• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

3x45

A. Kavicsos

Legenda
Sziasztok!


Első feltöltés után:
IMG


A kezdeti rém kép:
IMG


Mint ahogy jeleztem átépítettem a rendelői akváriumot.
Vagyis inkább összegyúrtam a hálószobai és egy 12,5 literes növényeit (részben talaját) a meglévő dekor fával.
Kicsit megfűszerezve néhány bazalt (vagy andezit) darabbal.

Persze a képeket nem tudom feltölteni (kölcsön számítógép teljesen más programokkal) hiába van rajta minden magyarul ehhez kevés vagyok!
Majd amikor itthon lesz a tulajdonosa megkérem hogy mutasson egy egyszerűbb variációt (a tegnapit nem tudtam követni).
Tehát napokon belül lesznek képek is!

Addig annyit hogy a szokásos Low-tech növények kerültek bele (Anubiasok, Bolbitis, Cryptók, Sagitaria, stb...).

A technika maradt: 2x24W 6500K Pc világítás, Eheim Prof3 2071 950l/h szűrő.

Táptalaj: 2cm tóföld, 1cm tőzeg.

Aljzat: újra hasznosított Aquatic natture Pro soil 8l +2l friss.

9 órakor kezdtem a régi homok leszívását, a kavics kiszedését.
Az akvárium üvegének takarításával folytattam, amit miután rászáradt az alga 20%-os sósavval lazítottam fel.
Amikor elkészültem vele a dekornak szánt köveket is lesavaztam és még egyszer átsikáltam, öblítettem.
Be egyengettem a táptalajnak szánt, benedvesített kutyulékomat, majd beöntöttem az aljzatot.
A gyökeret elfektetve tettem be, kitámasztva alulról a kövekkel.
Benedvesítettem a talajt, majd kezdtem az ültetést (ekkor már du. 5 óra volt).
A növényesítéssel kicsivel 10 óra után végeztem.
Már feltöltöttem vízzel (nekem tetszik!).

Most beszéltem a háziakkal, reggel lesznek képek!!!

A.ttila
 
Sziasztok!

Míg áznak a szűrő csövei, leírom a növénylistát:
előtérben Marsilea hirsuta, másodsorban Cryptocoryne parva, -x willisii, nyomokban Echinodorus tenellus,
középen füvek Byxa japonika, Echinodorus tenellus, Sagitaria subulata és Cryptocoryne amicorum,
hátul Anubias barteri var. nana, -lanceolata, Bolbitis heudelotii, Cryptocoryne wendtii, Ludvigia arcuata, Nymphaea lotus, Rotala sp.green, (1 tő Valisneria nana mutatóba).

Kicsit poros lett az aljzat hiába mostam a barnás lé nem akart múlni, csak egyre kisebek lettek a szemcsék.
Feltöltésnél fel is kavarodott azon a részen ahol nem fedtem elég vastagon új réteggel.
Majd lehet hamarabb cserélek először perlont.
Amint letisztult készítek a feltöltött állapotról képeket.

A.ttila
 
Hát le a kalappal, nekem nagyon tetszik az elrendezés és a növényválasztás is jó. Sokféle keverve. Az egyik legjobb azok közül amiket eddig tőled láttam.(y) (ezzel nem alábecsülöm a munkásságod, egyszerűen más stílus jön be nekem;) )
Elfogadnám, baba.
 
Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat!


Feltöltés utáni képek? :rolleyes:

Miután a szűrőt csak este egy rendes takarítást követően üzemeltem be ezért elég nagy a homály!
Sajna a csere Purigent nem találtam a kupiban ami most körül vesz, ezért azt majd első karbantartásnál pótolom bele.

A talajt még után szórtam, aminek az lett a következménye, hogy néhány helyen eltűnt alatta a Marsilea, némi hurkapálcás, csipeszes hadművelettel azért csak előkerültek!
A fa is megmozdult mikor raktam be a beszívókat, ezért jó néhány A. nanát kellett vissza szuszakolnom az eredeti helyére.
Vagyis a szokásos berendezési malőrök engem sem kerülnek el.

