• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 200liter, csapvízes, halas-növényes

Az lehet. De te tudod, hogy mit keress, nekem meg mar az sem fer a fejembe, hogy tudtok megjegyezni ennyi noveny nevet! Egymastol megkulonbozetesrol ne is beszeljunk! 😬
Ezen a képem jobban látható:
Nagyon dekoratív növény. Elég tápanyagigényes, gyökértáp is kell neki. Csapvízben is jól érzi magát.
 
Most nevess ki gonosz Csiga😀
Felszedtem a cryptókat is. A képen látható egy sárga kis golyó is ami a cryptók gyökerénél volt tömegesen. Tropica tápkapszulát vagy fél éve nem kapott az a rész. Szerintetek mi lehet?
Csak helenacsiga él az aksiban.
 

Attachments

  • 20220322_124931.jpg
    20220322_124931.jpg
    220.7 KB · Megtekintések: 36
Sziasztok!
Ma volt vízcsere és hétközben egy kis növény restart. Volt egy kis nitrát bumm, de ma a vízcsere után minden oké.
NO3: 15, PO4:0.8, K:9, Fe:0.05
A polyspermát még hagyom egy kicsit, megfigyelés alatt áll. A megemelt mikró óta mintha nem lyukadnának az alsó levelek.
Pár Bacopa ment jobb oldalra az üvegbe tropica talajjal fény alá. Kiváncsi vagyok mit művel majd...
A szűrőm megint levegősödik 1 hónap rendben üzemelés után, pedig hozzá sem nyúltam.
Ha megjön áprilisban a bónuszom, beruházok egy eheimre.
A váltásra lenne tanácsotok vagy mehet úgy, hogy egyik ki másik be? Nem szeretnék ammónia felhalmozódást.
A mátrix és a kerámia megy az új szűrőbe majd.
Ez a szűrő nagyon tetszik. Szerintetek elég lehet az eggyel kisebb verzió?
A kép le ne maradjon:
90320220326_182947.jpg
Algamentest!
 
A váltásra lenne tanácsotok vagy mehet úgy, hogy egyik ki másik be? Nem szeretnék ammónia felhalmozódást.
A mátrix és a kerámia megy az új szűrőbe majd.
Ez a szűrő nagyon tetszik. Szerintetek elég lehet az eggyel kisebb verzió?
Ahogy mondod. Csak a médiát tedd át és start. A bacik viszik a bulit. A te halas -növényes vonaladon a kisebbik testvér is elég lenne. Nem hiszem, hogy neked kell 1700l/h cunami. 🤔Az egyetlen dolog, ami elgondolkodtató, az a vödör méret. Kb. 1,5 literrel több az aktív szűrőmédia tároló. 😉
 
Ahogy mondod. Csak a médiát tedd át és start. A bacik viszik a bulit. A te halas -növényes vonaladon a kisebbik testvér is elég lenne. Nem hiszem, hogy neked kell 1700l/h cunami. 🤔Az egyetlen dolog, ami elgondolkodtató, az a vödör méret. Kb. 1,5 literrel több az aktív szűrőmédia tároló. 😉
Engem is a térfogat zavar. Az áramlás beállítható ezért gondolok inkább erre.
 
Engem is a térfogat zavar. Az áramlás beállítható ezért gondolok inkább erre.
Pont ez az, amiért a nagyot fogod vinni. Nekem Aquael Ultramax1500 van, de náluk van ugyanakkora vödör mérettel 1300l/h-s külsőszűrő. Pusztán az a gond vele, hogy idehaza talán 1 bolt forgalmazza az Aquael külső szűrőit. Nem tudom, hogy miért nem gyárt a többi gyártó ilyen elgondolás szerint, de valószínűleg azért, mert a brutálnagy kategóriákban meg már elektronikus teljesítmény szabályozással van ez a probléma megoldva. Csak győzd kifizetni...
 
Vízkőre ecet, illetve citromsav a bio szerek. Sósav, foszforsav felejtős, mert másban is kárt tesz, a hypo meg nem vízkőoldó, azért nem jó. A hypo a Seachem Purigen reaktiválására jó. 🙂
Bocsánat ha nem jó helyen kérdezek. Kaptam egy 20 éves, használt akváriumot. A (volt) vízszint felett 5 cm magas vízköves sáv látható. Próbálkoztam 20%-os ecetet fújni nejlonra mait rátapasztottam az üvegre 24 h-ra. Utána forró vízzel lemostam, de jelentéktelen a változás. Van valakinek ötlete, hogy mivel próbálkozzak? Köszönöm előre is a válaszokat!
 
Bocsánat ha nem jó helyen kérdezek. Kaptam egy 20 éves, használt akváriumot. A (volt) vízszint felett 5 cm magas vízköves sáv látható. Próbálkoztam 20%-os ecetet fújni nejlonra mait rátapasztottam az üvegre 24 h-ra. Utána forró vízzel lemostam, de jelentéktelen a változás. Van valakinek ötlete, hogy mivel próbálkozzak? Köszönöm előre is a válaszokat!
Szia,

Ezt most viccen kívül mondom, és ne haragudj meg érte, de szerintem egy új akvárium vásárlásával próbálkozz. 20 éves akváriumot én biztos, hogy már nem töltenék fel...
 
Bocsánat ha nem jó helyen kérdezek. Kaptam egy 20 éves, használt akváriumot. A (volt) vízszint felett 5 cm magas vízköves sáv látható. Próbálkoztam 20%-os ecetet fújni nejlonra mait rátapasztottam az üvegre 24 h-ra. Utána forró vízzel lemostam, de jelentéktelen a változás. Van valakinek ötlete, hogy mivel próbálkozzak? Köszönöm előre is a válaszokat!
Nem írtad, hogy üresen kaptad, vagy élet van benne?
Ha üres, akkor háztartási sósav kell neki. Utána sokszor és alaposan kimosva, zuhannyal a kádban, stb.
Az ecet csak olyan "öko" dolog, nem sok mindenre jó. (Bár a családtagjaim esküsznek rá, meg a környezetvédelem... meg minden..., de ha egyszer nem viszi le a vízkövet...?)
 
Sziasztok!
Megvolt a szűrőpucolás. A TM30(5cm vastag) perlon csatában nálam a perlon nyert. Nagyon eltömődött a szivacs. Most 2,5cm vastag szivacs és perlon került finomszűrésre. Nem levegős és szép tiszta a víz így nem olyan sürgős a szűrőcsere.
Amúgy ez a szűrő igazi hülyebiztos, mert legutóbb elfelejtettem a töltetekre rátenni a zárást és most a rotor pucolásnál találtam egy kis darab szivacsot. Szerencsére nem okozott gondot.
A lily felső részét vízszint felett hagytam, így jobban hullámzik. Talán a képen is látszik. A szűrő szívóágára sűrű hálót kötöttem. Remélem így garnibiztos lesz, mert most is kimentettem vagy tízet.
A doctort kivettem, mert nagyon megindultak a növények, holnap nyírás.
58220220403_193330.jpg
Algamentest!
 
Üdv!
Elfelejtettem említeni, hogy a szomszédtól kapott növénnyel jött békalencse (Lemna minor)? is. Egyelőre tetszik. Aranyos kis gyökerei vannak és jól mutatja az áramlást.
 

Attachments

  • 20220405_140014.jpg
    20220405_140014.jpg
    251.3 KB · Megtekintések: 16
Aranyos kis gyökerei vannak
A planáriának meg cukik a szemei.
Amikor elöször találkoztam ezzel a szemétládával, akkor én is el voltam ragadtatva az apró kis mivoltától.

Pár hónap mulva, olyan volt mint egy rémálom. Megjelent más akváriunokban is, fürdéskor még a kádban is úszkált a kis rohadék.
A teljes kiválogatást követöen a semmiböl újraterem, és 2-3 nap alatt teleszaporodja az egész vizfelszint, hogy a többi növény ne kapjon elég fényt.
A viz felszinen kialakulo sürü bekalencse szönyegbe szivesen bekoltoznek pattogo kis rovarok.

Én gyülölom a bekalencsét, de néhányak az elképesztö no3 megkötése miatt szeretik.
 
A planáriának meg cukik a szemei.
Amikor elöször találkoztam ezzel a szemétládával, akkor én is el voltam ragadtatva az apró kis mivoltától.

Pár hónap mulva, olyan volt mint egy rémálom. Megjelent más akváriunokban is, fürdéskor még a kádban is úszkált a kis rohadék.
A teljes kiválogatást követöen a semmiböl újraterem, és 2-3 nap alatt teleszaporodja az egész vizfelszint, hogy a többi növény ne kapjon elég fényt.
A viz felszinen kialakulo sürü bekalencse szönyegbe szivesen bekoltoznek pattogo kis rovarok.

Én gyülölom a bekalencsét, de néhányak az elképesztö no3 megkötése miatt szeretik.
Majd ritkítom. A sodrás a nyugodt vízfelszín felé hajtja sarokban van főleg. A rovarokat nem eszik meg a halak?
 
Majd ritkítom. A sodrás a nyugodt vízfelszín felé hajtja sarokban van főleg. A rovarokat nem eszik meg a halak?
Ez egy olyan dolog, hogy gondolom te se bírsz bekapni egy sertést csak ha felvan darabolva. A hal is arra ugrik ami a száján befér vagy tud lecsipegetni belőle...
 
Ez egy olyan dolog, hogy gondolom te se bírsz bekapni egy sertést csak ha felvan darabolva. A hal is arra ugrik ami a száján befér vagy tud lecsipegetni belőle...
Az üveglazacaim időnként elcsípnek egy-egy garnélát. Remélem attól nem nagyobbak a kis rovarok. Meglátjuk mi lesz.
 
A rovarokat nem eszik meg a halak?
Nem is biztos, hogy nálad is lesznek ilyen rovarok. Egyébként nekem Sminthurides aquaticus-aim voltak:
IMG_20220405_182327.jpg
A halak nem hiszem, hogy el tudták öket kapni, de ha egyet-egyet meg is ettek, az nem volt nagy hatással a populációra.
Viszont, egy késö öszi napon két telelö helyet kereskö katica pár nap alatt le legelte ezeket a patrogó bogarakat.

Na de, izlések, és pofonok. :) Ha rendszeresen ritkitod a bekalecsét, akkor jó kiegészitöje a faunának.

Van kép nyirás utáni állapotról?
 
Back
Oldal tetejére