• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

3x45

Sziasztok!

Ma megcsináltam a heti 50%-os vízcserét!
Nincs különösebb, minden hozza szépen az új leveleket!

Ami miatt mégis írok az a következő:
Ma ráértem, ezért kitakarítottam a három megszüntetett de még az aljzat mentesítés előtt álló akváriumomat.
A 62, 45, 12,5 litereseket.
Szépen ki is savaztam, csillognak-villognak!
Voltam délután otthon és lementem a pincébe hogy a maradék kettőt (27l-es kocka és 10l-es nano) is magamhoz vegyem.
Ahogy kinyitottam a szekrényt találtam még egyet amiről már el is felejtkeztem, egy 10cm magas 20x30-as alapterületű edényke nézett velem szembe!
Így most 6 üres akvárium figyel a polcon!
Nagy a kísértés!
Én is mindennek ellen tudok állni, kivéve ha üres üveg téglatesteket, kockákat látok, most is azon morfondírozom, hogy melyiket hogyan, hova lehetne elhelyezni, mit ,hogyan kéne bele rakni, berendezni, milyen világítást kéne fölé helyezni!
Egy szerencsém van csak, hogy nincs felesleges külső szűrőm (de mégis, egy 2l űrtartalmú Fluval amit úgy kaptam valakitől, de még ki sem próbáltam)!
Na de ott van az emers kert lehetősége is!
Már a mosogató fölött is 6500K-es T5-ös világít (de oda nem szabad, akkor hogy mosogatunk?)!

Szörnyű!!!
Nincs ki út!
Jó lenne egy Pszichológus akvakertész társunk tanácsa?!
Szabadítsatok meg az üres akváriumoktól!!!
Segíts Ég!

A.ttila

Adok növényt az aksikhoz :) rendezd csak be!
 
Sziasztok!

Hogy ne csak a humorizálás menjen:

K%25C3%25A9p%2520018.jpg


K%25C3%25A9p%2520019.jpg


K%25C3%25A9p%2520020.jpg


Tudom a csövek koszosak!
Bocsánat!

A.ttila
 
Sziasztok!

Tegnap vissza nyestem a Rotalákat (Klári néni akváriumába kerültek)!

Érdekes, hogy a gumi mennyire fény érzékeny!
Hármat tettem be kötözés céljából, kettőt talaj szintre, egyet a fára (középre) amin már látszódnak is a repedések, pedig ugyan az az anyag!

Este lesznek képek!

A.ttila
 
Szia Űrdongó!



Akkor jobb ha nem forszírozod, ha nem akarsz úgy járni mint én (1 Feleség, 1 akvárium jobb mint 0 Feleség, sok akvárium!)!

A.ttila

Az én családom még csendben tűri, bár a lányom néha lázad, férjem viszont sportmániás, azt meg én viselem el, tehát kvittek vagyunk! Nálam most 7 akvárium üzemel (egyelőre!) és biztosan van ennyi sportcsatorna is a tv-n!:shy:
 
Sziasztok!

Akkor az ígért képek!

K%25C3%25A9p%2520039.jpg


K%25C3%25A9p%2520040.jpg


K%25C3%25A9p%2520041.jpg


Azt tervezem, hogy a Valisneria nana előtt lévő ágrészre kötök egy kis csokor Fissidens mohát.
Stevoval azt beszéltük hogy valamit kellene kezdeni a Lótusszal, szerintetek ha helyileg megtápozom (gyökér táp) akkor fel növeszti a leveleit a felszínig (30-32cm)?

Köszönettel!

A.ttila
 
A képek alapján is lehet látni, meg mondtam is a tulajnak, ahhoz képest, ami volt régebben, nagyon durván összekapta A.ttila az akváriumot, egy kis időt kell adnunk még neki, nagyon szépen összeérik. Ha a Lotus-t sikerül felnöveszteni, akkor fog igazán ütni, vagy ugye beszéltük az Apongeton Crispus Red-et, bár az nagy lenne ide sajnos...
 
Sziasztok!

