• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

3x45

Sziasztok!

Még mindig nem volt víz csere (na majd holnap)!

A két jobb első kő valahogy nem mutat jól így egymás mellett, az egyiket kicsit eltolom hátra felé.

Egyébként a növények hozzák az új hajtásokat, alga csak a hozott mennyiség, a víz tiszta.

Reggel csinálok képeket!

A.ttila
 
Sziasztok!

Na végre hétfő éjszaka vizet cseréltem!
Minimális alga van, de csak az üvegen!
Növény fronton minden rendben!
Támadnak a Pajzs csigák (hamarosan kapnak pár Helenát lakótársnak)!
A hétvégére terveztem egy nagyobb matatást, majd vízcsere és berakom a halakat, garnélákat is.

Talán karácsonyra rendben leszek és majd jöhet a következő Akvakertész találkozó!

A.ttila
 
Sziasztok!

Megint megejtettem egy víz cserét.
Lepucoltam az üveget.
Lenyestem a Bolbitisek régi leveleit.
Csináltam fényképeket, csak nem tudom behúzni a Web albumomba (vagyis hármat sikerült, de abból csak kettőt tudtam kimásolni)!

IMG


A.ttila
 
Sziasztok!

Visszaköltöztettem a halakat, garnélákat hajnalban.
Még nem tudtam teljes létszám ellenőrzést tartani, de Otocinklusból csak kettő maradt.
Estére szépen le takarítgatták az Amanók a leveleket (véletlenül direktbe kapcsolt állásban maradt az időkapcsoló, ezért láttam)!

A mobil internet az oka a képekkel való bénázásomnak (kevés és lassú adatforgalom)!
Holnap megpróbálom otthon feltölteni a Webre, utána talán könnyebb!

A.ttila
 
Sziasztok!

Szépen dúsulnak a növények!
A Marsileából már pár tövet át tudok helyezni azok közül amelyek az üveghez futottak (főleg a bal sarok elég üres).
Napi egy-egy pumpálásnyi GA táp és 3ml E. carbó megy bele heti 30%-os vízcserével.
Jövőre ezt szeretném nevezni a HAC-ra, tehát várom az építő jellegű kritikákat, hozzászólásokat!

Fényképeket a jövő héten tudok mutatni!

A.ttila
 
Sziasztok!

Csináltam egy karácsonyi nagy takarítást!
Kipucoltam a szűrőt, perlont cseréltem, áttoltam kefével a csöveket, ki- és befolyókat, leplasztikoltam az üvegről a pont algát.
Vizet cseréltem 50%-ot (1/3 ozmo,, 2/3 kezelt csap).
Visszanyesegettem a növényeket.

Takarítás, molyolás előtt:
IMG


IMG


IMG


Utána, a bal követ átfordítva:

IMG


IMG


IMG


Békés, Boldog Karácsonyt!
Boldog Új Esztendőt!

A.ttila
 
Tényleg nagyon szép akvárium! Rengeteget fejlődött a kezdetekhez képest.
Én a Byxa japonika-val nem mertem próbálkozni, de amint látom nálad low-tech körülmények között is nagyon szép. Lehet megpróbálkozom vele én is.
 
Sziasztok!

Köszönöm Fiúk!

Azt elfelejtettem írni, hogy a gyökér tetejére telepítettem Microsorum pteropus needle leaf növényt (Köszönöm eMZé).
Így lesz a Microsorum koronával teljes a háromszög elrendezés.

IMG


Utána, a bal követ átfordítva:

IMG

Szerintetek hogy jobb a bal oldali kő?
Korábban elég hangsúlyos!
Most követi a mögötte lévő gyökér az ívét, kicsit kevésbé vonja magára a figyelmet!

Jövőre ezt szeretném nevezni a HAC-ra

Ezért kiemelten kérem az építő jellegű kritikákat (bármilyen hiba megemlítését, változtatási javaslatot megköszönöm)!!!

Most nézem, hogy milyen szépen bevörösödött az E. tenellusok levele!
Mától két nyomás micro-macro-t adagolok, mert kicsit haloványak a Rotalák és a Heterantherák, a többi növény rendben van!

A.ttila
 
Sziasztok!

Ma megcsináltam a heti 50%-os vízcserét!
Nincs különösebb, minden hozza szépen az új leveleket!

