• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

400 literes növényes- nanohalas

Gyorsan én is kiszámoltam nekem mennyit kéne világítani.
8,5 óra jött ki 3x150W fémhalogénnel. 620 liter.
Szerintem ilyen fémhalogénnel nem lehet ennyit világítani, szóval ez a számolálás sántíthat is abban az esetben ha nem fénycsővel világítunk.
De amúgy jó.
Miért nem lehet HQI-vel 8,5 órát világítani?
 
.
Szóval szerintem maradok a jbl manadonal. Azon kívül, hogy könnyű szerintem jó kis talaj.
Amúgy nekem 50 liter szükséges szóval már csak ezértsem tudnék ada amazóniát venni. Az több mint 50e forint...
Én is lebeszélnélek a manadoról, mert ahogy magad is írtad nagyon könnyű. Én 240-esben használtam, és nekem folyamatosan hordta az áramalat a kifolyócsővel ellentétes oldalon, ahol átfordul a víz az akváriumban, de ha csap egyet a hal a farkával az is felkavarja. Lehet csökkenteni a mennyiséget, ha csinálsz szabad tereket, és azt dekorhomokkal vagy kővel díszíted
. Tudom, hogy próbálod megfogni a költségeket, de sajnos ez egy drága hobbi, a végső számla úgyis több százezer forintra fog kijönni, plusz utána a havi költségek, mi ha rendesen tápozol,(pl GA tápokkal )és CO2-t is használsz, akkor 20 ezer forint körül biztos lesz. Bár gondolom anyukádék a villanyszámlát állják :)
 
A villanyszámlával kapcsolatban szerencsére boldog tudatlanok :D úgy számolta, hogy csak a villany 15 e lesz havi szinten.
Nem lesznek kapitális halaim. Csupán nanohalak, és törpe szívóharcsa, így nem hiszem, hogy a halak csapása felkeverné.
Én is lebeszélném magam a manadorol, ha lenne pénzem ADÁ ra :D
Tisztában vagyok vele, hogy ez egy kötséges hobbi, de úgytűnik sikerül munkát szereznem habár még nem vagyok 15.
A Green Aqua Növény welnesscsomagja hát tényleg nem olcsó. Mások mint gondolnak ezekrőla porokról? Hogy lehetne tápot csinálni ebből?
 
Miért nem lehet HQI-vel 8,5 órát világítani?
Azért gondoltam, hogy nem lehet 8,5 órát világítani fémhalogénnel, mert ezek nem akvarisztikai célra szánt reflektorok.
Csak sima szimmetrikus refik és nem tudom mennyire szórják szétfele a fényt. Ezt valahol olvastam, még a gyári fémhalogénes armatúrákkal sem szoktak többet világítani, hanem beépítenek még fénycsövet is ami abban az időben megy amikor a refik nem.
11500 lumenes és 6500 K izzók lesznek bennük.
 
Sokan használjuk a porokból kikevert tápokat jó eredményekkel. :)
És mondjuk az én 620 literesemhez majd hogy adagoljam a porokat? Miből mennyit? És milyen sűrűn vagy milyen napokon?
Ezeket egy kevéske vízbe kell feloldani aztán azt hozzáönteni az akvárium vizéhez?
 
Makro táp házilag | Magyar Akvakertész Fórum
Van egy táblázat, aminek a segítségével kiszámítható minden.

Nem értem ezt a táblázatot.
Amúgy ez így mennyivel lenne olcsóbb mintha vennék egy GA Növény Welness csomagot ami kb 33 nap alatt fogy el? Mert az minden hónapban 15e forint lenne. Csak a tápozás...

De mégis hogy keverjem a porokat? Nincs valami konkrét dolog, hogy ennyi vízbe mennyi por kell az adott anyagokból?
 
Hát ez a porozás nekem nem megy...
Odáig jutottam, hogy beírtam:
620 liters
50% vízcsere

Aztán hogy ezután mit kell csinálni. Pedig el is olvastam ezen a nigro oldalon csak annyi sok GERONIMO van itt, hogy nem értem.
 
Back
Oldal tetejére