• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 30l nano

Nem tudom, írták-e korábban, de ha a vízfelszín felett tartod a Lily-t, akkor "szellőztetéssel" kihajtja a vizedből a CO2-t.
Egyrészt ez lehetett az oka annak, hogy amikor víz alá került, akkor magas lett a CO2, mert a "szellőzős" beállításhoz képest ekkor a beoldott mennyiség már soknak bizonyult.
Másrészt pedig ez azt jelenti, hogy a beküldött CO2 gáznak csak kis része oldódik be, vagy ami beoldódik, azt a szellőzésnél kihajtja a vizedből, még mielőtt hasznosulna, tehát: lényegesen több CO2 gázt kell így engedned, mint amennyi szükséges lenne normális körülmények között.
Az én javaslatom, hogy tedd víz alá a Lily-t, és inkább a szűrőn fojts, ha tudsz. Illetve ehhez mérten állítsd be a CO2 szintet.
Mulm mennyi van az akváriumban? Illetve lehet tápanyag gond is az algád, ahogyan írtad is.
Nekem egyébként nano akváriumban végül a Spin vált be, egy messzi-messzi galaxisból rendelve, gondosan becsomagolva. Az ecset algától csak így tudtam végül megszabadulni. Tehát szerintem a spin-t vagy a poppy-t kellene kipróbálnod neked is.
 
Az a baj hogy úgy vissza van fojtva a szűrő hogyha víz alá teszem a lilyt akkor szinte semmit sem fodrozza a víz felszínt. Valamennyire így is beoldja a co2-t, a növények bubiznak. Mulmom nem lehet sok mert ahogy a növényzet engedi porszivozom. És van még kettő páncélos törpeharcsám akik szedegetik a mocskot. Az agancs algám kezd vissza húzódni elég szépen. Talán a zöld pont is. A zöld szorrel küzdök sokat. Nekem ecset algam egyenlőre csak a limnobiumon van de szerencsére a nagyját az amanok lepucoljak. Alacsony a nitrat szintem szerintem azért van.
 
Az ember minden nap nézi az akvariumot és bosszankodik hogy nem nőnek a növények mi lehet a baj, aztán bele botlik egy képbe..... igaz hogy nincsenek toppon de így a képeket nézve egy kis elégedettség tolt el hogy 2-3 hónap alatt itt tartok. Lehet nem nagy szó de kezdőként örülök neki hogy van amit nrm tudok kirohasztani....
44da9b6694bd9ba4e0ee4c4a2e69637c.jpg
7bb4fd5c18b5abb77a3ee083e9feb15d.jpg
 
Az ember minden nap nézi az akvariumot és bosszankodik hogy nem nőnek a növények mi lehet a baj, aztán bele botlik egy képbe..... igaz hogy nincsenek toppon de így a képeket nézve egy kis elégedettség tolt el hogy 2-3 hónap alatt itt tartok. Lehet nem nagy szó de kezdőként örülök neki hogy van amit nrm tudok kirohasztani....
View attachment 80266
View attachment 80267
Szép kis nano. Ha akarod dúsítani az ARM-et, vágd le a tetejét és dugd vissza.
 
Készülök a karanténra! GA szerint képek alapján lehet hogy Bársonybetegségben szenved a bettam. Az javasoltak hogy Seachem Oodinol-al kezeljem.
9 literes akváriumban lesz. Se növény se semmi. Se kaja a kezelés idejére plusz sötét kúra. Talán teszek be egy belső szurot. Van egy dennerle garnelas szurom de ebben nem vagyok biztos hogy szükséges e! Ebben valaki segíthetne ! Koszonom
 
Szép kis nano. Ha akarod dúsítani az ARM-et, vágd le a tetejét és dugd vissza.

Bálint! Mióta levágtam megszűnt a durva felszíni hártyám. Van még egy kevés de már nem ragadnak bent a buborékok. Ez lehet a növény miatt vagy véletlen egybeesés? Tudom hogy a növények miatt is lehet hártya de hogy egy növény ilyen sokat lenne képes termelni azt furcsállom.
5950fa4420ab59702ceb69a273a15f8e.jpg
Ilyen szokott lenni fél nap alatt! A vágás után pár órára ilyen lett és azóta is ilyen!
80b681f418f3707719698d94db3b8e10.jpg
 
Bálint! Mióta levágtam megszűnt a durva felszíni hártyám. Van még egy kevés de már nem ragadnak bent a buborékok. Ez lehet a növény miatt vagy véletlen egybeesés? Tudom hogy a növények miatt is lehet hártya de hogy egy növény ilyen sokat lenne képes termelni azt furcsállom.
View attachment 80347
Ilyen szokott lenni fél nap alatt! A vágás után pár órára ilyen lett és azóta is ilyen!
View attachment 80348
:oops: Hű, ez kemèny. ARM-ről annyi fontos tapasztalatom volt eddig, hogy Amanok csak az ültetés után egy két hétig majszolják, aztán később már nem. Majd figyelem a sajátomnál én is nyírásokkor. Sajna pont most kaszaboltam múlt hét végén.
 
Ketto de az előbbi vizcserevel majdnem szökött mindkettő. És ha jól látom 2 red cherry is van. Most hogy karanténban a betta, paradicsom a red cherryknek.
 
Tartok tőle hogy sok lesz. van mellette betta, 3 oto,2 páncélos törpeharcsa.

Egy másik dolog. Szerinted mitől lehet hirtelen tds csökkenés?
A tegnapi vízcserenél csökkent 200 ról 100ra vissza sóztam úgy hogy a gh és kh ugyan az legyen mint elötte és igy 160 lett. Ezzel egy időben történt Ada-ról GA tápra váltás.Olyan van hogy a kövek egyszer csak nem oldanak ki annyit?
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére