• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 30l nano

Van itt olyan akinek van tapasztalata a kocka tankokkal kapcsolatban? Egyszerűen nem tudom hogy hogyan csináljak a lilyvel jó áramlást. A víz alatt van akkor látom hogy lengedeznek a gyengébb szárú marsielak. Úgy érzem ez erős nagyon és ezért lehet a koncentráltabb részeken agancs alga. De így jól lent tartja a co2 bubikat és jól keveri a sterilizalo bubifelhot is. Ha kihuzom a vízből felig akkor jól keveri a felszínt de a bubikat már nem annyira. Az akvarium hátuljában alig megy valami. Bar ott alga sincs nagyon.
View attachment 79970
Talaltam egy ilyen beállítást . Ez szerintetek működhet ? Nekem is hasonlóan van csak ki van tolva a szivó és nyomó ág is az akvarium szélére.
View attachment 79971
A lily pipe inkabb hosszu akvaba jo. Ezzel agyon le kene fojtani a szurot, hogy ne legyen problema az eros aramlasbol. Szamodra egy nano poppy, vagy egy spin lenne idealis.
 
Poppyra fáj a fogam de egyenlőre nincs a GA ban
Egy ilyen jo lenne, es meg jol is nezne ki a hajlitott nyakaval. Az ara viszont eleg huzos.
 
Egy ilyen jo lenne, es meg jol is nezne ki a hajlitott nyakaval. Az ara viszont eleg huzos.
Ezzel nem fogsz csalódni.👍
 
Köszönöm a segítséget srácok. Még adnék is érte ennyit,ha megoldja a problémám de sajnos ez sincs készleten.Addig várok és marad kihúzva alily és vissza vettem kb 80%ra a szűrőt. Igy több co2 kell adagolnom. Véletlenül elengedte a tapadókorong és víz alá került a lily. Az amanokon észre vettem hogy lassabban mozog a lábuk(nálam ők jeleznek elöször ha gond van) és rá mértem a ph-ra, hát 6,2 volt. Gyorsan kikapcsoltam a Co2. Mostmár serényen kapirgálnak az amanok.
 
Ma reggelre megjelent a myrio-n is a zöld szőralga. Elvileg az alacsony co2 okozza. Tegnap max szinten járattam a co2-t és ez lett. Vajon mit rontok el. Vicces hogy minden felszerelésem megvan hogy profi akvariumot üzemeltessek csak a háttér tudás hiányzik és mindjárt nem is tudom eltalálni a megfelelő összhangot.
28ada938a83d00c2f61b38067d0e645b.jpg
 
Olvasgattam ma egy kicsit és arra gondolok hogy ez most lehet hogy tápanyag probléma....de mégtéveszt hogy a vallisneria ontja az új indákat és hajtásokat, a limnobiummal sincs gond szerintem.A Myriophillum új hajtásai élénk zöldek de a régi hajtások sárgulnak és kopaszodnak fel. A marsiela növöget de sárgul is kicsit
 
Vágd vissza drasztikusan. Több hajtást fog hozni. A csúcsokat csípd le, és ültesd vissza.
Megpróbálom, kivágom tőbe a régi hajtásokat. Közben számolgatok és lehet sok a 2 pumpa step 1 a netto 20 liter vízhez az 5-10 es nitrát szinthez és a 0,2 foszfát szinthez. Vas még mindig nulla
 
1 pumpa step 1 / 20 liter, 2 pumpa step 1 / 40 liter........ utol kell érni co2-vel, és fénnyel, ha az utóbbit választod, de nincs értelme. De, ha a szűrődet 80% ra vissza kellett fojtani, ott lesz a probléma. Garnélázok, 50 literre Aquael Leddy 6w fonal algát csinál. 6W!!! Igaz nincs co2, nade 50 liter! Hol az igazság?
 
1 pumpa step 1 / 20 liter, 2 pumpa step 1 / 40 liter........ utol kell érni co2-vel, és fénnyel, ha az utóbbit választod, de nincs értelme. De, ha a szűrődet 80% ra vissza kellett fojtani, ott lesz a probléma. Garnélázok, 50 literre Aquael Leddy 6w fonal algát csinál. 6W!!! Igaz nincs co2, nade 50 liter! Hol az igazság?

Én az elején 6w dennerle leddel világítottam de az nagyon kevés volt. Most ez az áramlás kérdés feszít ki nagyon. Így csökkentett módban is szépen terjed az agancs és a szőr. Talán mintha jobb lett volna erősebb aramlassal.
 
Egy kis update! Ma volt a heti vízcsere, közben átpakoltam egy két dolgot. A vallisneriat kiszedtem mert nem bírtam vele,mindenfelé hozta az új indákon a hajtásokat.
Az Eleocharist is kiszedtem, ő nem igazán érezte jól magát. Inkább csak vegetált. Vissza néztem egy két régi képet, azért nőttek a növényeim csak az egyensúly nem tökéletes.
A Lilyt cserélem spinre. Ez lesz szerintem a legjobb megoldás az áramlat csökkentésére. Váltok GA tápra, ez majd helyre rakja a nitrát szintem. Került tegnap be 5 db Red Cherry. Még nem ette meg a íbetta őket. Most kezdenek előbújni nyílt terepre. Valami történt vízcsere közben mert a Betta farkából hiányzik egy darab.Állandóan az alga kaparó körül sündörgött, lehet én voltam figyelmetlen. Remélem nem lesz baja.
Gondolkodom hogy lekapcsolom a co2 rendszert hisz nem igazán indokolja semmi hogy menjen. Rendeltem egy kosár anubias goldot és egy kőre kötözött buce wavy greent. Gondoltam kipróbálom. Igy már majdnem minden növényem low tech lesz. Egyedül talán az Althernanthera nem. Az most szépen megindult csak van rajta egy kis zöld szőr. Már csak a jobb hátsó sarokba kell valamit stemet találnom ami a bettának is tetszik mert magasra nő.
Valamiért Mac-ről nem tudok képet feltölteni, csak telóról.
 
És ilyenkor nincs fertőzés veszély? Nem kellene gyakoribb vizcseréket csinálnom? Dennerle betta tápot kap szerintem ebben van bőven vitamin plusz néha kap fagyasztott szúnyog lárvát de azt inkább a Red cherryk jobban kedvelik mint a betta úgy néz ki.
 
Akkor csinálj + vízcserét, ha látod, hogy valami nem stimmel az akváriummal vagy a hallal, egyébként inkább törekedj az eddigi stabilitásra és akkor szerintem nem lesz gond vele. A kaja jó lesz neki szerintem.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére