• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 200liter, csapvízes, halas-növényes

Sziasztok!
Boldog Karácsonyi ünnepeket!
Meg volt az idei utolsó vízcserém.
Kicsit nyírbáltam. Talán most először nézek az akváriumra elégedetten. Szép minden. Az Anubias lanceolata pár levelén van ecsetalga, de nem zavar. A tüskéshínár 10cm-es darabjából egész nagy telep lett.
Az ambúlia ebben a formájában nagyon tetszik. Mintha egy facsoport lenne lombkoronával.
A jávai mohát lehetne nyírni, de sajnálnám a közte búvó hal és garnéaivadékokat. 10kis szifó tuti van.
Tápanyagszint változatlan.

71520211225_164651.jpg
Jövőre jelentkezem.
B.U.É.K!!!
 
Sziasztok!
Vízcserének indult a mai nap, de több lett belőle.
Nagyon legyengült a szűrő sodrása, így pucolnom kellett. Elsőre rosszul raktam össze. Szétszedtem, vödörbe bent hagytam a vizet, jól összeraktam bedugom, nem nyomott. Megint szétszedtem vizet kiöntöttem, újra feltöltöttem és szerencsére működik. A perlont lecseréltem TM30 szivacsra.
Időközben rájöttem, hogy nekem Poppy pipe-om van, így lecseréltem Lilyre. Sokkal jobb. Teljes csappal sincs cunami az aksiban.
Újraültettem az ambúliákat, mert nagyon elburjánzott. Így több fényt kapnak az új növények.
Valakinek adtam 2 tő Polyspermát, és vagy 4 tövet adott vissza. CO2-vel hatékonyabb a srác.
Kaptam Ludwigia repenst is. Nála gyönyörű piros, nálam már zöld levelet hoz. Előre ültettem, hogy tudjon erősödni.
A következő vízcserénél rendbe rakom a mohát és lehet megválok a Egeria densától. A najas jobban tetszik és eléggé elszaporodott. Kevesebb a gond is vele, mert nem ültetem.
70620220111_174623.jpg
6óra meló volt. Leszakad a derekam :D
Zöldüljön!
 
Szépen zöldül ez, bizony :) nekem is tetszik az egész, a halak is.
A ludwigia repens fog majd pirosodni szerintem. ha jól látom fény az jó nálad. kavicsban nem gyökeresedett nekem olyan jól mint rendes talajban. gyökértápot azért kapott?
más nem kell neki azt hiszem. (ja meg víz, de az is ok :D )
A polysperma nálam is tud hisztis lenni. de a többi hygrophila szépen nő nálad is :)
Rákaptál te is a növény gyűjtésre, úgy látom. Tudod mid nincs még, ami brutál jó low techben? :) lobelia cardinalis mini
 
Szépen zöldül ez, bizony :) nekem is tetszik az egész, a halak is.
A ludwigia repens fog majd pirosodni szerintem. ha jól látom fény az jó nálad. kavicsban nem gyökeresedett nekem olyan jól mint rendes talajban. gyökértápot azért kapott?
más nem kell neki azt hiszem. (ja meg víz, de az is ok :D )
A polysperma nálam is tud hisztis lenni. de a többi hygrophila szépen nő nálad is :)
Rákaptál te is a növény gyűjtésre, úgy látom. Tudod mid nincs még, ami brutál jó low techben? :) lobelia cardinalis mini
Nem lesz több növény szerintem. Ismerem a cardinalist. Szép kis növény.
Azon a területen van tropica capsula, de a moha nyírása után a lávakő elé teszem majd át a növendék növényeket.
 
Sziasztok!
Milyen alga lehet az átokhínáron? Csak rajta nő. Ezért is akarok megválni tőle.
Szerintem ez békanyál vagy érdes békanyál. A kép alapján nincs jó kondícióban. Mármint az alga :) Ez jó hír, mert van esélyed megszabadulni tőle.
Olyan helyen szeret tenyészni, ahol kicsi az áramlás (például a sűrű növényzet miatt). Emiatt szerintem nem kell megszabadulni a hínártól. Elég, ha visszavágod, eltávolítod az algás részét.
Ha esetleg téves a diagnózisom, talán majd kijavít valaki.
 
Sziasztok!
Átment rajtam a Covid, azért jelentkezem ilyen későn.
Vízcsere volt és helyreraktam a bal oldalt is. Az átokhínárból meghagytam 3 szép hajtást és betettem a cryptók mellé.
Felszedtem a jávai mohát is és újraraktam. Az Echinodorus Reni időközben elbomlott. Elnyomta a gaz. Kiszedtem 2 tő valisnériát is.
Cseh emelőt kimostam.
43620220128_175922.jpg
Holnap még nyírok egy kicsit az ambúlián.
Zöldüljön!
 
