• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

3x45

Sziasztok!

Kéthetente azért a szerény körülmények ellenére is vissza kell vágni a stemeket!

K%25C3%25A9p%2520081.jpg


K%25C3%25A9p%2520080.jpg


K%25C3%25A9p%2520079.jpg


A.ttila
 
Sziasztok!

A Lótusz legutóbbi levele már hosszabb száron érkezett és nagyobb, színesebb is mint az előzőek(y)!
Az Elatine csak pár helyen bújt elő az aljzatból, de elég lassú egyébként is.
A többi növény a szokásos tempóban növöget.

Három kép a hét elejéről:

IMG_5318.JPG


IMG_5321.JPG


IMG_5322.JPG


Nos most egy ideig sajnos nem jelentkezem!

Mindenkinek jó kertészkedést!

A.ttila
 
Sziasztok!

Tegnap és ma nagytakarítást csináltam (nem csak az akváriumban).
Kiszedtem egy halom Bolbitist és az Anubias lanceolatákat, amelyeket csak regenerálódni tettem be amíg nem találok nekik jobb helyet.
Lepucoltam az üveget.
Levágtam pár elöregedett levelet.
Kitakarítottam a szűrőt (iszonyat kosz volt benne), perlont cseréltem és betettem 75gr Purigent (az előző szűrő pucolás óta nem volt benne), a csövezést is átkeféltem.

Új lakók is kerültek bele Csilla (star67) jóvoltából 11db Galaxy dánió személyében.

Holnap este teszek fel képet a megcsupaszított kockáról.

A.ttila
 
Sziasztok!

Azt el is felejtettem írni hogy a TerraPlazán vettem Vízi tormát (Nasturtium officiniale), amit jól beültettem a nagyobb előtéri kő jobb széle mögé pár centivel.
Egyenlőre semmi nem látszik belőle, de meg van.
A Marsileával nem vagyok elégedett, több az elöregedő levél mint az új.
Az Elatinék sem mutatnak nagy növekedési vehemenciát (egy-egy helyen bújt ki az aljzatból).
Szóval az előtér gyenge!
A Valisneria nana hozza a hajtásokat és ami meglepő fehér sávos a gyökere mint a Sagitariának!
A Microsorum még nem hozott igazán nagy leveleket.
A Hydrocoyle régebbi leveleinek szélén és az Echinodorus tenellus, Blyxa japonoca szintén régi levelein barnás elszíneződés látható, ezek kapják telibe a visszaforduló vízet.

A zöld pontalgára adagolom a plusz Fosfot heti 5ml-ert (de lehet hogy kevés).
Legközelebb amikor megyek a GA-ba viszek vízmintát beméretni.

Reggeli kép az ágyból:
K%25C3%25A9p%2520010.jpg


K%25C3%25A9p%2520011.jpg


K%25C3%25A9p%2520012.jpg


K%25C3%25A9p%2520013.jpg


A.ttila
 
Sziasztok!

Atti, nagyon jól néz ki!!!Kár, hogy a fogászati rendelőben nem érte meg ezt az állapotát!!!
Köszönöm attibva Mester!
Én is sajnálom, de most már látom hogy ezen nem múlt semmi!

Jó babázást!
Használj ki minden percet, mert hamar nőnek a csemeték (legyen elég szép "csendes" emlék, mikor jön a "miért" korszak, úgy könnyebb elviselni!)!

A.ttila
 
Sziasztok!

Ma vízcsere után készítettem néhány fényképet.
Ilyeneket még úgy sem csináltam.

K%25C3%25A9p%2520027.jpg


K%25C3%25A9p%2520028.jpg


Amint fentebb is látni egyre több fény éri az akváriumot, ezért megelőző lépést tettem:
K%25C3%25A9p%2520029.jpg


K%25C3%25A9p%2520030.jpg


Fekete kartont vágtam mindhárom oldalára és becsúsztattam a bútor alsó-felső réseibe.

A.ttila
 
Sziasztok!

A természetes fény kizárása sem hozta meg a várt eredményt.
A zöld pont és a barnás elszíneződés a levélszéleken megmaradt.Tovább próbálkozom, az áramlás változtatását kellene megoldani, de egyenlőre nincs keret.
Addig is vasárnap valószínű csinálok egy nagy takarítást, kiszedem a növényeket, talajt porszívózok, frissítek, tápgolyózok, szelektálás után visszaültetek.
A látkép marad, de előre is teszek az alacsonyra növő Sagitariákból, keverve a Marsileákkal.

Két mostani front kép:

K%25C3%25A9p%2520047.jpg


K%25C3%25A9p%2520048.jpg


Nem annyira vészes, de lehetne jobb is:D !

A.ttila
 
Ne haragudj Ati!
Visszanéztem a képeket és azt kell mondjam, hogy oldalról sokkal jobb képet ad, mint szemből. Szemből a sok fűszerű nagyjából egy magas növény miatt, valahogy fura képet ad. Sajnos a kövek is kezdenek teljesen eltűnni:(
Jó alakítgatást:);)
 
Back
Oldal tetejére