• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

400 literes növényes- nanohalas

A link nem segít,amit megadtam?Azt kétlem,hogy nem boldogulsz ezek után,lévén hogy nem vagy egy elveszett ember.
A mikro tápot én GA mikróval oldanám meg.
 
Tévedik? :D
Félreolvastál valamit ? Mert én nem ezt írtam :rolleyes:

Amúgy macrot is lehet.
Nem ezt írtam véletlenül ? :cool: Macrot ki tudod keverni, de micro tápra is szükséged lesz, arra meg nincs nyilvános recept. Kénylen vagy készen venni, például a GA-tól, vagy használhatsz helyette fitohorn micromax-ot, bár ezzel kapcsolatban vegyesek a tapasztalatok, van akinek bevált van akinek nem. Ráadásul csak 5 literes kiszerelésben kapni, de 100 évre elég, és ha nem válik be, akkor kidobott pénz, viszont előfordul, hogy aki vesz, az a felesleget az akvaristán eladja literenként
 
Az a gond, hogy nem tudo
A link nem segít,amit megadtam?Azt kétlem,hogy nem boldogulsz ezek után,lévén hogy nem vagy egy elveszett ember.
A mikro tápot én GA mikróval oldanám meg.

Csak azt nem tudom, hogy miből mennyi van a vizünkben itthon és hogy ezt melyik táblázatba kell írni. És ha ez még megis lenne, akkor hogy a francba kapok ebből teáskanál mértékegységeket, vagyis mi az eredmény.
 
Ajj nem igaz.
Képtelen vagyok kitalálni, hogy hogyan rendezzem majd be a szobám.
Kéne hely legyen a 620 literesnek, az 54 literesnek, egy rohadt nagy papagájkalitkának, az íróasztalomnak, az ágyamnak, az éjjeliszekrényemnek, a sok virágomnak és a kiskori játékaimnak.
Mindezt 13m2 re.
Szétvág az ideg itt tologatom a GERONIMO egyik helyről a másikra ide oda.
És azt tegyük hozzá, hogy a tetőtérben lakom, így egy darab egyenes fal van amire a nagy akvárium kerül majd....
A többi ferde és sehogy sem tudom berendezni.
 
Szia Péter!


A háttér mögött meg egy powerhead 700 lph hogy ott ne poshadjon be a víz.
Ha még nincs beépítve a háttér, akkor ne tedd!
Kell majd anélkül is bőven mire figyelned egy ekkora medencénél, hogy ne algásodjon.

Ossz meg minél több információt a terveidről és fontold meg a válaszokat (főleg ha többen ugyanazt írják, vagy a tapasztaltabbak többször)!

A nagy akváriumokat már nem fontos 1W/l-rel világítani, úgy hogy elég lehet a 3x150W, bár jó lenne valahogy az átvilágítandó vízoszlopon csökkentened Pl.: a talajszint emelésével!

A.ttila
 
Köszi a háttér sajnos már be van építve.
Tisztában vagyok vele, de az akváriumot apukám csináltatta 2 éve és akkor még cseppet sem értettünk hozzá.
Azt is tudom, hogy nagyon algásodik. A növények majd úgyis eltakarják, no meg lehet emelni fogom az otok létszámát akik jókat lakomáznak majd, de tudom, hogy csodákra nem számíthatok az algaevő halaktól.
30 -40 otot tervezek attól függően, hogy mennyi nanohalam lesz.

Én nagyon megfontolom mindenkinek a válaszát aki ír nekem, de mivel az akvárium már megvan vannak kompromisszumok amiket be kell tartanom. Ilyen pl. A háttér vagy az akvárium magassága.

A magasságból le fogok tornázni 10cm-t így olyan 65 magas lesz kb. Talajt emelem és nem töltöm csurig.
 
Szia!

Szerintem mindenképpen gondold át még többször ezt az ötletet. Nagyratörő, és szép, meg jó. De ha nem vagy tisztában az üzemeltetés költségeivel, akkor az nem a legjobb dolog. Fogyasztás, növénytáp, hal-garnikaja, vízcsere és egyebek rengeteg pénzbe kerülnek havi szinten egy ekkora akváriumnál.
 
Szia!

Szerintem mindenképpen gondold át még többször ezt az ötletet. Nagyratörő, és szép, meg jó. De ha nem vagy tisztában az üzemeltetés költségeivel, akkor az nem a legjobb dolog. Fogyasztás, növénytáp, hal-garnikaja, vízcsere és egyebek rengeteg pénzbe kerülnek havi szinten egy ekkora akváriumnál.
Ő még könnyű helyzetben van, otthon lakik így a szülők fizetik a rezsiszámlát ;), bár azért nem ártana egy költségvetést készíteni, és finoman beadagolni az ősöknek. Főleg azért sem, mert ha átalányban fizetik a villanyt, akkor az éves leolvasás után vaskos számlát küldhet a szolgáltató, ami éves szinten, egy ekkora akinál hatjegyű összeg is lehet.
 
Viszont növényes diszkoszos a mostani HAC-on is van :) De semmiképp nem ajánlanám kezdőnek. Diszkoszok miatt sem!
 
Akkor egyenlőre nem próbálkozom diszkoszokkal...
Szerintetek nano vagy pontylazac? Az az igazság, hogy mindkettő nagyon tetszik és egyiket sem bírom legyűrni :D
Vörösneonok vörösfejűek megtűrnék a garnélákat?
Lehet az ár miatt inkább a pontylazacokat választanám.
Nem bántanák az RC- ket?
 
Szia!

Szerintem mindenképpen gondold át még többször ezt az ötletet. Nagyratörő, és szép, meg jó. De ha nem vagy tisztában az üzemeltetés költségeivel, akkor az nem a legjobb dolog. Fogyasztás, növénytáp, hal-garnikaja, vízcsere és egyebek rengeteg pénzbe kerülnek havi szinten egy ekkora akváriumnál.

Hát már kiszámoltam mennyi lenne.
Apukám tudja, anyukám nem, ez maradjon is így :D apukám partner az ilyenekben.
 
Perlont szerintem nem érdemes kihagyni, valami iszonyat koszosan szoktam kiszedni, külön ajánlott ha manadó aljzatod lesz, mivel az átmosás után is azért még porozhatja a vizet és ezen kívül még megfogja a szűrőanyagokról elszabaduló baci pamacsokat is. Perlon helye amúgy a legutolsó védvonalban van, ez már csak a nagyon finom szűrést végzi, mechanikai szűrést kerámiagyűrűkkel szokták csinálni, mint például az eheim ehfimech.
Eheim Mech mechanikai szűrőanyag 1l most csak 1850 Ft - Green Aqua
Vörösneonok vörösfejűek megtűrnék a garnélákat?
Nem bántanák az RC- ket?
Két eset lehetséges, a kifejletteket nem bántják, de szaporulatra ne számíts, azokat valószínűleg megeszik. Ahonnan hoztam az Rc-éimet, ott pont ez miatt csak hímeket tartott társasban akijában az illető. Persze külön volt neki kimondottan garnis akváriuma is.
Másik ,ami a saját tapasztalatom, hogy az RC-kből egyet sem láttam, mert elbújtak a növények között, csak mikor szét lett bontva az akvárium akkor találkoztam velük.
 
Back
Oldal tetejére