Sziasztok!
A mai nap végleg megváltam a vallisnériától és a tüskéshínárt is megritkítottam. Estére már kezd kiegyenesedni A többi növény. A vallisnéria már csak algatanya volt a sok visszavágás miatt.
A helyére egy kapott Mocsári álhortenziát tettem ha nem marad meg, megy az én siamensisem a sarokba.
Kicsit variáltam a lámpán. Feljebb vettem 60%ra a piros-kék ledsort. A rosanerwig így jobban pirul.
Kaptam egy növényt: Hydrocotyle verticillata. Elvileg jó lehet talajon és úszónövényként is. Felszíninek tettem be. Átfűztem a futókán. Hoz új leveleket. Kiványcsi vagyok mi lesz belőle.
Kaptam Marsilea hirsutát. Pár hosszabb szárat levágtam és a kvarchomokba ültettem. Vagy lesz gyep belőle vagy sem. Idővel kiderül.
Rudi nagylevelű bakopája szépen megnőtt a táptalajban majd megvágom, csak még gyökörködöm benne kicsit.
Jelenleg nem túl szép az akvárium. Virít a cseh emelő. Kell egy kis idő a növényeknek.
29820220207_192902.jpg
Próbáltam újra makrót adni a kálium végett, de felszaladt 30-ra a nitrátom, így hanyagolom továbbra is a makrót.
Monokáliummal tartom 10 felett a káliumot. Eléggé zabálják a növények így a napi tápozás:
3ml mikró, 3ml carbo és 2ml monokálium.
Algamentest mindenkinek!
 
Sziasztok!
Kép most nincs, csak ha külön kéritek.
Ma mértem nitrátot. 5-10 közé esett. A vízcserék eddig nem vitték 15 alá, így reménykedem, hogy a lámpa variálása segített.
Tegnap észre vettem egy hülyeségemet. A szűrő tisztítása után nem figyeltem eléggé és a szívó ágat szűkítettem a nyomó ág helyett. Időnként levegősödött a szűrő emiatt.
A marsilea hirsuta növényből csak egy maradt lenn. A coryk kitúrták a többit így a gyep szerintem felejtős.
A Hydrocotyle verticillata a felszínen viszont nagyon szépen burjánzik. Ráfűztem a szobai futóka szárára. Szép kis növény és nem is nagyon lassú.
A Cryptocorine affinis az Anubias nana és a Ruditól kabott Anubias barteri(?) néhány levelén ecsetalga van. Elvileg a vas okozhatja és a nagyobb sodrás. A vasat 0.2körül tartom. Heti 1-2 milit adok. Elkopik vízcserére. Lehet sok ez is? Viszont tetszik az összes növény színe.
A korábban kérdezett alga érdes békanyál, ahogy Rudi mondta. Az akvárium hátfalán van már csak. Ha úgy vesszük ott tetszik.
Ami még érdekes, hogy az átokhínárból elültetett 3 tő teteje csutka, ami elvileg nitráthiányra utal, viszont oldalhajtásokat hoz, aminek a vége már szép. Ez mitől lehet?
Köszönöm az okfejtéseket.
Algamentest!
 
Sziasztok!
Kép most nincs, csak ha külön kéritek.
Ma mértem nitrátot. 5-10 közé esett. A vízcserék eddig nem vitték 15 alá, így reménykedem, hogy a lámpa variálása segített.
Tegnap észre vettem egy hülyeségemet. A szűrő tisztítása után nem figyeltem eléggé és a szívó ágat szűkítettem a nyomó ág helyett. Időnként levegősödött a szűrő emiatt.
A marsilea hirsuta növényből csak egy maradt lenn. A coryk kitúrták a többit így a gyep szerintem felejtős.
A Hydrocotyle verticillata a felszínen viszont nagyon szépen burjánzik. Ráfűztem a szobai futóka szárára. Szép kis növény és nem is nagyon lassú.
A Cryptocorine affinis az Anubias nana és a Ruditól kabott Anubias barteri(?) néhány levelén ecsetalga van. Elvileg a vas okozhatja és a nagyobb sodrás. A vasat 0.2körül tartom. Heti 1-2 milit adok. Elkopik vízcserére. Lehet sok ez is? Viszont tetszik az összes növény színe.
A korábban kérdezett alga érdes békanyál, ahogy Rudi mondta. Az akvárium hátfalán van már csak. Ha úgy vesszük ott tetszik.
Ami még érdekes, hogy az átokhínárból elültetett 3 tő teteje csutka, ami elvileg nitráthiányra utal, viszont oldalhajtásokat hoz, aminek a vége már szép. Ez mitől lehet?
Köszönöm az okfejtéseket.
Algamentest!
Úgy látom, jól haladsz, nincsenek nagy problémák. A lassú fejlődésű növényeken lehet algásodás. Ha tetszik így a többi növény színe, szerintem ne piszkáld a vasat. Az Anubiast (biztos, hogy barteri) ki tudod emelni, és hígított carbo fürdőben algátlanítani. A cryptocoryne régebbi vagy algás leveleit pedig levághatod. A hínár valószínűleg rendben van, ha az új hajtások szépek. Ezt is vissza lehet bátran vágni.
 
Úgy látom, jól haladsz, nincsenek nagy problémák. A lassú fejlődésű növényeken lehet algásodás. Ha tetszik így a többi növény színe, szerintem ne piszkáld a vasat. Az Anubiast (biztos, hogy barteri) ki tudod emelni, és hígított carbo fürdőben algátlanítani. A cryptocoryne régebbi vagy algás leveleit pedig levághatod. A hínár valószínűleg rendben van, ha az új hajtások szépek. Ezt is vissza lehet bátran vágni.
A carbofürdőről hallottam már de milyen arányban keverjem? Van egy fél literes főzőpoharam. Csak belemártom a növényt és szép lassan elhal az alga?
 
Easy Carbo 1%-os oldatában (1dl vízhez 1 ml carbo) kellene áztatni a növényt 10-12 percig, aztán mehet vissza a helyére. A carbos vizet is beöntheted az akváriumba, ha nem több, mint a napi adag. A kezeléstől az alga nagyon gyorsan elhal, a garnélák megeszik. Lehet, hogy többször is meg kell ismételni. Mohákat nem szabad így kezelni, mert elpusztulnak, de a többi növény bírja (többé-kevésbé).
 
Sziasztok!
Megcsináltam ma a carbofürdőt az anubiasokon. A nanát át is helyeztem. Érdekes, hogy csak az egyiken volt ecsetalga.
A barterit jobban megnézve nem is gáz. Csak egy levelén volt egy kicsi.
Amin elgondolkodtam, az a lanceolata. Nem ültettem, de nem tűnik egészségesnek a rizomája. Ti mit gondoltok? Kuka?
Köszi a válaszokat!
Algamentest!
 

Attachments

  • 20220218_123802.jpg
    20220218_123802.jpg
    214.2 KB · Megtekintések: 16
Sziasztok!
Megcsináltam ma a carbofürdőt az anubiasokon. A nanát át is helyeztem. Érdekes, hogy csak az egyiken volt ecsetalga.
A barterit jobban megnézve nem is gáz. Csak egy levelén volt egy kicsi.
Amin elgondolkodtam, az a lanceolata. Nem ültettem, de nem tűnik egészségesnek a rizomája. Ti mit gondoltok? Kuka?
Köszi a válaszokat!
Algamentest!
A barna levéltöveket lehámoznám, ezek már elhaltak. Ha alatta zöld és kemény a rizóma, akkor nincs baj. Ha viszont barna és puha, akkor az a rész beteg. Ebben az esetben vissza kellene vágni az egészséges részig. Ha elég nagy darab egészséges rizóma maradt, ki fog hajtani újból. Emiatt nem kukáznám az anubiast, szerintem menthető a helyzet.
 
A barna levéltöveket lehámoznám, ezek már elhaltak. Ha alatta zöld és kemény a rizóma, akkor nincs baj. Ha viszont barna és puha, akkor az a rész beteg. Ebben az esetben vissza kellene vágni az egészséges részig. Ha elég nagy darab egészséges rizóma maradt, ki fog hajtani újból. Emiatt nem kukáznám az anubiast, szerintem menthető a helyzet.
Köszi szépen. Akkor holnap megpróbálom.
 
A barna levéltöveket lehámoznám, ezek már elhaltak. Ha alatta zöld és kemény a rizóma, akkor nincs baj. Ha viszont barna és puha, akkor az a rész beteg. Ebben az esetben vissza kellene vágni az egészséges részig. Ha elég nagy darab egészséges rizóma maradt, ki fog hajtani újból. Emiatt nem kukáznám az anubiast, szerintem menthető a helyzet.
Még egy kérdés. Mennyire bírja az anubias a ragasztást? Van egy üres lávakövem. Arra felragaszthatnám?
 
Back
Oldal tetejére