• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

400 literes növényes- nanohalas

Es hol talalom ezt az utvonalat? Sehol sem talom a naplok....

Főoldal, fentről a 6. téma a Naplók, oda kattints (már látni fogod ezt a naplót is), jobb oldalt felül zöld keretben Új téma, adsz egy nevet a naplódnak és elkezded írni a gondolataidat.
 
Annyit még kérdezhetek, hogy mik a tapasztalatok ledvilágítás terén?
Főleg ilyen magas high-tech növényes aksinál nem hiszem, hogy működne...
Csak azért mert igen jó árajánlatot kaptam.
Amúgy gyenge fényerősség az a 3x 11500 lumen?
Csak mert nagyon tetszik a parvula mini.
És mindenképp szeretnék valami előtéri növényt.
Ha nem hát nem...marad a mohaszőnyeg.
 
Jah, hogy 3x11500 lumen, az máris nem 1x11500 ahogy én olvastam, Úgy már talán elég lesz, de még mindig elég magas a 75cm. Esetleg sagittaria subulata, vagy echnidorus tenellus?
 
Jah, hogy 3x11500 lumen, az máris nem 1x11500 ahogy én olvastam, Úgy már talán elég lesz, de még mindig elég magas a 75cm. Esetleg sagittaria subulata, vagy echnidorus tenellus?

Sagittaria subulata nem igazán jöhet szóba, mert az akvárium 26-27-28 fokos lesz ( még nem tudom majd belövöm a legoptimálisabbat) viszont az echnidorus tenellus nagyon megtetszett. Nem ismertem eddig ezt a növényt, de tetszik. El is képzeltem, hogy egy 10 cm magas pázsit lenne az akvárium alján, és talán még elég fényt is kapna, mivel magasabb féle.
Köszi a tippet, fel is írom a jegyzeteim közé!
 
Sziasztok!
Úgy döntöttem, hogy diszkoszokat szeretnék inkább tartani.
Megoldható ez egy növényes akváriumban?
Nyilván így ugranak a garnélák a nanohalak meg a törpe szívóharcsák is amit nagyon sajnálok.
Nagyon megtetszettek.
Vagyis igazából most vacilálok, hogy melyik legyen.
Szerintetek?
 
Hogy lehet valaki ilyen szemtelenül fiatalon ilyen szemtelenül merész? :D Szerintem ekkora salátástálat még senki nem csinált.
Viszont a diszkoszos és a növényes aki az két külön műfaj. Én egyértelműen a növényesre szavazok, de ezt Neked kell eldöntened. Amelyiket szívesebben látnád a lakásodban.
Off.: ha emeletes házban laksz, akkor azért egyeztess egy statikussal előtte(y)
 
Egyeztetés megvolt, a házunk felső szintjén lesz.
Akkor azt mondjátok, hogy a diszkosz és növényes együtt az nem ok?
Mert akkor muszáj lesz lemondanom a diszkoszokról.
Dzsungelt szeretnék :D
 
Egyeztetés megvolt, a házunk felső szintjén lesz.
Akkor azt mondjátok, hogy a diszkosz és növényes együtt az nem ok?
Mert akkor muszáj lesz lemondanom a diszkoszokról.
Dzsungelt szeretnék :D
szerintem egyszerre válasz egy kihívást, ne azonnal kettőt :D
 
Először is üdv a fórumon, most olvasom csak a naplót. Merész elképzelés, de hajrá, jó hogy a szüleid partnerek ebben a projektben. :)
Annyit megjegyeznék első körben, hogy inkább várj amíg lesz pénzed amazoniára mert a manadoval sok bajod lesz. Tudom, hogy sok pénz, de majd ha a manadoban ötödjére ülteted újra a gyepet szálanként... Lehet közben le is érettségizel. :D
Azt gondolom tudod hogy a brutális méret brutális költséggel jár. Kicsit többet kell tápozni mint egy nano akváriumba ;):cool:
Gondolj előre a vízcserékre is, hogy és mivel oldod meg. Használsz e majd RO vizet?
Az akvárium tisztán tartása se lesz piskóta, bár ekkora víztömegnél talán könnyebben beáll az egyensúly.
A lényeg : ne kapkodd el, mert sok időt és pénzt kell beleölni, akkor meg legyen tökéletes ;)
 
A vízzel nem lesz gond, itthon vízlágyítóval működik a ház, mert amúgy nagyon kemény lenne és tönkretenné a vízkő a csö eket.
Már sokat érdeklődtem, ez a fajta vízlágyítási módszer nyugodtan használható az akvarisztikában. Egyedül a konyhában van 18nk körüli víz, a többi helyen 0nk. Szóval majd kedvemre kavargathatok.
Tudom, hogy nagy költséggel jár, de egyrészt itt a Karácsony, másrészt pedig szerintem arra kényszerülök majd, hogy minden kütyüm eladjak.
Nem hiszem, hogy lesz gyepem sajnos. Olyan magas az akvárium, hogy én még fémhalogénnel se bízom a bevilágításban.
Maradok a mohaszőnyegnél vagy valamilyen 10-15 magas előtéri növénykéknél. Pl. Echnidorus tenellus nagyon megtetszett, itt a fórumon ajánlották.
Szóval szerintem maradok a jbl manadonal. Azon kívül, hogy könnyű szerintem jó kis talaj.
Amúgy nekem 50 liter szükséges szóval már csak ezértsem tudnék ada amazóniát venni. Az több mint 50e forint...
 
Az akváriumnak jó szűrése lesz, továbbá van valami amit nem említettem szerintem, hogy lesz benne egy nagy belső szűrő is. A háttér mögött meg egy powerhead 700 lph hogy ott ne poshadjon be a víz.
 
Ja mégegy.
Tudnátok segíteni egy ilyen tápozási rendszer kialakításában? Én nem ismerem még ezeket a szereket.
 
Back
Oldal tetejére