• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 200liter, csapvízes, halas-növényes

Sziasztok! Rég jelentkeztem.
Egy hivatalos full spektrum akvárium lámpát tettem az üvegre. A látvány teljesen más a halak sokkal színesebbek lettek, bár ez a képeken nem nagyon látszik. Az elején kicsit meg is szívtam vele, mert pár napig 100%-on üzemelt, míg ki nem tapasztaltam az aplikációt. Poralga képződött az üvegen és a növények is eléggé megsínylették.
Ment 50%-on sokáig, de még képződött alga. Jelenleg 40% megy és minimumra vettem az UV-t. Talán jó lesz.

A szifók szaporodnak szépen. Lett egy hím zöld szifó is. Majd megpróbálok belőlük elajándékozni. Kajáláskor szépen be tudom fogni őket.
Az akvárium egy kicsit elhanyagolt állapotban:
90420220629_165657.jpg
És frissen ritkítás és algátlanítás után:
74120220703_112810.jpg
A GA oldalán olvastam a poralgáról és az írják, hogy hagyni kell elszaporodni és egyben kivenni az űvegből, de annyi nem lett, hogy ezt kivitelezni tudjam. Majd kiderül mi lesz pár hét múlva vagy visszajön vagy elpusztul a szűrőben.
Algamentest!
 
Sziasztok!
Tanácsot kérnék. Egy úgy scape-et szeretnék csinálni az akváriumban. Több gyökér és kő lenne az akváriumban kötözős növényekkel csak nem tudom, hogy lássak hozzá. Valaki csinált már ilyet? A halakat mennyire viselné meg a dolog? Egy teljes lecsupaszítással kezdeném.
Köszi a segítséget.
 
Sziasztok!
Tanácsot kérnék. Egy úgy scape-et szeretnék csinálni az akváriumban. Több gyökér és kő lenne az akváriumban kötözős növényekkel csak nem tudom, hogy lássak hozzá. Valaki csinált már ilyet? A halakat mennyire viselné meg a dolog? Egy teljes lecsupaszítással kezdeném.
Köszi a segítséget.
Gondolom a talaj marad. Halak kibírják. A hálós kergetősdit kevésbé szeretik. 5-10 cm vízoszlopban ellesznek, csak vigyázz, ne szoríts be egyet sem az építés közben. Nem egyszer csináltam már újraindítás nélküli átrendezést. Utána pár nappal, ha letisztult a víz, szűrőpuceva. 😉
 
Sziasztok!
Tanácsot kérnék. Egy úgy scape-et szeretnék csinálni az akváriumban. Több gyökér és kő lenne az akváriumban kötözős növényekkel csak nem tudom, hogy lássak hozzá. Valaki csinált már ilyet? A halakat mennyire viselné meg a dolog? Egy teljes lecsupaszítással kezdeném.
Köszi a segítséget.
Néhány fa és kő behelyezése nem gond, ha nem iwagumit akarsz építeni :) Én sem bántanám a halakat, nagyobb stressz lenne nekik, ha kifognád őket. A garnélákra kellene jobban vigyázni, mert könnyen megsérülhetnek átrendezés közben.
A feltöltött akváriumból leszívnék annyi vizet, amennyit el tudok tárolni valamilyen nagy vödörben vagy hordóban (ebben járatnám a szűrőt is), majd kivenném a növényeket. A felkavarodott akváriumvizet hagynám egy kicsit leülepedni. Ezután kifognám a garnélákat, amennyit csak lehet. Aztán mulmozóval leszívnám a vizet, hagynék egy arasznyit az akváriumban, ez ideiglenesen elég a halaknak. Átrendezés után mehet vissza a tárolt víz, majd fel lehet tölteni teljesen friss vízzel. Ha kész, a garnélákat is visszarakhatod.
 
Nálam is eléggé elszaporodtak a garnélák. Akkor kiveszek mindent, mulmozás, építés. 50l vizet tudok megmenteni+60l cserevíz.
Elvileg hamar letisztul mert a talaj jóformán szabad marad. Az egyik sarokban felhalmozom a lávaköveket, háttérnek késkő 1/3-ig. Most láttam jó áron(700ft/kg).
Gyökeret olyat szeretnék ami közép, felső szinten dominál.
Alsó szinten árnyékosabb maradna az akvárium. Így talán természethűbb is lenne.
 
Nálam is eléggé elszaporodtak a garnélák. Akkor kiveszek mindent, mulmozás, építés. 50l vizet tudok megmenteni+60l cserevíz.
Elvileg hamar letisztul mert a talaj jóformán szabad marad. Az egyik sarokban felhalmozom a lávaköveket, háttérnek késkő 1/3-ig. Most láttam jó áron(700ft/kg).
Gyökeret olyat szeretnék ami közép, felső szinten dominál.
Alsó szinten árnyékosabb maradna az akvárium. Így talán természethűbb is lenne.
A garnélákat csalival ki lehet venni. Az akvárium vízét szívd le kb.10cm-re így a halakat kis víztérben könnyebb megfogni.
Ments meg annyi vízet amennyit tudsz, de legalább az 50%-át. Így az átépített akvába azonnal visszatelepítheted a halakat.
A halakat a költözés előtti napon ne etesd és a visszatelepítési napon sem, mert a halak jobban viselik a stresszt üres bendővel. Persze ha ezt egy nap alatt le akarod tudni, bontás, átrendezés akkor azon a napon ne etess. :)
 
Sziasztok!
Megtörtént az átrendezés. Jó sokára :D Szeptember óta folyamatban van a dolog. Időnként kivettem egy követ, vártam, hogy nőljenek a növények, külső szűrőt kipucoltam, lett egy új belső szűrő. Ez alá szépen bemegy a redmoor töve. A fa most sem látszik nagyon. Máshogy képzeltem. Lehet bekerül még egy redmoor, ha találok egyszer odaillőt.
Ma vettem ki a növényeket, megtisztogattam őket és át tettem a fát. Műdekor nem került vissza.
Mikor teljesen csupasz volt az akvárium, előkerült mind a hat párduccsík. Kettőt láttam néha. Most eltűnt mind...
Ritkábban fotózom manapság az akváriumot. Ez egy decemberi kép:
76720221128_163909.jpg
És ilyen lett:
32220230118_165142.jpg
Ideiglenesen betettem a dokit. Hátha hamarabb megindulnak a növények.
Jelentkezem, ha tuti sikeres lett a projekt és megnőttek a növények.
A halak, ahogy látom jól vannak.
Boldog Új Évet Kívánok!
 
Üdv!
Lehet metszeni, ha lesz kedvem. Meglepett a tripartita. Nem felfele nyúlik, hanem szépen terjed lent.
Ami gond, hogy elkezdett savasodni a vizem (5.5pH) és gőzöm nincs mitől. GH, KH+-t kell vennem első gondolatra, mert eddig csak GH+ volt. Javasolták a seiyru követ is, csak azt hova tehetném. A gömbmohák már nem jönnek be annyira. Ha valaki szeretné ajándékba viheti. Talán a helyére mehetne kő.
62220230204_114014.jpg
Algamentest!
 
Back
Oldal tetejére