• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Redrock mountain

outro

VIP kertész
Legjobb napló
Üdv mindenkinek.
Ezt a kicsi akit a Párom kapta szülinapjára. Szerencsére neki is megjött a kedve a növényezéshez, és puffogás helyett inkább asszisztál mostanában a hobbimhoz :). Sokat gondolkodtam, hogy milyen nanot vegyek, végül az aquael srim 18 lityós nano szettre esett a választás. Igazából nem volt semmi különösebb ok.
Egyszerűen csak megtetszett a kialakítás. Az első tervekben nem növényesnek indult a nano, csak a garnéláknak akartunk valami kis kényelmes zugot, de végül addig addig csiszolgattuk a tervet, hogy csak a növények kerültek előtérbe.

Természetesen a szett nem tartalmazott minden kelléket a tökéletes növényezéshez, ezért elkezdtem összeszedni a hiányzó dolgokat. A legégetőbb problémát a szűrés illetve a CO2 jelentette. A szűrést áthidaltam azzal hogy a már meglévő eden501-es külső szűrőmet állítottam hadrendbe. A szűrő egyébként is folyamatosan működött, így legalább a bacikultúra kialakult benne. Egy kicsit átalakítottam a belsőt, hogy még több biológiai szűröközeg férjen bele.
Meglátjuk hogy elég lesz e a teljesítménye egy 18 literes akváriumhoz.
A co2 viszont már keményebb dió volt. Az élesztős rendszert kizártam. Örültem hogy decemberben a nagy akvárium indításakor végre elfelejthettem az élesztős lötyi kevergetését, nem sok kedvem volt visszatérni hozzá. Természetesen egy teljesen új nagynyomású rendszer nagyon nagy luxus lett volna, ezért úgy döntöttem hogy megosztom a gáz útját a két aki között. A gond csak annyi, hogy a két akvárium relatíve messze van egymástól. Végül 10 méter co2 cső elégnek bizonyult. :)

Co2 elosztó két tűszeleppel+egy sima műanyag bubiszámláló
4666601169_6f965328f9.jpg

Egy két dolgot még beszereztem az akihoz. Pl az üveg ki és befolyókat. Sajnos krónikus üvegmániám van, ezért számomra ez alap egy növényes akinál. No meg az elmaradhatatlan diffúzorok. Mindegyikből kettő hogy a tisztításkor se legyen leállás.
A kép csalóka. Igazából csak a ki és beömlő üvegpipák voltak a dobozba, de gondoltam beleteszem a többi cuccot is, olyan jól néz ki így együtt. :)
4667224004_723781098d.jpg

A jelenlegi kedvencem ez a kicsi nano difi. Ettől kisebbet én még nem láttam. :D
4667224846_751cd19f5e.jpg

Gyors technikai adatok:
Akvárium: aquael srim nano szett (25*25*30 cm) 18.7 liter
Világítás: 11 W
Szűrés: Eden 501
Co2: Nagynyomású rendszer
Talaj: JBL manado+tropica táptalaj+ ADA bacter ball
Táp: Green Aqua Micro+macro, +Easy Carbo

Növények:
-eleocharis acricularis
-eleocharis parvula
-hemianthus cuba
-hydrocotyle verticillata
-marsilea hirsuta
-riccia fluitans

Míg a technikai részét az akinak én állítottam össze, addig a belső szinte teljesen a párom keze munkája. Egy kicsi segítséget adtam a kövek elrendezésénél de az alap elgondolás az övé. Itt túl sok mindent nem is akarok mondani. Beszéljenek inkább a képek.


4666602841_d7c5a7f34e.jpg
4667225482_36d49d35fa.jpg

Szárazon a hard scape:
4666603493_996bf9a8f7.jpg

Növények:
4667226120_1c59a52ca2.jpg
4666604019_b0aea64097.jpg


Egy naposan.
4666604305_2c94d07068.jpg

Nos ha valakinek feltűnik hogy mi a nyavalyát keres az a ronda műanyag kifolyócső az akiban, annak elmondom hogy beüzemeléskor azon nyomban kettétörtem az üveg párját. Épp csak egy kisit voltam ideges :!: , de próbálom a jó oldalát nézni, legalább én is beírhatok a "ma megint eltörtem valamit" topikba. :lol: :lol: :D ;)
Előbb utóbb kénytelen leszek venni még egyet....

Na egyelőre ennyi. Hamarosan csinálok néhány normálisabb képet. Ezek is csak sebtében lettek lőve.

Utoljára egy grátisz diffúzor működés közben:
4667226896_d931258b70.jpg
 
aranyos :lol: Úgy látszik ez az akvakertészet családon belül is terjed :lol: Sok sikert a párodnak hozzá :!: :)
 
Mond meg a párodnak, hogy elsőre ilyen jó akit ritkán látni. Szép lesz ha benövik a növények. Ügyesek vagytok :thumbup:
 
Nagyon komoly, nekem is tetszik. Mondd, mivel oltottad be a párodat, mert az enyémnek is kéne az aqua szérumból :lol: :lol: :lol:
 
Egész jól sikerült a vertikális építkezés, a növények jó választások csak a riccia kicsit macera lesz hogy mindenhol ott lesz és mindíg lebegni vog valamenni.
Gondolom volt nagy öröm :) A pilács kapcsolóját nézd meg mert pont a hétvégén láttuk meg mintha zárlatos lenne kiderült amikor kihúztuk hogy lifeg a kábel és kijött a 220 vezeték belőle.Gyors házibarkács és újra működött ;)
 
Ez tényleg jól sikerült, gratulálok! :clap:
Látom Ti is profi akvakertész szerszámot használtatok a Manadohoz... Én is ugyanilyent, csak az enyém sárga. :D
 
Hehe köszönjük a dicsérő szavakat. Szerencsére nem kellet itatni semmilyen szérummal. :) Csak úgy jött magától az ötlet, hogy szeretne ő is kertészkedni egy kicsit. :D
Sid köszi a figyelmeztetést. Egyelőre egybe van a lámpa, de azért majd figyelem. A riccia valóbban nem igazán oda való. De párom ragaszkodott hozzá. Szerintem előbb utóbb belátja hogy nem jó oda. De ki tudja, még az is lehet hogy az idő őt igazolja majd. :)
ORphEus a sárga se rossz. Páromnak rózsaszín lett volna az ideális de sajnos olyat nem találtunk :D Maradt a zöld. :D :lol:
 
Ide is firkantok egy kis helyzetjelentést. Két hetes az aki. Többé-kevésbé sikeresnek mondhatom az indítást. Értem ezalatt azt, hogy algám legalább nincs. Viszont a nagy meleg meglehetősen megnehezítette az aki életét az utóbbi másfél hétben. A hőfok napközben 30 fokra hágott és ezt a növények láthatóan nehezen viselték. A HC-vel vannak a legnagyobb gondok. Gyakorlatilag teljesen kirohadt. Majd megszakadt a szívem a gyönyörű tropicas növényekért, de hát nincs mit tenni. Valószínűleg nem fog helyrejönni már, bár még bizakodok kicsit. :(
A hűtéssel itt is szórakoztam egy „keveset”. Keményebb diónak bizonyult mivel ez a bruttó 15 lityó ami az akiba van sec-perc alatt visszamelegedett. Próbáltam jégakkuval hűteni de gyakorlatilag fél óra alatt az is elolvadt. Most bekötöttem egy PC-ventit is. Valamit használ de nem az igazi. Végül egy nagyon DIY tákolt megoldást ötlöttem ki, de egyelőre megteszi. A lényege hogy a külső szűrő kimenő ágának a csövezését meghosszabbítottam vagy másfél méterrel. Ezt beletekertem egy kicsi vödörbe, amibe vizet tettem illetve jégakkukat. Az egészet meg beleállítottam egy Lidl-ös hűtőtáskába, hogy ne melegedjen annyira fel. Így a másfél méter csövön keresztül áramló akivíz néhány fokot hűl, és csak utána jut vissza a nanoba. Persze a jégakkukat elég gyakran cserélgetni kell (Kb napi 3szor) szóval elég frusztráló, viszont sikerült 24 fokra is lehűtenem vele a vizet.
Azért remélem nem túl sokáig tart ez a kánikula.... :roll:
 
Back
Oldal tetejére