• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

400 literes növényes- nanohalas

Változott a terv és növekedett a pénztárcám is külső segédforrásokból :D
ADA Amazonia lesz a talajom.
Ebből 50 litert kell vennem ami hát mondjuk nem kevés :/
Viszont ahhoz, hogy valami érdekes hardscapet tudjak majd alkotni ennyire minimum szükségem lesz.
Szűrésem nemsokára meg is van.
26 liter sipo, 20 liter szivacs, perlont akkor nem hagyom ki, 15 liter kerámiagyűrű.

A kerámiagyűrűt, hogy érdemes elhelyezni? Azt a szűrőhöz kapom. De mint tudván, hogy nincs nagy felülete érdemes lenne azért a háttér mögé beömleszteni? Mert ez szerintem inkább mechanikai úgy tudom.

Ti hogyan rendeznétek be a tartályokat? Adott 20 l, mégegyszer 20l(az egyik a másikba folyik) és egy 6 literes.
A fent írt szűrőanyagokkal.
 
én lehet, hogy egy centi vastagon százdollárosokat használnék táptalajnak :D
ne haragudj, csak irigykedek :)))

a kerámiagyűrű az első védelmi vonalon szokott lenni; ott, ahol a víz beérkezik a szűrőrendszerbe. Én nem pontosan értem, hogy mit tervezel, de valahogy oda. Nagyon soknak tűnik viszont. Csak mechanikai szűrésre alkalmas, de arra meg minek ennyi? Persze lehet, hogy valamiért kell, én sosem működtettem még egy ekkora behemótot.
 
ADA Amazonia lesz a talajom.
Na ha ennél a talajnál maradsz akkor a vízmennyiség sem lesz elhanyagolható cserék alkalmával:).Viszont kérdezz rá Viktornál ,vagy olvass utánna ekkora akváriumnál is indokolt e a kezdéskori napi .ill a később heti 50% csere.
 
Üdv itt! :D
Ejj, méretes móka lesz ez, iszonyú kíváncsi vagyok. Gondolom 150ezresn elmondták már, de valóban érdemes mindent előre átgondolni néhányszor, esetleg mindent leírni egy lapra, költségek, stb., mert a végén még így is a homlokára csap az ember,hogy; basszus erre nem gondoltam.
Szerintem egy ekkora akváriumhoz borzasztó mennyiségű mulm fog kapcsolódni, úgyhogy rendesen kell az üllepítés, azaz a kerámiagyűrű.
Mivel nem tudom,hogy milyen típusú lesz a 3 szűrőakvárium, ezért így általánosságban én így raknám a szűrőtölteteket: Ahol a koszos víz belép egyértelműen oda a legdurvább ülepítést, mechanikai szűrőanyagot, esetedben kerámiagyűrűt. Az első szűrőakváriumba megy értelemszerűen a legtöbb mocsok ergo azt pakolnám tele kerámiagyűrűvel, mintha egy nagy ülepítő lenne az egész. A második akváriumba mehetne biológiai töltet azaz siporax, mivel itt már a nagy méretű szennyeződés,mulm nem tömíti el a biológiai szűrőszakaszt. Majd az utolsóba is ha marad, illetve oda küldhetsz esetleg kémiai töltetet, pl. purigent.
 
Btw, szerintem a szűrőakikba a töltetet krumplis zsákokba tedd, így tisztításnál nem fogod magad elsírni. (y)
 
Nem szűrőaki lesz :D
Az Eheim Classic 1500 XL régi ezer éves változata ami a célnak tökéletesen megfelel.
Ezt a kettőt sorba lehet kapcsolni.

Ezt úgy gondoltam:
Első tartály alulra 10 l kerámiagyűrű majd 10 l szivacs.
A második tartály amibe az előzőből megy a víz: alulra kis vékony réteg szivacs majd 18 liter siporax, aztán 500 ml Seachem Purigen, aztán 2 cm perlon.

Aztán van még egy Eheim Classic 2217 régebbről megmaradva, ezt már csak az egyenletes flow miatt is beüzemelném( két oldalt lesz az esőztető.)
Ezt viszont nem tudom, hogy rendezzem be mert csak 6 liter térfogat áll rendelkezésemre és ilyen kicsiben nem bírok gondolkodni. :D
Amúgy szivacsot és siporaxot szántam neki.
Szerintetek ezt hogyan? És a fenti két tartály jó lesz?
Azokat milyen gyakran kéne tisztítani kb?
 
Üdv itt! :D
Ejj, méretes móka lesz ez, iszonyú kíváncsi vagyok. Gondolom 150ezresn elmondták már, de valóban érdemes mindent előre átgondolni néhányszor, esetleg mindent leírni egy lapra, költségek, stb., mert a végén még így is a homlokára csap az ember,hogy; basszus erre nem gondoltam.
Szerintem egy ekkora akváriumhoz borzasztó mennyiségű mulm fog kapcsolódni, úgyhogy rendesen kell az üllepítés, azaz a kerámiagyűrű.
Mivel nem tudom,hogy milyen típusú lesz a 3 szűrőakvárium, ezért így általánosságban én így raknám a szűrőtölteteket: Ahol a koszos víz belép egyértelműen oda a legdurvább ülepítést, mechanikai szűrőanyagot, esetedben kerámiagyűrűt. Az első szűrőakváriumba megy értelemszerűen a legtöbb mocsok ergo azt pakolnám tele kerámiagyűrűvel, mintha egy nagy ülepítő lenne az egész. A második akváriumba mehetne biológiai töltet azaz siporax, mivel itt már a nagy méretű szennyeződés,mulm nem tömíti el a biológiai szűrőszakaszt. Majd az utolsóba is ha marad, illetve oda küldhetsz esetleg kémiai töltetet, pl. purigent.
Tényleg abszolút előre terveztem, költségekkel tisztában vagyok, tudom nem egy olcsó móka.
Viszont az eredményrt megéri.
És ha a szűrésen átverekedtem magam akkor a többi már egyszerűbb lesz. Ez az a része amit sokáig nem ismertem.
Még a CO2 vel és a poros tápozással lesz tapasztalatra és infókra szükségem.
 
én lehet, hogy egy centi vastagon százdollárosokat használnék táptalajnak :D
ne haragudj, csak irigykedek :)))

a kerámiagyűrű az első védelmi vonalon szokott lenni; ott, ahol a víz beérkezik a szűrőrendszerbe. Én nem pontosan értem, hogy mit tervezel, de valahogy oda. Nagyon soknak tűnik viszont. Csak mechanikai szűrésre alkalmas, de arra meg minek ennyi? Persze lehet, hogy valamiért kell, én sosem működtettem még egy ekkora behemótot.
Amúgy azért mondtam ilyen sok kerámiagyűrűt, mert azt kapom a szűrőhöz :D
 
És ezután
Tropica substrate táptalajból mennyi kell nekem? Milyen vastagon rakjam ha sok hosszú évre tervezem az akváriumot?
Mehetne akár 3cm? Mert ilyenekben elég maximalista vagyok ha azt mondjátok kell akkor nem szeretnék ilyesmin spórolni. Nehogy majd nézzek miért nem fejlődnek a növényeim.
Vagy 2 cm is elég lenne?
2 cm vel kb 13 liter kéne ( 156x40x2:1000) a háttér elvesz 10 cm-t.
Viszont ehhez is jól zsebbe kéne nyúlni sajnos, 18-25 ezerre jön ki attól függ, hogy mennyit pakolok belőle le. De ilyenen már nem spórolok. JBL aquabasis is megfordult a fejemben, de lebeszéltek róla, és van is benne igazság, biztos az is jó de ez mégjobb.
ADA táptalajt meg az ára miatt nem veszek...azt már én is túlzásnak tartom

Na hát egyenlőre a táptalajjal és a szűréssel kapcsolatban vannak a kérdéseim.
Köszi
 
Ka és a táptalajt elválaszthatom pl szunyoghálóval az általánostól? Hogy az általánost sokáig tudjam használni azután is ha egyszer majd szétszedem?
 
Ka és a táptalajt elválaszthatom pl szunyoghálóval az általánostól? Hogy az általánost sokáig tudjam használni azután is ha egyszer majd szétszedem?
ÜDV_!

El lehet választani,csak akkor arra kell figyelni hogy elég fedőréteg legyen a szunyoghálón.Nincs bosszantóbb mikor ültetsz és nem tudod elég mélyre dugni a palánták gyökerét mert folyton kijön.Késöbb is baj lehet szétszedésnél ha már jól benövik a gyökerek és egyben akar kijönni az egész.:mad:.......Egyébként folyamatosan azon jár az eszem,hogy miért nem próbálkozol egy kissebbel tapasztalatot szerezni(félre ne érts nem akarok bele vauvau:))?Nagyon sok buktatója van a böszméknek...nehogy elvegye a kedved idő előtt.

Mégegyszer bocsi nem akarok okoskodni,:pompous:ha ebből sikerűl kihozni valami szépet akkor viszont minden elismerésem;)!
 
Elvileg a héten meglesz a szűrő meg a nagy szőlőtőkék.
Szőlőtőkét rakok bele, nem volt permetezve. Mangroveből nem olyan ágas-bogas-kedvemre valók vannak és nagyon drágák is.
Ezek marha fainul néznek ki :D
Majd rakok fel képet csak meg kell tanuljam hogy kell.
 
ÜDV_!

El lehet választani,csak akkor arra kell figyelni hogy elég fedőréteg legyen a szunyoghálón.Nincs bosszantóbb mikor ültetsz és nem tudod elég mélyre dugni a palánták gyökerét mert folyton kijön.Késöbb is baj lehet szétszedésnél ha már jól benövik a gyökerek és egyben akar kijönni az egész.:mad:.......Egyébként folyamatosan azon jár az eszem,hogy miért nem próbálkozol egy kissebbel tapasztalatot szerezni(félre ne érts nem akarok bele vauvau:))?Nagyon sok buktatója van a böszméknek...nehogy elvegye a kedved idő előtt.

Mégegyszer bocsi nem akarok okoskodni,:pompous:ha ebből sikerűl kihozni valami szépet akkor viszont minden elismerésem;)!
Azért mert ez az akvárium apukámé volt eddig, a lenti nappaliba csak elég durván mocsár lett és el akarta adni.
Én meg egy 250 literest terveztem, de aztán kaptam az alkalmon és lecsaptam az aksira.
Imádom a nagy akváriumokat, bár az 54 litereseim után már a 250 is nagy lépés lett volna :D
Így meg pláne.
De nem fogom megbánni szerintem, ha szépen mennek a dolgok( meg a növények ) :D
 
Back
Oldal tetejére