Az egyik legjobb azok közül amiket eddig tőled láttam.(y) (ezzel nem alábecsülöm a munkásságod, egyszerűen más stílus jön be nekem;) ).

Köszönöm Bálint!
Csak volt valami haszna az elmúlt másfél év fórum skubizásnak!
Nem is érezném jól magam ha nem mindig egy kicsit tetszetősebb üveg tölteléket kreálnék!
Csak azt sajnálom hogy nem rögtön egy ilyen "hagyományosabb" berendezéssel kezdtem a rendelőben, talán nagyobb lett volna a tetszés indexe!

No sebaj, most majd szorosabb felügyelet mellett remélem szépen hozza az elképzelt formát!

A.ttila
 
Sziasztok!

Már tisztább a víz!
Estére kicserélem a kezdő képet is (csak vicc volt a mostani)!

Jó éjszakát Mindenkinek!

A.ttila
 
Szia!
Pedig a kezdő kép annyira jóóó :D hirtelen nem tudtam eldönteni hogy akkor most mit is látok :LOL:
Én mindenképp várom a további képeket, eddig nagyon bejövős kis aki :) (y)
 
Szerintem nagyon jó lett. Megkockáztatom, hogy eddig ez lett a legjobban összerakott akid. Várjuk a képeket a feltöltött akiról. (y)
 
Sziasztok!

Na még nem az igazi!

IMG


IMG


IMG


IMG


Sajnos a lótusz megvált a gumójától, nem tudom meg marad-e, gyökerei vannak.
A beszívók legvégét nem tudtam kipucolni (túl jól rá ragasztottam a lezárót), Ti ezt hogyan oldjátok meg?

Az időkapcsolót elfelejtettem átkapcsolni, ezért egész nap ment a világítás, -újabb hiba!
Egyébként 5 órával kezdem.

A víz 70%-ban régi, a talaj 80%-ban, a szűrő járt már korábban (leöntöttem a költöztetésnél, csak párás környezetben voltak a szűrő anyagok), mennyi idő múlva rakhatom vissza szerintetek az állatokat (a hordóban sincsenek ideális körülmények között!)?

A.ttila
 
Ha tudsz akkor mérjél ammóniát. Nálam a 1,5 évvel ezelőtti talaj, 1 éven keresztül használtam, aztán szárítás és most megint használva, rendesen feltolta az ammónia szintet... Nehogy baj legyen...
 
Nagyon jó lett! Asszem erre mondják akvarisztikai szakszóval, hogy FASZA lett! :)
Elfogadnám.
 
Én a bolbit lehet kihagytam volna és engedtem volna, hogy a fa legyen a hangsúlyos ebben a scape-ben. Maximum egy kis moha rá. :)
 
Sziasztok!

Én a bolbit lehet kihagytam volna és engedtem volna, hogy a fa legyen a hangsúlyos ebben a scape-ben. Maximum egy kis moha rá. :)

Kösz Dani!

Majd meglátjuk!
A csonkot szeretném eltüntetni, ha sok lesz majd nyesegetem (az még bele fér, a 2-3 heti egy-egy levél)!

A.ttila
 
Sziasztok!

Reggel 05.30-kor indul a világítás, hogy beönthessem a 3ml Carbót, kétnaponta 1-1 pumpálásnyi micro-macro megy még bele.
"Rend a lelke mindennek"!
Persze nem stimmel teljesen az indítás, mert még vízcsere nem volt:sorry:!
De csak ma tudtam elhozni otthonról az ozmó víz készítő szerkezetemet.
Holnap csinálok egy feles cserét.

A növények jól vannak, eMZé Marsileái indultak meg először, szépen hozzák az új leveleket!

A fényképező gép akkumulátora lemerült, ezért képek majd csak a hétvégén lesznek (ha bele fér az időbe)!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére