• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 200liter, csapvízes, halas-növényes

Sziasztok!
Tegnap volt nyírás, ma vízcsere. Még a crypto vendtii jópár levelét kell levágnom, hogy jusson rendes fény a parvának és a helferinek. A kapott siamensis egész jól megindult. A saját siamensisem megy a cseh emelő elé a polysperma pedig megy a többihez.
A ludwigiát nem igazán értem a lávakövek előtt. Jobbról kap természetes fényt az akvárium 10ig és minden növény jobbra bólint, ez az egy balra.
Ha jövőhéten jó idő lesz elmegyek a Thököly úti boltba és veszek még Háromsávos coryt, mert a 7-ből csak kettő maradt. Rosszkor telepítettem őket, mikor táptalajt kapott az akvárium. Lehet az a kevés ammónia is bekavart nekik.
Így festünk most:
95920220219_180050.jpg
GH növelésre lenne javaslatotok? A cserevizem most 9-6-os. Az aksivíz még 8-4. Lehet lágyabb vizet keverek és visszasózom.
Röviden ennyi.
Algamentest!
 
Sziasztok!
Tegnap volt nyírás, ma vízcsere. Még a crypto vendtii jópár levelét kell levágnom, hogy jusson rendes fény a parvának és a helferinek. A kapott siamensis egész jól megindult. A saját siamensisem megy a cseh emelő elé a polysperma pedig megy a többihez.
A ludwigiát nem igazán értem a lávakövek előtt. Jobbról kap természetes fényt az akvárium 10ig és minden növény jobbra bólint, ez az egy balra.
Ha jövőhéten jó idő lesz elmegyek a Thököly úti boltba és veszek még Háromsávos coryt, mert a 7-ből csak kettő maradt. Rosszkor telepítettem őket, mikor táptalajt kapott az akvárium. Lehet az a kevés ammónia is bekavart nekik.
Így festünk most:
View attachment 163758
GH növelésre lenne javaslatotok? A cserevizem most 9-6-os. Az aksivíz még 8-4. Lehet lágyabb vizet keverek és visszasózom.
Röviden ennyi.
Algamentest!
GA GH+ 😁
 
Sziasztok!
Ma volt vízcsere. Növényekhez nem nyúltam, mert érkezett 8db Háromsávos Cory. Hadd szokják az új helyüket. Kétszer vettem halakat az AF-ból, eddig nem hullott el egy sem csak úgy. Egy csík gondolta, hogy kívűl tágasabb.
Lehet csak tőlük veszek ezentúl halat.
Kicsit belemásztam a telefon képszerkesztőjébe. Szerintetek jobb kép a mostani, mint az előzőek?
A 0.2-es vas vége ecsetalga lett. Most minimumon tartom és a káliumra figyelek. Kicsit csökkentem a nitrátot 10körülire.
Jelenlegi szintek: NO3:13körül, PO4:0.8, K:10, Fe:0.05
95620220227_181739.jpg
A héten egy Corydoras biotópról ábrándoztam :D
Algamentest!
 
Sziasztok!
Ma volt vízcsere. Növényekhez nem nyúltam, mert érkezett 8db Háromsávos Cory. Hadd szokják az új helyüket. Kétszer vettem halakat az AF-ból, eddig nem hullott el egy sem csak úgy. Egy csík gondolta, hogy kívűl tágasabb.
Lehet csak tőlük veszek ezentúl halat.
ha sikerül közeli kép is a corykról, páran szerintem kíváncsiak lennénk rá :)
Kicsit belemásztam a telefon képszerkesztőjébe. Szerintetek jobb kép a mostani, mint az előzőek?
Ez a szerkesztett kép teljesen feleslegesen kiégett lett. az is feltűnő, hogy nem igaziak a színek. A részletgazdagság is oda (feltételezem eredetileg olyan minőségű volt mint az előző képed)
Az eddigi képeid mind élvezhető minőségűek, igényesek. szerintem a mobilodból kihoztad a maximumot. Ha majd mindenáron jobb képet szeretnél, akkor inkább jobb eszközt szerezz be. olcsóbban nem úszod meg :)
Az ancijaid azért feldobják ezt a képet :)
A 0.2-es vas vége ecsetalga lett. Most minimumon tartom és a káliumra figyelek. Kicsit csökkentem a nitrátot 10körülire.
Jelenlegi szintek: NO3:13körül, PO4:0.8, K:10, Fe:0.05

A héten egy Corydoras biotópról ábrándoztam :D
Olyanról én is szoktam. meg nagy szívóharcsásról is :D
Algamentest!
Algamentest neked is!
 
Sziasztok!
Ma volt vízcsere. Növényekhez nem nyúltam, mert érkezett 8db Háromsávos Cory. Hadd szokják az új helyüket. Kétszer vettem halakat az AF-ból, eddig nem hullott el egy sem csak úgy. Egy csík gondolta, hogy kívűl tágasabb.
Lehet csak tőlük veszek ezentúl halat.
Kicsit belemásztam a telefon képszerkesztőjébe. Szerintetek jobb kép a mostani, mint az előzőek?
A 0.2-es vas vége ecsetalga lett. Most minimumon tartom és a káliumra figyelek. Kicsit csökkentem a nitrátot 10körülire.
Jelenlegi szintek: NO3:13körül, PO4:0.8, K:10, Fe:0.05
View attachment 164210
A héten egy Corydoras biotópról ábrándoztam :D
Algamentest!
"A 0.2-es vas vége ecsetalga lett."
Ezt mire alapozod? Nem vitatkozok, kérdezek. Eddig nem olvastam még olyat, hogy a vas és az ecset összefüggene.
 
"A 0.2-es vas vége ecsetalga lett."
Ezt mire alapozod? Nem vitatkozok, kérdezek. Eddig nem olvastam még olyat, hogy a vas és az ecset összefüggene.
Ahogy elkezdtem felvinni a vasat monotáppal a polysperma miatt a cryptók levélszélein ecsetalga keletkezett. Az üveg is elkezdett algásodni.
Elsőre azt hittem pontalga van az üvegen foszfáthiány végett amit a sok vas okoz(antagonista páros). Másik fórumon említették, hogy az ecsetalga.
 

Attachments

  • 20220225_122451.jpg
    20220225_122451.jpg
    330.3 KB · Megtekintések: 30
Ahogy elkezdtem felvinni a vasat monotáppal a polysperma miatt a cryptók levélszélein ecsetalga keletkezett. Az üveg is elkezdett algásodni.
Elsőre azt hittem pontalga van az üvegen foszfáthiány végett amit a sok vas okoz(antagonista páros). Másik fórumon említették, hogy az ecsetalga.
Az bizony tényleg ecset. Általában az erősebb áramlás és gyenge, vagy elmaradt mulmozás kombó hozza elő. A lily az üvegnek tolja a vizet enyhe lepattanóban igaz?
 
Az bizony tényleg ecset. Általában az erősebb áramlás és gyenge, vagy elmaradt mulmozás kombó hozza elő. A lily az üvegnek tolja a vizet enyhe lepattanóban igaz?
Ez a lily alatt van. Szembe tolja a vizet vagyis az erős áramlás kizárható. Mulmozni nem szoktam. Vízcserekor töltésnél átmozgatom a talaj felett a vizet, na meg a harcsák is dolgoznak.
 
Sziasztok!
Tegnap volt vízcsere és egy gyenge nyírás. Az ambúliák hajtáscsúcsait vágtam csak le, hogy a többi utólérje őket.
Múlt héten ritkítottam a cryptókat A pogostemon a több fényt egy új hajtással hálálta meg. Kapott tápkapszulát.
Ami érdekes, hogy a kvarchomokban lévő Ludwigia jobban nő mint a tropica talajban lévő.
A foszfátom valamiért elkopott és a vas is. Kaptak ma monotápot. Holnap mérek egy nitrátot. Egyszer monofoszfát hatására már csökkent.
Szerintem kevés az egy pumpa(kb. 3ml) mikró amit adok már régóta. Emelem 4ml-re.
65820220309_174104.jpg
Algamentest!
 
Sziasztok!
Vízcsere után, nyírás előtt.
Betettem az ikercsillagot. Lágyvízben még nem is használtam. Eléggé megindult a növényfejlődés. A 4ml mikró jó ötlet volt. Az új levelek nagyobbak.
Sikerült szerezni végre tapadókorongos üvegültetőt. Vadvilágból rendeltem. Lett GH+ is, így nem kell félnem, hogy elcsúszik a kh.
80520220318_114945.jpg
Lassan egy éves lesz. Majd csinálok szülinapi videót :D
Zöldüljön!
 
Vegig olvastam a naplod, vegig neztem az akvariumod fejlodeset. Gratulalok.

A pogostemon helferirol tudnal kepet feltenni, hogy milyen lett? ;) Eroteljesen szemezek vele, hogy vennek, de a dobozkaban olyan csoffadtnak tunik, hogy eddig lebeszeltem magam.
 
Kizárt, hogy megtalálja! :ROFLMAO:
Az eselytelenek nyugalmaval 1f61c.png

Egyebkent azert tetszett az elejen ez az osszeallitas, mert “keves” noveny volt. 60 literesre gyurok ..majd..egyszer a jovoben. Addig gobdoltam kinevelem a belevalo novenyeket a kis akvariumban. Kezdek azonban vesztesre allni 1f602.png Most 5 féle van benne…a nevuket is csak sejtem, 2 uj tervben van mar most. Az egyik a fent emlitett.

OFF: es meg masik kettovel kacerkodom. 1f648.png
 
Az eselytelenek nyugalmaval View attachment 165029

Egyebkent azert tetszett az elejen ez az osszeallitas, mert “keves” noveny volt. 60 literesre gyurok ..majd..egyszer a jovoben. Addig gobdoltam kinevelem a belevalo novenyeket a kis akvariumban. Kezdek azonban vesztesre allni View attachment 165030 Most 5 féle van benne…a nevuket is csak sejtem, 2 uj tervben van mar most. Az egyik a fent emlitett.

OFF: es meg masik kettovel kacerkodom. View attachment 165031
Most tenyleg ekkora bazi emojikat tett be?!?! Remelem csak en latom igy, ellenkezo esetben en kerek elnezest!
 
Vegig olvastam a naplod, vegig neztem az akvariumod fejlodeset. Gratulalok.

A pogostemon helferirol tudnal kepet feltenni, hogy milyen lett? ;) Eroteljesen szemezek vele, hogy vennek, de a dobozkaban olyan csoffadtnak tunik, hogy eddig lebeszeltem magam.
Még tavaly nyáron kaptam Rudi50-től kb.5 kis hajtást. A Coryk kitúrták, nem maradt meg. Egy hozott egy új hajtást. Azt az egyet azóta nagy becsben tartom. Fejlődik, de picike. Nem akkora, mint a boltiak. Holnap csinálok róla fotót.
 
Még tavaly nyáron kaptam Rudi50-től kb.5 kis hajtást. A Coryk kitúrták, nem maradt meg. Egy hozott egy új hajtást. Azt az egyet azóta nagy becsben tartom. Fejlődik, de picike. Nem akkora, mint a boltiak. Holnap csinálok róla fotót.
Koszi. Varom majd a kepet.

A kiturastol nalam nem kell majd tartania. Nagyon rendes a hal es csigaallomanyom! Aljzatban nem tesznek kart, csak tele 💩 ak.
 
Back
Oldal tetejére