Crispus rednek szerintem nagyobb a fenyigenye. Eleg halott szine van a lotuszodnak en mindenkepp betapoznam. Fenynel ennel is mukodnie kell

Köszönöm Viktor, akkor a Lótuszt tuningolom!

Más!

A tegnapi (így éjfél után) "Teszikeim" száma elérte az 50db-ot!
Nagyon jó érzéssel tölt el!
Talán sikerül valami kis pluszt adnom (ha néha kicsit gyengébbre is sikerül pár fotó, meg nyakatekert a fogalmazásom és hát becsúszik pár helyesírási hiba) a fórumon keresztül Nektek!

Köszönöm!

Igyekszem továbbra is!

A.ttila
 
Sziasztok!

Kicsit kiegészítem a tegnapi rövid bejegyzésemet!

Öreg leveleket vagdostam. Mulmoztam. Ammaniát, Elocarisokat, Elatinét ültettem, Fissidenst kötöztem. Vízcseréztem.

A legtöbb nyesegetést a Marsilea és a Sagitaria kívánta!
A Marsilea elég lassú tempóban növöget, inkább stagnál.

A nyílfűről ugyan ez már nem mondható el!
A leválasztott fiatalok is hozzák az újabb hajtásokat, így hatványozódik az új egyedek száma!
Az Anubias nanák régi leveleit is levagdostam, az újak már szépek!

Azt nem tudom hogy írtam-e, hogy bekerült véletlenül egy szálacska Hydrocotile tripartita is, ami most már szépen terjeszkedik a kezdeti tetszhalál után!

Érdekes hogy a pár szál Riccia és Lemma is mostanra kezdett szaporodásnak indulni!

A mulmozásom technikáját itt is leírom: egy széles tejgumival egy vékonyabb (8mm) leszívó cső végére rögzítek egy hurkapálcát ami a cső végétől 5-6cm-rel lóg túl.
Ezzel a pálcával kevergetem óvatosan az aljzat felső 2 centijét, miközben a cső elszívja a keletkezett koszfelhőt!

Az Ammaniát kis laza csoportban a jobb oldali kis kövek mögé, a Sagitaria közé telepítettem.
Elocarisokból (parvula és aciculáris) csak 8-10 tövet kaptam, ezeket szétszórva ültettem el.
Az Elatinét az elől és oldalt található kis tisztások mélyére nyomtam a talajszint alá, az Amanók miatt!
A Físsidenst damillal kötöztem a víz alatti ágra (iszonyat idegölő feladat volt, kézzel, csipesszel, alig hozzáférve, a damilt egyszer elszakítva)!

Az Echinodorus tenellust most hagyom kicsit futni az üveg mellett, majd kiszedegetem a kölköket ha egy kicsit megerősődtek!

A vízcsere feles volt (1/3 ozmo, 2/3 kezelt csap), visszatápozva 2-2ml micro-macro táppal!

Szűrőcső tisztítás legközelebb!

A.ttila
 
Sajnálom, hogy csak ennyi acicularist tudtam vinni, de sajna jelenleg kevés algamentes tövem van az akiban és nem szaporodik bolond gomba módjára, mert se lágyvíz, se co2. :( Ha tudom, hogy a vivipara is érdekel, abból azért tudtam volna többet is vinni, mert elég sok új hajtás szokott lenni a levélcsúcsokon, és elég jól szaporodik.
 
A.ttila, ezért a mulmozási technikáért ezer hála. Pont azon törtem a fejem, hogy mit kellene kitalálni, mert a gyári mulmozóval már lehetetlen dolgozni a sok növény miatt. :)
 
Azt el is felejtettem írni/mondani Attila hogy erről az akiról igazán feldobhatnál egy kis videót! Élőben nekem nagyon tetszett, ahogy mozog minden, a növények, az amanok, a kis halacsok.
 
Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat!

Szerencsére csak 5 tő Elatine jött ki eddig (igaz 1/2cm-el a talaj alá dugtam), néhányuknak kilóg néhány világoszöld levélkéje!
Egy Ammania elrohadt, a többi látszólag jól van.
Az Elocarisok még nem mutatják jelét semmi változásnak.

