a külső szűrő kérdését is, mert máshol ennek lényegtelenségét tetézték csak. Külső szűrő tuti lesz a belső szűrő meg majd eldől. Valószínű, be se rakom.

Hiszek nektek azonban először megpróbálnék megbirkózni a nehézségekkel, ha meg én járok rosszul az meg legyen az én bajom (ti szóltatok).

kriszko:

Nem terveztem olyan nagy dzsubulyt, mint a profik akváriumában szokás, mert kétlem, hogy fenn bírnám tartani, pedig hihetetlenül gyönyörűek azok az akváriumok.

inadsz:

Véletlenül ott felejtettem. Nem vagyok mazochista, egyszerűen szeretem a kihívásokat. :)
Köszi!

pure07:

Nem véletlenül raktam idéző jelbe én, mert ez olyan mint egy ház. Azt se lehet soha se befejezni, mert úgyis lesz rajta valami csinálni való.
Az alga szereti, ha nincs légmozgás? Mennyire számít az ha a szekrény kb. két ablak között van (átlósan)?

MINDENKI:

Bocsánat a kései válaszokért, de síelni voltunk és ma értünk haza.

A külső szűrőn kívül még a tölteteket kívánom megrendelni a jövő héten. Mit szóltok hozzá?

Szerk.: Holnap megtisztítom az akváriumot kristály tisztára (amennyire csak tudom). Aztán majd jelentkezek lehetőleg minél több képpel.
 
Üdv Divi!

Az ötleted kivitelezhető, amennyiben műanyag növényeket használsz és epoxigyantával töltöd majd fel az akváriumot. :D Így a drasztikusan lecsökkentett karbantartási igény és a nullára visszaszorított algásodás miatt nem lesz baj a helyszűke... ;)

A viccet félretéve azt gondolom, hogy az előttem szólók nagyjából mindent elmondtak, illetve minden kritikus pontra felhívták a figyelmedet. Vért fogsz izzadni egy-egy, szerintem még kisebb karbantartás vagy takarítás esetén is! Ez szinte borítékolható. Az, hogy az akit ki-be tologatod, háááát nem tudom... Megakad valahol, mint a levesestál az asztalon, aztán lötyög minden szana-szét a fenébe. A belső szűrőt tényleg felejtsd el. A külső szűrök nagyon hatékonyan dolgoznak, tökéletesen elvégzik a mechanikai, biológiai és kémia szűrést, amennyiben megfelelő minőségű szűrőanyaggal vannak megtöltve. A Tetra-tól nem kell tartani, nem vagyok agitátor, de vedd meg nyugodtan és használd megelégedésedre. Nem lesz gond vele és árban is kedvezőbb! ;)

A háttér csak azért necc, mert ebben a "sportágban" (ti. Naure Aquarium) nem használatos kiegészítő. Lehet, hogy korábban is láttad inkább fehér vagy fekete karton a háttér, de még az is az akin kívülről rögzítve... ;) Persze ilyenkor jöhet a klisés mondat: "a lényeg, hogy neked tetsszen", és ez igaz. :)

Nagyon kíváncsi vagyok - a szó pozitív értelmében - hogy meddig jutsz a "beszorított" akival! Mindenesetre szurkolok, hogy ne érjen csalódás és minden az elképzeléseidnek megfelelően alakuljon! (y)

Üdv: Robi
 
Üdv Divi!

Az ötleted kivitelezhető, amennyiben műanyag növényeket használsz és epoxigyantával töltöd majd fel az akváriumot. :D Így a drasztikusan lecsökkentett karbantartási igény és a nullára visszaszorított algásodás miatt nem lesz baj a helyszűke... ;)

A viccet félretéve azt gondolom, hogy az előttem szólók nagyjából mindent elmondtak, illetve minden kritikus pontra felhívták a figyelmedet. Vért fogsz izzadni egy-egy, szerintem még kisebb karbantartás vagy takarítás esetén is! Ez szinte borítékolható. Az, hogy az akit ki-be tologatod, háááát nem tudom... Megakad valahol, mint a levesestál az asztalon, aztán lötyög minden szana-szét a fenébe. A belső szűrőt tényleg felejtsd el. A külső szűrök nagyon hatékonyan dolgoznak, tökéletesen elvégzik a mechanikai, biológiai és kémia szűrést, amennyiben megfelelő minőségű szűrőanyaggal vannak megtöltve. A Tetra-tól nem kell tartani, nem vagyok agitátor, de vedd meg nyugodtan és használd megelégedésedre. Nem lesz gond vele és árban is kedvezőbb! ;)

A háttér csak azért necc, mert ebben a "sportágban" (ti. Naure Aquarium) nem használatos kiegészítő. Lehet, hogy korábban is láttad inkább fehér vagy fekete karton a háttér, de még az is az akin kívülről rögzítve... ;) Persze ilyenkor jöhet a klisés mondat: "a lényeg, hogy neked tetsszen", és ez igaz. :)

Nagyon kíváncsi vagyok - a szó pozitív értelmében - hogy meddig jutsz a "beszorított" akival! Mindenesetre szurkolok, hogy ne érjen csalódás és minden az elképzeléseidnek megfelelően alakuljon! (y)

Üdv: Robi

Köszönöm neked is a biztatást!

"A háttér csak azért necc, mert ebben a "sportágban" (ti. Naure Aquarium) nem használatos kiegészítő. Lehet, hogy korábban is láttad inkább fehér vagy fekete karton a háttér, de még az is az akin kívülről rögzítve... ;) Persze ilyenkor jöhet a klisés mondat: "a lényeg, hogy neked tetsszen", és ez igaz. :)"
Akkor úgy néz ki itt az ideje újítani ezen a fogalmon. :)

Üdv: Divi

Szerkesztés:

Véglegesíteném a külső szűrős dolgokat az alábbiak szerint:

Külső szűrő: Eheim Professionel 3 2071
Tartozékok: Installációs szettekre ugye nem lesz szükségem? Rendesen meg van tervezve a gyári?
Felszínleszívó?
szűrővédő?
Szűrőanyag:
Tartaléknak szűrőszivacs
Seachem Purigen - 250ml
Seachem Matrix - 2l
Kellhet valamelyik szűrőanyagnak zsák? Ilyen?

Légyszíves segítsetek ebben!

Köszönöm!
 
Back
Oldal tetejére