Ami miatt mégis írok az a következő:
Ma ráértem, ezért kitakarítottam a három megszüntetett de még az aljzat mentesítés előtt álló akváriumomat.
A 62, 45, 12,5 litereseket.
Szépen ki is savaztam, csillognak-villognak!
Voltam délután otthon és lementem a pincébe hogy a maradék kettőt (27l-es kocka és 10l-es nano) is magamhoz vegyem.
Ahogy kinyitottam a szekrényt találtam még egyet amiről már el is felejtkeztem, egy 10cm magas 20x30-as alapterületű edényke nézett velem szembe!
Így most 6 üres akvárium figyel a polcon!
Nagy a kísértés!
Én is mindennek ellen tudok állni, kivéve ha üres üveg téglatesteket, kockákat látok, most is azon morfondírozom, hogy melyiket hogyan, hova lehetne elhelyezni, mit ,hogyan kéne bele rakni, berendezni, milyen világítást kéne fölé helyezni!
Egy szerencsém van csak, hogy nincs felesleges külső szűrőm (de mégis, egy 2l űrtartalmú Fluval amit úgy kaptam valakitől, de még ki sem próbáltam)!
Na de ott van az emers kert lehetősége is!
Már a mosogató fölött is 6500K-es T5-ös világít (de oda nem szabad, akkor hogy mosogatunk?)!

Szörnyű!!!
Nincs ki út!
Jó lenne egy Pszichológus akvakertész társunk tanácsa?!
Szabadítsatok meg az üres akváriumoktól!!!
Segíts Ég!

A.ttila
 
Sziasztok!

Ismét vízcsere után.
Kicsit megmozgattam a talaj felső rétegét is a leszívás közben, volt benne mulm!
A Sagitariák futnak az üvegnek, 5 hajtást kellett áthelyeznem!
A Microsorum körül elengedte magát a gumi, ezért azt újra kötöztem (az egyik fele már rögzült)!
Levagdostam egy csomó Marsilea és Crypto levelet a régiek közül.
Két tő Anubias b. var. nanát is újra telepítettem.
A növények szépen hozzák a megszokott ütemben az új leveleket, hajtásokat.

A Chelák között van pár soványabb egyed, keresek nekik majd valami jobb fagyasztott eleséget, hogy felerősítsem őket (az utóbbi időben sajnos csak egyféle szárazat kaptak)!

A.ttila
 
Sziasztok!

Ma megcsináltam a heti 50%-os vízcserét!
Nincs különösebb, minden hozza szépen az új leveleket!

Ami miatt mégis írok az a következő:
Ma ráértem, ezért kitakarítottam a három megszüntetett de még az aljzat mentesítés előtt álló akváriumomat.
A 62, 45, 12,5 litereseket.
Szépen ki is savaztam, csillognak-villognak!
Voltam délután otthon és lementem a pincébe hogy a maradék kettőt (27l-es kocka és 10l-es nano) is magamhoz vegyem.
Ahogy kinyitottam a szekrényt találtam még egyet amiről már el is felejtkeztem, egy 10cm magas 20x30-as alapterületű edényke nézett velem szembe!
Így most 6 üres akvárium figyel a polcon!
Nagy a kísértés!
Én is mindennek ellen tudok állni, kivéve ha üres üveg téglatesteket, kockákat látok, most is azon morfondírozom, hogy melyiket hogyan, hova lehetne elhelyezni, mit ,hogyan kéne bele rakni, berendezni, milyen világítást kéne fölé helyezni!
Egy szerencsém van csak, hogy nincs felesleges külső szűrőm (de mégis, egy 2l űrtartalmú Fluval amit úgy kaptam valakitől, de még ki sem próbáltam)!
Na de ott van az emers kert lehetősége is!
Már a mosogató fölött is 6500K-es T5-ös világít (de oda nem szabad, akkor hogy mosogatunk?)!

Szörnyű!!!
Nincs ki út!
Jó lenne egy Pszichológus akvakertész társunk tanácsa?!
Szabadítsatok meg az üres akváriumoktól!!!
Segíts Ég!

A.ttila
Elfogadok egy kisebb akit, meg akkor már jöhet a szűrő is! :D
 
Én szívesen elfogadnék még egy nano-t. Bár igaz az elsőt is nem rég indítottam, de már lenne újabb és újabb ötletem.....de sajnos a feleségemnek még ez az egy is sok, pláne, hogy mostanában többet törődöm az akváriumommal mint vele. Kezd is féltékeny lenni. :D
 
Szia Űrdongó!

Én szívesen elfogadnék még egy nano-t. Bár igaz az elsőt is nem rég indítottam, de már lenne újabb és újabb ötletem.....de sajnos a feleségemnek még ez az egy is sok, pláne, hogy mostanában többet törődöm az akváriumommal mint vele. Kezd is féltékeny lenni. :D

Akkor jobb ha nem forszírozod, ha nem akarsz úgy járni mint én (1 Feleség, 1 akvárium jobb mint 0 Feleség, sok akvárium!)!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére