• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 250 literes kezdetek

szdan07

Nézelődő
Sziasztok!
Székely Dániel vagyok. Kb. 2 hónapja kezdtem el tervezgetni, hogy gyerekkori hobbimat újraélesztem, most már kicsit komolyabb felszereléssel. Konkrét elhatározás akkor lett ebből, amikor megtaláltam ezt a fórumot. Úgy gondolom, hogy e nélkül a fantasztikus információ-forrás nélkül nem vágtam volna bele. Sok-sok olvasgatás, és az eszközök fokozatos beszerzése után, tegnap indítottam el a projektet. A részletek:
100X50X50 cmes 250 literes akvárium + bútor + hozzá készített tető - ezt a Jófogásról szereztem be
világítás: 4X 39 W Osram Lumilux 865 T5 fénycsövek, ebből egy lealufóliázva
szűrő: 1 db JBL 1502 és 1 db Eheim 2215
szűrőanyagok: a JB-ben előszűrő szivacs, 1,5 l micromec, 3,5 l Matrix trop, 100 ml Seachem Purigen, perlonvatta; az Eheimben 1 l valamilyen kerámiagyűrű, 1 gyári szivacs, 2 l Matrix trop, perlonvatta
fűtés: Hydor 200 W - egyenlőre nem kell, mert 24 C-os a víz magától is
Talaj: 10l JBL Aquabasis plus, rajta 35 l Manado
dekor: seiryu kövek + redmoor gyökerek
CO2-t nem tervezek
Indításnak 10ml JBL filterstart + 80 ml Sera Nitrivec
Növénylista:
Lymnophyla sessilipholia
Microsorum pteropus Narrow
Valisneria americana var. asiatica
Rotala rotundifolia
Pogostemon helferi
MC
HM
Hygrophila corymbosa siamensis 53B
Hygrophila polysperma
Alternanthera reineckii pink
Cryptocoryne wendtii hellgrün
Ludwigia palustris
Riccia fluitans
Kezdetnek heti 3 vízcserét gondoltam 30-40%-kal, a fényt első héten 6 órára tervezem, majd hetente növelem 10 óráig
erre számoltam 8-8ml Macro-t és Micro-t + 5 ml Carbo-t amíg gyakoriak a vízcserék
Kiváncsian várom milyen kihívások várnak, milyen algával fogok majd harcolni. Egyébként első észrevétel, hogy a csofadtan érkező sessilipholia fél nap alatt felállt és látványosan elkezdett ágaskodni a fény felé
 
Nekem tetszik, de én a talaj síkjából jobban kiemelném a köveket. Milyen kár, hogy manadóból nem lehet dombot építeni...

Igazad van. Jobban kint voltak, de ahogy elkezdtem felönteni vízzel, a kövek besüllyedtek a talajba. Ha a fákról le tudom majd venni a köveket, kicsit megpróbálom rendezni a sorokat. meg hát a manadoból könnyen kiugrálnak a növények, ez is nehezíti dolgomat.
 
Ismerős a dolog jó pár évig volt nekem is manadóm, nemrég váltottam amazóniára, lényegesen könnyebb bele ültetni, és még dombot is lehet építeni. Elől, jobb és bal oldalon milyen növény van?
 
Bal oldalt MC, jobb oldalon Pogostemon helferi. Ha nagyon nem jól van, szólj, mert akkor változtatok rajta. Más észrevételt is szívesen fogadok.
 
Most 2 hetes az akva:
open


Szépen fejlődik a növények többsége. Sajnos az MC elkezdett haldokolni, így inkább kivettem, és a helyére HM került. Eddig 4X volt 40%os vízcsere, most épp 7 órát világítok. Elkezdtek megjelenni az algák. Az Alternantherán és a Ludwigián a következő:
open

Valaki esetleg tudja mi lehet ez?
Ezen kívül van némi pontalgám, meg valami fura mulm szerű üledék, mely a növényeken és a köveken ül meg és könnyen leszívható.
 
Back
Oldal tetejére