Sajnálom, hogy csak ennyi acicularist tudtam vinni, de sajna jelenleg kevés algamentes tövem van az akiban és nem szaporodik bolond gomba módjára, mert se lágyvíz, se co2. :( Ha tudom, hogy a vivipara is érdekel, abból azért tudtam volna többet is vinni, mert elég sok új hajtás szokott lenni a levélcsúcsokon, és elég jól szaporodik.

Nem gond Laci, majd terjeszkednek, nélkülük sem volt kopasz az első harmad!
A vivipara most lehet hogy sok lenne bele, szóval nem bántam meg hogy nem kértem!

A héten formáznom kell a stemeket (Heterandhera, Rotala), mert már a beszívóra fekszenek!
A Zolitól (eMZé) kapott Microsorum most kezd nagyobb tempóra váltani, sorba hozza az új leveleket, amik még csak 5-6cm hosszúak.
A Lótusz kéthetente hoz egy új levelet, a többi is egészséges, színes, csak nem elég hosszú a levélszára.
Tegnap felfedeztem egy Valisneria nana hajtást, ez az első a berendezés óta!
Az öreg példánynak szép hosszú levelei vannak, gondot is szokott okozni a karbantartáskor, már többször szakítottam le, vagy törtem el a levélvégeket.

A felkötözött Fissidens egyenlőre rendesen rásimul a gyökérre, pedig az első damilt a csomó meghúzásánál elszakítottam!
Arra gondoltam hogy horogkötéssel rögzítem, egy ponton hozzákötöttem a fához a damil végét majd egyszer végigvezettem 10 cm-ert az ággal párhuzamosan, majd egy hurkapálcát leszúrtam az aljzatba, azt megkerülve visszavezettem a kiindulási pontig. Utána felhelyeztem a moha szálakat és elkezdtem a hurkapálca felé körbetekerni az ágon. Minden szépen haladt (na azért ennyi idő alatt húsz horgot megkötöttem volna, de hát a víz alatt a 0,08-as damillal nem piskóta a munka), amíg át nem fűztem a hurkapálcával fenntartott hurkon, ekkor derült ki, hogy nem tudom megfeszíteni a damilt, nem tudtam behúzni a hurkot, addig erőltettem míg elszakadt a vége. Ekkor ott rákötöztem egy másik zsineget ahol eltéptem és laza maradt és visszafelé csévéltem, majd a végét visszabújtattam a két centivel korábbi menetek alatt.

A két legvékonyabb dánió elpusztult :cry:, a többi hal jól van!

Azt el is felejtettem írni/mondani Attila hogy erről az akiról igazán feldobhatnál egy kis videót! Élőben nekem nagyon tetszett, ahogy mozog minden, a növények, az amanok, a kis halacsok.

Laci az a gond, hogy arra már rá jöttem hogyan lehet videót készíteni a fényképező géppel, de a feltöltését még nem sikerült egyedül kitalálnom.Korábban egy német számító géppel próbálkoztam, de a nyelvi nehézségek és a gépkezelési tudásbéli hiányosságok miatt nem jutottam vele dűlőre.
A Picassáról nem lehet feltölteni, más rendszert meg sosem próbáltam, nem ismerem őket.
De majd megpróbálok segítséget kérni hozzá valakitől!

A.ttila
 
Laci az a gond, hogy arra már rá jöttem hogyan lehet videót készíteni a fényképező géppel, de a feltöltését még nem sikerült egyedül kitalálnom.Korábban egy német számító géppel próbálkoztam, de a nyelvi nehézségek és a gépkezelési tudásbéli hiányosságok miatt nem jutottam vele dűlőre. A Picassáról nem lehet feltölteni, más rendszert meg sosem próbáltam, nem ismerem őket. De majd megpróbálok segítséget kérni hozzá valakitől!
A youtube-ot tudom ajánlani hozzá! Már van beépített szerkesztője is, teljesen jól használható és egyszerű. Ha esetleg kell, szívesen segítek benne. :)
 
Back
Oldal tetejére