• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

3x45

Sziasztok!

Már múlt hétvégén megcsináltam az átalakítást, de csak most tudok bejegyzést írni hozzá.

Egy szokásos homályos kép:
K%25C3%25A9p%2520068.jpg


Néhány növényt száműztem:
A Blyxa, Crypto parva, Amania ment.
A Bolbitist pedig megritkítottam.

A mostani még nem beállt képe az akváriumnak:

K%25C3%25A9p%2520074.jpg


K%25C3%25A9p%2520075.jpg


K%25C3%25A9p%2520076.jpg


A.ttila
 
Hali,

A fán az bolbitis? Melyik fajta pontosan? Én egyszer rendeltem egy tövet, de nem nagyon akart megnőni és nagyon rondán foltos még mindig. (tápot kap, de co2-t nem...) Nálad nagyon tetszik, de lehet, hogy nem ugyanaz a kettő. Köszi, Tibor
 
Szia Tibóka!

A fán az bolbitis?
Igen Bolbitis heudelotii, semmi extra, a kedvenc növényem, nagyon szeretem, talán ezt érzi (CO2 nincs, fény 0,5W/l 7h-ban,, Kh: 5, a víz hőfoka jelenleg 30 C, kétnaponta 1ml micro-macro, 3ml Carbo/nap).
A foltos leveleket vágd le nyugodtan, növeszt másikat helyette, ha nem is túl gyorsan!

A.ttila
 
Sziasztok!

Elég mostohagyerekként kezeltem mostanában a kockát.
Az ok több tényezős.
Az egyik hogy parkettán áll és a mozgatása nem egyszerű nyom nélkül.
A másik hogy szűkösen vagyunk és nem lehet a szűrőhöz hozzá férni, csak szintén mozgatással.
Úgy sikerült csak beállítani a medencét hogy az oldalát látjuk.
A harmadik hogy nagyon kevés volt az idő a nyáron, több kisebb akvárium megszüntetés, átalakítás volt a fontosabb.
A negyedik pedig hogy nem fér bele a jövőbeli közös elképzelésünkbe Annamarival, sem a bútor színe, sem a formája, sem mérete (eredeti helyén a rendelőben mutatott a legjobban) ezért kénytelen vagyunk megválni tőle.

Az újabb költözésnél nagyon szétcsúszott a talaj, a berendezés és a Marsilea betemetődőtt.
Az elképzelésem , miszerint majd előbújik a talaj alól nem jött be.
A héten sikerül cserélnem Bolbitisért (páfrányt-páfrányért) és pótolom a hiányt.

Négy hónap alatt két vízcsere és egy szűrőtakarítás volt a napi tápozásokon kívül az össz ténykedésem vele, ez erősen látszik rajta.
Egyébként a látványa nem rossz, kevésbé hozzáértőknek így is tetszik, de én tudom hogyan nézhetne ki rendes karbantartással, odafigyeléssel.
Az élővilág nem változott, csupán a régi Sziámi tűnt el belőle, amit egy másikkal pótoltunk Annamari akváriumából (sajnos mohafaló, még a Fissidenst sem kímélte), még a Galaxikat tettük át egy kisebb akváriumba mert a másik dániók és az új Sziámi nem engedte őket az étel közelébe.

Alga leginkább zöld pont volt benne (a legutóbbi nagy takarításig).

Ami még érdekesség, hogy a víz keménysége a napi tápozások mellett is lenullázódott (igaz hogy a párolgást ozmó vízzel pótoltam de ez akkor is érthetetlen!)!
A többi medencében ahol heti feles vízcserék voltak 4-5-ös keménységet mértünk.

A közeljövőben csinálok róla képeket is (sajnos csak két oldaláról), ha addig nem veszi meg senki.
Jelenleg még mindig fullon van a fényképezőgépem memória kártyája, pedig már minden nem szükséges képet töröltem róla.

Mindenkinek jó kertészkedést!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére