• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fitohorm Micromax

tibicuk

Legenda
Legjobb napló
Re: [KERES] Fitohorm Mikromax

Csak azt nem tudom,miért nem gyártanak literes kiszerelésben.Ki a fenének kell 5 liter.Nem gondolnak a pórnép otthoni kertészekre és az akvaristákra sem. :)
 
Re: [KERES] Fitohorm Mikromax

a szemetek.... :lol:
igazából ez gyümi fákhoz kéne oda meg a literes az kevés(szerintem) de nem bántam volna ha van kisebb kiszerelés.
 
Re: [KERES] Fitohorm Mikromax

gordias said:
a szemetek.... :lol:
igazából ez gyümi fákhoz kéne oda meg a literes az kevés(szerintem) de nem bántam volna ha van kisebb kiszerelés.

Mezőgazdasági boltban lehet hogy van kisebb kiszerelés ha neten nem is, vagy már nézted?
 
Re: [KERES] Fitohorm Mikromax

Nincsen,ugyanis nálunk Baján gyártják.Én kaptam 1 literes kiszerelést,mert van egy ici pici protekcióm,de az akvarista barátom már nem.
 
Re: [KERES] Fitohorm Mikromax

tibicuk said:
Nincsen,ugyanis nálunk Baján gyártják.Én kaptam 1 literes kiszerelést,mert van egy ici pici protekcióm,de az akvarista barátom már nem.

Pff, akkor sok sikert kívánok csak ;)
 
Re: [KERES] Fitohorm Mikromax

bizony.. én is így jártam! hiába a sok telefonálgatás,csak 5literes kiszerelésben kapható(sajnos). még mezőgazdasággal foglalkozó ismerősöm sincs, hogy rátraktáljam... de most ugy néz ki lehet összejön az 1liter máshonnan. remélem összejön!
 
Re: [KERES] Fitohorm Mikromax

Módosítok kicsit!

Nem mikromax hanem: Fitohorm Levéldísznövény Tápoldattot láttam és vettem is egyet!
EK-műtrágya.
500ml

Hatóanyag tartalom:-8% N-összes nitrogén,karbamid N formában,vízoldható
-4% P2O5-foszfor-pentoxid(1,7%foszfor),vízoldható
-5% K2O-Kállium-oxid(4,2% kállium),vízoldható
Mikroelemek:
-0,002%Réz
-0,04%Vas
-0,01%Mangán
-0,002%Cink
mind vízoldható
-EDDHSA kleátképző

Adagolás:2l vízhez egy kupak heti egyszer!
 
Re: [KERES] Fitohorm Mikromax

Jani 614 said:
Módosítok kicsit!

Nem mikromax hanem: Fitohorm Levéldísznövény Tápoldattot láttam és vettem is egyet!
EK-műtrágya.
500ml

Hatóanyag tartalom:-8% N-összes nitrogén,karbamid N formában,vízoldható
-4% P2O5-foszfor-pentoxid(1,7%foszfor),vízoldható
-5% K2O-Kállium-oxid(4,2% kállium),vízoldható
Mikroelemek:
-0,002%Réz
-0,04%Vas
-0,01%Mangán
-0,002%Cink
mind vízoldható
-EDDHSA kleátképző

Adagolás:2l vízhez egy kupak heti egyszer!


Jani, óvatosan azzal a karbamiddal (urea) mert nagyobb dózisokban mérgező a halak-garnikra. És nagyon úgy néz ki, hogy túladagolod.
Az UKAPS -on is sokkal óvatosabban adagolják :


" for one liter water add :

25,9 g potassiumnitrate
29,5 g calciumnitrate
17,6 g magnesiumnitrate
5 g urea

That will add 1 ppm NO3, 0,2 ppm K, 0,1 ppm Ca and 0,033 ppm Mg using 1 ml per 50 l tankwater."

Teljes link :
http://www.ukaps.org/forum/viewtopic.php?f=11&t=14594
 
Re: [KERES] Fitohorm Mikromax

Az adagolás része a szobanövények öntözésére szolgál!(2l vízhez 1kupak heti egyszer)
Nem tudom,hogy mennyit kellene adagolni belőle az akiba naponta,hogy jó legyen!
Csak felhoztam a mikromax helyett mint lehetséges megoldást!
Egyenlőre nem tervezem akváriumi használatra.
 
Re: [KERES] Fitohorm Mikromax

Üdv Mindenkinek!

Valahol leragadtam. :( Ha bővebben tudnátok Fitohorm Mikromax-ról infót azt megköszönném. Tekintettel arra is, hogy minimális "vegyészismerettel" sem rendelkezem. A lassan megvalósuló 648 literesbe meg kell oldani a tápozást. Így érdekelne a "szer" halakra gyakorolt hatása, 648 literes akiba történő adagolása, így a nagyobb kiszerelés sem okoz gondot (szükség esetén így bárkivel tudok "testvériesen" osztozkodni pl 1 liter - 4 liter ). Amennyiben OK a felhasználása.

...aki holtig tanul
 
Re: [KERES] Fitohorm Mikromax

Sziasztok!

Nos, én ráakadtam. Felhívtam őket és 1-1 liter Mikormaxot és Makrosolt rendeltem, összesen kb. 1500.-Ft-ért. Egyszerűen elpostázták. Talán annyi, hogy érdemes leegyeztetni velük, hogy hogyan küldjék, mert nekem többe került a szállítási költség, mint a 2 liter anyag. Két hónapja használom. Gazdaságos, mert napi 4 cseppet /kb. 0,15 ml/ adagolok a 160 literhez. Nem győzött meg, bár a technikám is gyenge. Olvastam, hogy van, akinek bejött, van akinek nem. Én is a költségek miatt próbálkoztam ezzel. Viszont a GA shopban a napokban fedeztem fel az EasyLife ProFito-t (http://www.greenaqua.hu/easy-life-profi ... ap-2l.html) 2 literes kiszerelésben. Annak az ára 5450.-Ft, és gyanítom, hogy az tuti jó anyag lehet. :lol: Nekem a következő vétel biztosan az lesz, ezek meg mennek a szobanövényekre.
"Ha én gazdag lennék...", GA tápot vennék... :lol:
Üdv: Tipegő
 
Re: [KERES] Fitohorm Mikromax

Valaki vegye már észre, hogy az EI az egy szemlélet... Adjunk meg mindent a növényeinknek, amit akarnak, ne a táp legyen a szűk keresztmetszet. A Green Aqua Macro és Micro EI tápok.

Vannak továbbá a más, jobban higított kereskedelmi tápok, amelyek ezért olcsóbbak. Meg azért, hogy aki csak az árat nézi, az megvegye, mer' ócsó... Adagold ezeket a gyári adagolás alapján vagy adagold a GA tápot az az ajánlott mennyiség tizedével - magyarul tizedannyit, mint javasoltam - 0.1 ml / 20 l / nap... (Most nem számoltam utána, tehát a 10 csak becslés...) Ugyanott vagy. Árban is.

Senki nem mondta, hogy az EI az egyedül járható út. A GA tápok "higitva" is adagolhatók, ha akarod. (Nem ajánlom). Ha így teszel, akkor is járhatsz olyan utat ami működik. Az már nem EI. A kereskedelmi tápok sem EI.

Valahogy így. (Pontosan tudom, hogy miben mi van, végigszámoltam mindent, összehasonlítottam, stb. Aki nem hiszi, menjen utána.)

Ezért én tisztelettel vigyáznék azzal, hogy csak a nettókat nézzem. :idea: Félrevezető. :idea: :twisted:
 
Re: [KERES] Fitohorm Mikromax

keymaker said:
Ezért én tisztelettel vigyáznék azzal, hogy csak a nettókat nézzem. Félrevezető.

Nem titok ,hogy én is ezt a tápot használom.Ha valaki levezeti nekem,hogy GA táppal ennél olcsóbban jövök ki ,ugyanannyi tápanyag bevitlével,kizárólag azt fogom használni,mert meggyőződésem,hogy az egy jobb minőségű táp.Még nem számoltam utána sosem,mert tényleg a nettót néztem.Ha tudok légyszi segítsetek.Üdv Robi
 
Re: [KERES] Fitohorm Mikromax

Ha valaki Ro vizet használ és mellette Fitohorm Mikromaxot,tuti nem lesz elég.Használjon mellé valami vas pótlást.Tehát nagyon necces a dolog.A valakinek jó,valakinek nem a vizében lévő vastól függ.
 
Re: [KERES] Fitohorm Mikromax

"Pontosan tudom, hogy miben mi van, végigszámoltam mindent, összehasonlítottam, stb. Aki nem hiszi, menjen utána."


Mint azt korábban írtam, engem egyenlőre nem győzött meg a Mikormax, és lehet, hogy megy a szobanövényekre. Viszont ez az összehasonlítás engem is érdekel és meg fogom csinálni. Azt azért még hozzáteszem, hogy én is használtam GA tápot. Tuti cucc, a növények nőttek, mint a gomba. Aztán a költségek miatt lecsökkentettem az adagot, a javasolt kb. 1/3-1/4-re. Nem jött be.
 
Re: [KERES] Fitohorm Mikromax

Én itthon kevertem ki külön üvegekbe a macro porokat, az exel tábla alapján. Mégse volt jó, 8 hónapon keresztül azért szívtam mert sz@r volt a táp. Sikerült lecserélnem GA macrora, és látom a növényeken hogy elkezdtek nőni. A valisneria eddig hozott egy levelet, elrohadt egy levele, a sagitaria pedig csak oldalra terjeszkedett, 5 centinél nem voltak magasabb levelei, most már nőnek. Pedig a világításom is tönkrement és még nem csináltam másikat, csak egy olvasólámpa van felette, és mégis nőnek.
Nem tartom be az adagot, többek között ezért is, meg én hetente egyszer szoktam tápozni vízcsere után. 40 literre, heti 15 literes vízcsere mellett, 10 nyomás megy, 50watos halogén van fölötte, 14:00-21:00 a világítás, algám nincs, ami volt az is elfogyott.
Ennyit a mindenféle tápokról. Inkább GA ;)
 
Re: [KERES] Fitohorm Mikromax

Scar said:
Én itthon kevertem ki külön üvegekbe a macro porokat, az exel tábla alapján. Mégse volt jó, 8 hónapon keresztül azért szívtam mert sz@r volt a táp.
Akkor bizony valamit nem értettél meg abból az excel táblából.Tudni kell használni.Sokan használjuk sikeresen.
 
Back
Oldal tetejére