• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 25l-Kísérleti,menedék akvárium

Üdv.
A nano akváriumban bevált a parvula,mint előtéri növény, itt is kipróbálom. Nagyon tetszett a Pogostemon helferi növény, most ilyet is sikerült szerezni. Ezeket beültettem, a mohás kő kikerült.
WP_20160915_21_22_58_Pro.jpg WP_20160915_21_23_06_Pro.jpg
 
Utoljára módosított:
Üdv.
Az első vízteszt
Ph 7,5
Gh 11
Kh 7

Jbl csíkteszttel
NO3 25-50
NO2 0
Ammónia tesztem nincs.

Csapvíz szeptember 1.
Ph 7,5
Gh,Kh 9.

Seachem Prime-al kezelt csapvízzel töltve.
 
Utoljára módosított:
Szegény! Na ne légy annyira elcsigázott... :)
Elég alattomos jószágok lehetnek, ha 21h17-től 21h 49ig képesek voltak így lerohanni. :)
 
Üdv.
A hét elején kapott az akvárium 10l friss Prime-al kezelt vizet.
Vannak a növényeken új hajtások, kevés levél olvadt el. Az üvegen nagyon kicsi zöld alga van-alig látható.
A víz továbbra is tiszta,nincs buborékozás.
Most lett 2 hetes az akvárium.
WP_20160924_19_54_07_Pro.jpg
 
Üdv.
A víz továbbra is tiszta,nincs buborékozás.
View attachment 17811

Buborékok lehet, hogy azért nincsenek, mert olyan jól zár a felső réteg. Előbb-utóbb lesznek.

Az jó jel, hogy a növények megvannak és nem jönnek a felszínre. Szerintem érdemes várakozó álláspontra helyezkedni, és nem csinálni semmit :)

A szűrőt nyugodtan leszedheted, alapjában véve nem sok szerepe van. (Én csak akkor szoktam szűrni, ha felszínen zavaró hártya van, vagy a víz nem kristály tiszta (lebegő részecskék). Így csak a CO2-t hajta ki a vízből)
 
Utoljára módosított:
Üdv.
Ph 7,5-8
Gh 10
Kh 8.
Nitrit,nitrát is rendben.
A héten kerültek be élőlények
7 Zöldsávos törperazbóra Boraras brigittae
11 Black rili garnéla +1vadas garnéla.

Eddig fűtő nélkül üzemelt az aki, de a 20C kevés ennek a fajtának. Tettem be fűtőt,most 25C van.
 

Vigyázat, a lenti hozzászólásban "észosztás", "okoskodás" következik, aki ezt nem szereti, ugorja át.

Szerintem minden rendben van, és a bolti - hozzáadott tápanyagot tartalmazó - tőzeg nem okozott problémákat. 20 fokon is kell nőni a növényeknek. Crypt, bacopa, camboba, eleocharis (parvula) stb 10 fok alatti hőmérsékletet is elvisel. https://akvakertesz.hu/threads/mennyit-bir-ki-a-kertben-dirted-tank-teszt.6394/

Ha a növekesést lassúnak tartod, szerintem várj, lehet hogy tőzeg lassabban indul be mint a sima föld. Tőzeg az még a bomlás elég kezdeti szakaszán van, de előbb-utóbb humusz lesz belőle. A folyamat során CO2-őt ad le, ez jó. Mivel pH-ja alacsony, ez lassabban következik be. Továbbra is figyelj, hogy ne legyen büdős, záptojás (eltéveszthetetlen) szaga az akinak (-> anaerób, H2S-t termelő baktériumok, mérgező).

Nálam az eleocharis parvula (vagy a Tied Lilaeopsis?) DSM-ben is elég lassan sűrüsödik be (~2 hónap).

Halakra figyelj. Ha viselkedésük megváltozik, kopoltyú erősen piros, vagy reggelente pipálnak, az gondot jelez... (-> vízcsere)

Én minimálisra csökkentenén a talaj bizergálását, főleg azért, mert a tőzeg hajlamos kapásból a vízfelszínre feljönni és a ha sok táp van benne, az kioldódhat (pl ammónia).

Esetleg tudsz olyan képet csinálni, ahol az egész akvárium látszik? Így könnyebb az állapotokat összehasonlítani.
 
Utoljára módosított:
Üdv.
Természetesen odafigyelek,ha baj van át tudom rakni az élőlényeket máshova.
Parvula van elöl, szerintem dúsult. A Pogostemon helferi nőtt, a Saggitaria virágszárat növesztett.
A razbórák közül az egyik mindig egyedül úszik,ez már betelepítésnél is így volt. Tapasztaltam ilyet a Zebradániónál, nem jó jel. Kicsit fejletlenebb mint a többi.A garnéláknak kedvez a szürke-fekete kő, és az aljzat is,szépen bele tudnak olvadni a környezetükbe.

Képet majd teszek fel.
 
Back
Oldal tetejére