• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 25l-Kísérleti,menedék akvárium

Vasárnap volt vízcsere,mai értékek
Ph 7,5
Gh 10
Kh 11.

-1 garnéla, a többi a barna algát eszegeti a kövekről és a növényeken motoznak. Némelyik razbóra színe besötétedett, vásárláskor inkább rózsaszínűek voltak, nem pirosak. Gondolom idővel bepirosodnak teljesen. Szépen eszik a kávédarálóval aprított Vipagrant és a szintén porított lemezes tápot. Mivel még kicsik 2* kapnak enni naponta. Tettem ide még egy kőre kötözött Anubiast, minden más változatlan.
 
Utoljára módosított:
Bocsi,de telefonnal elég nehéz egy fekete és áttetsző-Black rili-garnélát fotózni. A razbórák pedig fürgék, szintén nehéz eset.WP_20161017_17_20_01_Pro.jpg WP_20161017_21_25_40_Pro.jpg WP_20161017_21_25_50_Pro.jpg WP_20161017_21_26_10_Pro.jpg WP_20161017_21_26_28_Pro.jpg
 
Itt sajnos voltak veszteségek a garnéláknál. Vedlési problémára tippelek, mert fejtor résznél piros folt volt és a potroh résznél egy törés látszódik. Több levetett gúnyát is láttam az akváriumban.
A halak jól vannak. Többnyire együtt úsznak mind a heten.
Mindenesetre a belső szűrőre ráraktam a porlasztót.
 
Utoljára módosított:
A levegőztető nem biztos, hogy feltétlenül jó. CO2-őt kihajtja a vízből. Ha a halak nem pipálnak, akkor nem hinném, hogy szükséges lenne. Ha a halak pipálnak, akkor nagyobb gond van.
 
A garnéláknak tettem be, lehet nekik jót tesz.

Gondoltam :) nem hinném, hogy ez lenne a problémájuk.

Nem tudod átrakni őket másik akváriumba? Esetleg később vissza lehet ebbe rakni, ha a növények már nagyobbra nőttek. Lehet, volt valami a bolti virágföldben, amit nem szeretnek.
 
Utoljára módosított:
Írtam a garnélás topikba, hátha van vmi ötlete másnak. Egyelőre kizárok pár dolgot. Hőmérséklet, oxigén, széndioxid, eleség stb.
 
Gondoltam :) nem hinném, hogy ez lenne a problémájuk.

Nem tudod átrakni őket másik akváriumba? Esetleg később vissza lehet ebbe rakni, ha a növények már nagyobbra nőttek. Lehet, volt valami a bolti virágföldben, amit nem szeretnek.
Valószínű az lesz. Bár a halaknak semmi bajuk. Majd délután.
 
Back
Oldal tetejére